Prijava

procitao: Gospa sa pokrovom- Brem Stoker
ne preporucujem..mislio sam da je horor ali stvarno nije.u pocetku ima horor atmosfere, do neke stote str. posle toga knjiga se pretvara u cistu avanturu.ne svidja mi se ni to sto pisac mnogo hvali glavne junake ali to ne moze da se zameri jer je taj stil u to vreme bio uobicajen.to je nesto poput kraljevic marka, on je super hrabar, super pravedan itd itd.mada se vidi da je brem stoker odlican pisac ali ja cu u buduce da izbegavam knjige iz tog vremena..
sad citam:
Tropska noc - Majkl Gruber
ovo je izgleda odlicna knjiga

troska noć se meni ne sviđa nimalo. kao neki super napeti triler misterija, ali me knjiga uopšte nije zaintesovala za priču niti mi je ijedan lik bio preterano simpatičan ili antipatičan. golemo sranje.

meni se za sad dopada, mada sam tek na 60 str

Deca sa stanice ZOO.
Po hiljaditi put.
Koliko bi ovo ojebalo da se išlo u detalje, i da nije pisano prostim jezikom, mada, ondaK bi izgubilo vjerodostojnost :)

Srce tame - Džozef Konrad

Odličan roman.

Gospa sa pokrovom je opasan promasaj, radnja je smjestena u Cg. Stoker generalno smara sa onim izvodima iz dnevnika i pismima.

Da, Stoker ima te tripove.

Mišel Uelbek jebe sa svojim romanima.

Aристoтeл: ПOEТИКA

Ova knjiga mi je dao obavezne literature. Mene sad zanima, da li ovu knjigu mogu čitati bez temelja, ili mi treba neko posebno predznanje.

Pola ovih knjiga jebe. A i sve su u formatima pogodnim za one koje nalaze za pogodno čitati sa telefona https://sites.google.com/site/knjigemobi/knjige

Aристoтeл: ПOEТИКA

Ova knjiga mi je dao obavezne literature. Mene sad zanima, da li ovu knjigu mogu čitati bez temelja, ili mi treba meko posebno predznanje.

za šta ti treba? za poetiku ti i ne treba neko predznanje, aristotel te stvari objašnjava ko s budalom da priča, zato je i malo dosadnjikavo, mada zavisi koji deo čitaš, tamo gde govori o mimezisu i tehneu kao ostvarenju neostvarenog prirodnog potencijala postaje interesantno (jer tu referira na platona).

nije valjda da si upisao filozofski provirone?

Jok, spremam se za prijemni na FDU dogodine, a Aristotel je deo obavezne literature.

Oбaвeзнa литeрaтурa:
Aристoтeл: ПOEТИКA, Зaвoд зa уџбeникe и нaстaвнa срeдствa, Бeoгрaд, 1990.
Чeзaрe Мoлинaри: ИСТOРИЈA ПOЗOРИШТA, Вук Кaрaџић, Бeoгрaд, 1982.
Фрeнсис Фeргaсoн: ПOЈAМ ПOЗOРИШТA, Нoлит, Бeoгрaд, 1979.
Слoбoдaн Сeлeнић: ДРAМСКИ ПРAВЦИ XX ВEКA, ФДУ, Институт зaпoзoриштe,филм, рaдиo и тeлeвизију, Бeoгрaд, 2002.
Јoвaн Христић: O ТРAГAЊУ ЗA ПOЗOРИШТEМ, Грaдскa нaрoднaбиблиoтeкa "Жaркo Зрeњaнин", Зрeњaнин, 2002.
Фрaнсoa Трифo: ХИЧКOК, Институт зa филм, Бeoгрaд, 1987.
Стјуaрд М. Кaмински: ЖAНРOВИ AМEРИЧКOГ ФИЛМA, Прoмeтeј, Нoви Сaд, Југoслoвeнскa кинoтeкa, Бeoгрaд, 1995.
Нeбoјшa Пaјкић: AНТOЛOГИЈA НEПРOЧИТAНИХ СЦEНAРИЈA, Филмски цeнтaр Србијe, Бeoгрaд, 2009.
Дeјвид A. Кук: ИСТOРИЈA ФИЛМA 1, 2 и 3, Клиo, Бeoгрaд, 2005-2007.
Литeрaтурa кoјa сe прeпoручујe:
Рeјмoнд Вилијaмс: ДРAМA OД ИБЗEНA ДO БРEХТA, Нoлит, Бeoгрaд, 1979.
Влaдимир Стaмeнкoвић: КРAЈ УТOПИЈE И ПOЗOРИШТE, Oткрoвeњa, Бeoгрaд,Стeријинo пoзoрјe, Нoви Сaд, 2000.
Мишeл Шиoн: НAПИСAТИ СЦEНAРИO, Нaучнa књигa - Интитут зa филм,Бeoгрaд, 1987.
СВEТЛO У ТAМИ - НOВИ ХOЛИВУД, Клиo, Бeoгрaд, 2002.
НOВA ФИЛМСКA EВРOПA, Клиo, Бeoгрaд, 1999.
МEНAЏМEНТ И ПРOДУКЦИЈA ПOЗOРИШТA, РAДИЈA И КУЛТУРE
Дрaгићeвић Шeшић Милeнa и Стoјкoвић Брaнимир: КУЛТУРA, МEНAЏМEНТ AНИМAЦИЈA, МAРКEТИНГ, Клиo, Бeoгрaд, 2011.
Хaрвуд, Рoнaлд: ИСТOРИЈA ПOЗOРИШТA, Клиo, Бeoгрaд, 1998.
Шинглeр, Мaртин и Вирингa, Синди: РAДИO, Клиo, Бeoгрaд, 2000.

Иво Андрић - Травничка хроника

lolo, ja samo zalim sto nisam upisao filozofiju negdje drugdje sem beograda

pa nisi valjda, biži ispisuj se, traži neko programiranje ako neš da budeš sirotinja

Mene sad zanima, da li ovu knjigu mogu čitati bez temelja, ili mi treba meko posebno predznanje.

Pa ona ti je predznanje :) Istina, ne bi škodilo da si pročitao nekoliko grčkih tragedija.

Jebem ti dan kad ja kao nesuđeni geometar ranilskog reona hoću da učim Aristotela.

Nemoj ti preduboko ulaziti u ovu stručnu literaturu, mislim, nemoj se puno posvećivati tim brojkama i definicijama, nego se posveti sebi. Naravno da, kad se već upuštaš u to, trebaš znati osnove o pozorištu, filmu i ostalim stvarima ali moj ti je prijedlog da se više posvetiš praktičnim stvarima, jer su ti
- film koji radiš pred njima,
onda
- nastavljanje predstave od tačke koju ti oni odrede
i
- tih par intervjua koje imaš sa komisijom koja te pokušava sputati govoreći ti da si obični papak i tako to mnooogo bitnije od svega. Ponavljam, trebaš znati osnove ali nemoj se sada zadavati oko toga šta trebaš znati prije i poslije Aristotela.

Možete li mi preporučiti neku knjigu sa ratnom tematikom?

Grad lopova - Dejvid Beniof

Radnja je smještena u Drugi svjetski, istinita priča i jedna od top 9000 knjiga koje sam pročitao.