Prijava

Дакле, може ли неко да ми КОБЈАСНИ откуд овај одвратан обичај и зашто се који курац људи радују арчењем комплетног бојевног асортимана просечне касарне када им се роди дете/ победи репрезентација/ дође Божић/ Нова година/ умре ташта/ пичке материне.

ЗАШТО ПУЦАТЕ, ЗАШТО ТО РАДИТЕ ДЕЦХКО?

То је остао стари дивљачки обичај да се лупа свакаквим хладним оружјем које се тада користило, како би се створила бука и самим тим прославила победа, а такође и да се далеко пренесе вест о њиховој победи... Онда, када је почело да се користи ватрено оружје, славили су пуцањем у здухва, што се да видети у старим партизанским филмовима, као и дан данас на Блиском Истоку...

И ето, они то схватају као сопствену победу коју желе да поделе са целим светом...

Valjda da se proširi poruka ili šta već.
Dok su bili maloumne dijabole bez fona i neta, pucali su da bi onima u okolini dali do znanja da su srećni i da im se nešto desilo. Nešto kao status apdejt.
Zašto to rade danas? Jer su i dalje maloumne dijabole.

Nije ni kod komšija ništa bolje:
http://zivinice24.com/aktuelno/postbajramsko-jutarnje-slavlje-petarde-pistolji-pucnjava-i-rafali-cemu-sve-to/

Puška ti dodje ko produženi penis (falusni simbol i taj rad). Dakle, ti koji pucaju zapravo oće da ti ejakuliraju po glavi jer su seksualno isfrustrirane i neiživljene drkadžije sa malim pišama.

Butt In a Cookie Jar

Puška ti dodje ko produženi penis (falusni simbol i taj rad). Dakle, ti koji pucaju zapravo oće da ti ejakuliraju po glavi jer su seksualno isfrustrirane i neiživljene drkadžije sa malim pišama.

Свиђа ми се теорија. :)

што се да видети у старим партизанским филмовима, као и дан данас на Блиском Истоку...

Ево сад пуцали код мене у крају, може се (и то јааако често) видети и код нас, нажалост. Иначе има логике ово што си рекао, није ми то падало на памет.

Zašto to rade danas? Jer su i dalje maloumne dijabole.

Тај неки радуљица.

Neje teorija, toe čika frojd gambi.

Puk'o bih kad čujem da neko puca!

To je uzaludno rasipanje municije.

Зашто је то одвратан обичај?

У доба када није било мобилних телефона и интернета то је вероватно био једини начин да ширим народним масама које се налазе преко брда и у осталим удаљеним атарима даш до знања да се ти десило нешто важно и да желиш да то поделиш са њима. Овде мислим на ствари као што су рођења деце, свадбе и слично. Остало ме не занима нит подржавам.

Људи данас сваких два минута сваку ситницу и свакакве будалаштине каче на ВОЛ и остала чуда и деле то са другима иако те ствари нису вредне помена ни псу а не да заслужују да се поделе са ширим народним масама.

Мој ђед је бацао штапове динамита када сам се ја родио и не видим шта је ту одвратно.

Dok su bili maloumne dijabole bez fona i neta,

Kako je ovo dubokoumno...

Aj mi reci da slušaš Đubrivo i jebeno mi ulepšaj ovo govNETom usrano veče? :D

Zato što gamby decxko ne razume ljakse tradiciju, on je progresivan i liberalan.

Đubrivo

Ahah, koi carevi. Prvi put čuh za njih. Genijalno.

Ahah, koi carevi. Prvi put čuh za njih. Genijalno.

Svakako. Toplo preporučujem.
http://www.youtube.com/watch?v=hcwRerZG16g

У доба када није било мобилних телефона и интернета то је вероватно био једини начин да ширим народним масама које се налазе преко брда и у осталим удаљеним атарима даш до знања да се ти десило нешто важно и да желиш да то поделиш са њима. Овде мислим на ствари као што су рођења деце, свадбе и слично. Остало ме не занима нит подржавам.

Зашто би информацију о рођењу детета делио са жгадијом? То би требало да буде радост за најужу породицу, а не патња за уши рендом људи из комшилука.

Или свадба. Вау, сад ћу да се радујем кад припуца човек коме ће неко вечерас да обљуби ћерку у брачној постељи...

Колико ја знам о томе, то је неки црногорски обичај, да се пуца кад се роди мушко дете. Исправите ме ако грешим. Тако је мој деда пуцао кроз терасу кад добио унука, тј. мене. Иначе је црногорац па зато верујем у ову теорију.

Џими, алкохол.
Исто тако, ватрено, као и свако оружје, је увек имало значај као директан осећај моћи у руци који туксон никада није могао да пружи. Јебига, део културе. Сваке.

Ma ljudi, to je običaj i to se tako radi. Ko ne razumije, nema potrebe da mu se objašnjava.

Џими, алкохол.

Особа под утицајем алкохола са ватреним оружјем у рукама, дивно.

Исто тако, ватрено, као и свако оружје, је увек имало значај као директан осећај моћи у руци који туксон никада није могао да пружи. Јебига, део културе. Сваке.

Пре бих рекао -- некултуре. А то за туксона има логике.