Prijava

Ako želite da zaokružite Nijedan Od Ponuđenih Odgovora na sledećim izborima, a iz Novog Sada ste, navratite u Laze Telečkog 1. Tamo smo od utorka do četvrtka od 15 i 30 do 19 i 30, skupljamo podršku. Treba nam još 200 potpisa da bismo učestvovali na gradskim izborima. U Beogradu ćete imati ovu opciju na listiću (skupljen je dovoljan broj potpisa podrške), za republiku je još neizvesno.

To su oni što plaćaju 2000 da im budeš posmatrač preko Infostuda?

A na osnovu čega je Čeda i stranka mu proglašena za antihrističke elemente od strane SPC? Na osnovu jedne (proverene) informacije znam da je jednoj ženi koja je u SPO-u zabranjeno da se pojavi na listi (koalicija Čeda - Vuk) jer je ikonopisac, odnosno može, ali onda bi joj bilo zabranjeno da se dalje bavi svojim poslom.
Na osnovu ovog vidimo tu laž Crkve kako se ne meša u državne poslove, ali ipak sve ovo malo zbunjuje i iz drugih razloga. Šta je LDP skrivio i po kojim crkvenim pravilima? Da li bi ta žena mogla da ih tuži i kom sudu? (Dobro, to je nemoguće jer je pobožna i morala je tražiti blagoslov za svoje aktivnosti, ali, eto, ipak hipotetički.)
I da li je ikonopisanje značajniji čin od krštenja? Da li onaj koji će da krsti uskoro dete na Uskrs sme to radi ako je u LDP-u i da li da se sam prijavi ili da čeka božije proviđenje koje će ga sprečiti u sudelovanju u toj svetoj tajni? I da li ga pripadnost toj stranci izuzima od plaćanja crkvene takse za krštenje?

Mene samo zanima kako si stigla od Čede do krštenja preko ikonopisanja, ne mogu da pratim taj tok nikako :))

Nikad se Crkva nije isključivala iz mešanja u poslove države, i u Titovo vreme su se ispovedali komunisti. Jedina je razlika u tome što običnim političarima možemo provaliti ciljeve...

Uuuu neznalce, napravices istu gresku koju sam ja napravio pre par godina

Džanki,zamolio bih te da se omaneš mojih postova. I kako to može biti greška kad nisu ušli u republičku Vladu? Kad(i ako) uđu u Vladu i kada njen mandat istekne,onda ću moći da ocenjujem da li je to bio pogrešan izbor ili nije.

Mene samo zanima kako si stigla od Čede do krštenja preko ikonopisanja, ne mogu da pratim taj tok nikako :))

Stvaran događaj, razmišljam da pitam paroha, ozbiljna stvar. Običaj je da se dete krsti po rođenju, a ono kasnije samo izabere stranku, a i po narodnim običajima nasledi kumstvo. Nije to čudno.

Nikad se Crkva nije isključivala iz mešanja u poslove države, i u Titovo vreme su se ispovedali komunisti. Jedina je razlika u tome što običnim političarima možemo provaliti ciljeve...

Jeste, ali sada je slučaj gori, Crkva te ignoriše zbog stranke a ne stranka zbog Crkve.

Nemam ti ja tu mnogo interesa, prestao sam odavno da brkam veru i Crkvu, a nikad nisam povezivao verovanje i stranku ni u istoj misli, a kamoli rečenici. Nešto se mislim da ću na onom svetu pre biti pitan da li sam bio dobar čovek nego što će stići e_mail sa mojim gresima iz Patrijaršije...

Nemam ti ja tu mnogo interesa, prestao sam odavno da brkam veru i Crkvu, a nikad nisam povezivao verovanje i stranku ni u istoj misli, a kamoli rečenici.

Jeste, ali ovaj primer je još jedan u nizu gluposti održanja stada u stanju stada od strane Crkve. Ja imam uvek interesa da se istina čuje, jbg.

Nešto se mislim da ću na onom svetu pre biti pitan da li sam bio dobar čovek nego što će stići e_mail sa mojim gresima iz Patrijaršije...

Meni bi bilo neprijatno da me neko ovo pita, naročito na onom svetu.

Nešto se mislim da ću na onom svetu pre biti pitan da li sam bio dobar čovek nego što će stići e_mail sa mojim gresima iz Patrijaršije...

ovo je tako dobro rečeno... ima da ovo kažem kevi sutra i da više ne smara :)

marcipan, kaka si ko čoek? :D

na parlamentarnim za Jovanovića, na predsedničkim za Tadića, zato što su to trenutno najrazboritiji raspoloživi izbori

marcipan, kaka si ko čoek? :D

Ako ti ovi iz Patrijaršije odgovore, ti to meni prosledi. Baš me interesuje. :)

Za Željka Samardžića

odo kod face da tražim štelu... da se cijela stvar malo ubrza, ko će njih dočekati...

e da, pošto planiram uzeti dvojno državljanstvo i preseliti se tamo, nadam se da će do sledećih izbora moj kandidat uznapredovati od lokalca do parlementarca pa ću ladno imati za koga glasati :)

je l ovo izbor za moderatora? glasam za pušiket.

kad nisu ušli u republičku Vladu?

Нису. Само су је подржавали 4 године.
Имаш привилегије које учествовање у власти доноси, а заштићен си од свих непогодности које то доноси, јер, јелте, "ниси у влади". Боли те курац.

Нису. Само су је подржавали 4 године.
Имаш привилегије које учествовање у власти доноси, а заштићен си од свих непогодности које то доноси, јер, јелте, "ниси у влади". Боли те курац.

Izvini,ali mislim da nisi u pravu. Podržavali su donošenje onih zakona koje bi i sami verovatno predložili,da su u vlasti(pre svega mislim na proevropske zakone, zakon o restituciji npr.). Na koje tačno privilegije misliš,nije mi jasno, pošto kadrovi LDP-a nisu diše ili članovi upravnih odbora javnih preduzeća, nisu ministri, niti generalni sekretari u okviru nekog ministarstva, zaista ne znam na šta misliš. Ja pamtim i suprostavljanje politici Vlade - oko podizanja barikada na Kosovu na primer.

ne znam da li sam vam rekao, al ja glasam za Dveri.

Подржавали су опстанак владе по којој кењају, са све министрима и генералним секретарима (и члановима управних обора, кацмо већ код њих). Ако мислиш да се то ради због идеолошких разлога и да се ништа не захтева заузврат, онда ХАХА! Истина, немају много својих ухлебљених по државним фирмама, на срећу. Немају потребе да се бакћу са том боранијом кад су им отворени други извори.

Дембелија је ова држава, кад драматурзи живе тако лагодно.

Подржавали су опстанак владе по којој кењају, са све министрима и генералним секретарима (и члановима управних обора, кацмо већ код њих).

Živeo Vojvoda! Živele Dveri!