Prijava

Thumb laibach kunst
Tjomi Lee

Ajmo rezrekšn.

Povodom kog događaja su se hugenoti okupili u Parizu pred Vartolomejsku noć u dovoljnom broju da se njihovo masakriranje po haškom standardu podvede pod genocid?

pre 3 dana

Thumb screenshot 15
pseto88

Finale lige sampiona?

pre 3 dana

Thumb laibach kunst
Tjomi Lee

Nije, al' je zato Bregović sa orkestrom za svadbe i sahrane ovekovečio tako svečarski trenutak.

pre 3 dana

Thumb there will be blood movie movies film films daniel day lewis wallpaper hd
Džonimir

Krvava svadba.

pre 2 dana

Thumb laibach kunst
Tjomi Lee

Čija?

pre 2 dana

Thumb there will be blood movie movies film films daniel day lewis wallpaper hd
Džonimir

Ne znam. Znam da je kum bio neki Žak Luis, a nakonjče neki Pjer ali ne znam da li se to računa.

pre 2 dana

Thumb laibach kunst
Tjomi Lee

Jbg sad, mora da se zna, lako je provaliti da je u pitanju svadba iz ovog gore hinta što sam bacio. A ako se zna i određen nivo opšte kulture iz istog tog hinta se može zaključiti i čija.

pre 2 dana

Thumb 580904 116224641854233 796352478 n
Шарло

pa pazi, iz ovog poslednjeg mora da je kralj.. ako nije, onda je kraljica.

pre 2 dana

Thumb there will be blood movie movies film films daniel day lewis wallpaper hd
Džonimir

Šala, brate. Znam da bila svadba nekog kralja koji je bio protestant, pa je prešao u katoličanstvo i znam da su ih klali katolici. Eto malo i ja da pomognem. :)

pre 2 dana

Thumb laibach kunst
Tjomi Lee

Ne vidim iz čega si izveo da nužno mora biti kralj ili kraljica al' u trenutku kad se ovo dešava kralj je lik sa kojim deliš nadimak, a on nije mladoženja, lolo.

EDIT: Ovo je bilo upućeno Šarlu (IX), lolo.

pre 2 dana

Thumb 5 lil muchacho
Super Marko

Pa ako je kralj koji je bio protestant, pa postao katolik, u pitanju je Anri IV.

pre 2 dana

Thumb laibach kunst
Tjomi Lee

Tako je, a ko je mlada? Ajmo ljudi, mislio sam da će te se pre setiti kraljice nego kralja, lolo.

pre 2 dana

Thumb 580904 116224641854233 796352478 n
Шарло

čekaj bre, ja sam pogodio.
a, nije Šarlo jbg...:)

pre 2 dana

Thumb there will be blood movie movies film films daniel day lewis wallpaper hd
Džonimir

Eto neke koristi i od mene. :)

pre 2 dana

Thumb go away humans
Mister_NO

Kraljica Margo, mislim da je to jedini roman Aleksandra Dime koji nisam pročitao kao klinac.

pre 2 dana

Thumb laibach kunst
Tjomi Lee

Konačno neko da se seti, kontao sam da će ova referenca na Bregovića koji je radio muziku za istoimeni film, za šta je između ostalog skoro i dobio orden od Francuza, da deluje ako već ne sam roman. Meni je to pomoglo da se setim kad mi zapalo isto pitanje na kolokvijumu iz Rane moderne, lolo.

pre 2 dana

Thumb jon lord deep purple 31487811 500 3252
Сантјаго Коровјов

Haha, noobovi, Sportski kviz ima više od četiri puta više strana od vas

pre 2 dana

Thumb vercingetorix
vercingetorix1994

Anri III od Navare je bio Hugenot i ženio se princezom Margaritom of Francuske. A onda je Anri III od Navare postao Anri IV of Francuske.

pre 21 sat

Thumb victarion greyjoy
PRO-PO

Ajte ljudi

Koji kurac Boxere?

Grb princa od Velsa uklučuje tri nojeva pera i moto ''Ich Dien'', kada i u čiju čast je to usvojeno?

Ja mislim da je to usvojeno u čast Džordža III, dok je bio Princ od Velsa.

У част Јана Слепог Луксембуршког, краља Чешке, који је погинуо у Стогодишњем рату против Француза, е сад нисам сигуран у којој бици, рецимо Поатје, ако је била ту нека... А преузео је све то Црни принц, Едвард, син Едварда Трећег.

Jeste Cole, doduše nije Poatje nego Cresi.

А јеби га, нисам могао да се сетим...

Које су биле четири престонице Персијског царства (Ахемениди)?

Persepolis, Suza, Ektabana i još jedan, recimo Pasargade?

Јесте, терај даље.

Izvinjavam se, što me nije bilo: Kako se zvao sin Kira, koji je zauzeo Egipat i Lidiju?

Камбиз. Мада је Лидија заузета нешто после 546. године, што значи да ју је заузео Кир.

Jeste, mada je po legendi nju zauzeo Kambiz. Ajde, cepaj dalje.

У ком граду је погинуо Пир?

Nešto mi se po glavi vuku Benevent i Ankona.

Znam da je crepom u vugla, ali se ne sećam.

Нису ни Беневент ни Анкона. Близу си, Гринго, само се још сети где га је опиздило.

Ja sam pročitao na wikipediji, pa neću da se pravim pametan.

Јесте Аргос.