Prijava

Možete li mi preporučiti neku knjigu sa ratnom tematikom?

za kim zvono zvoni od hemingveja, razume se

Fala obojici. Imam slobodnog vremena tako da će se pročitati.

Vreme smrti, najjača epopeja

Na zapadu nista novo - Remark ili neka druga od istog autora.

Ili nesto nama blize - Jebo sad hiljadu dinara Borisa Dezulovica.

Tumačenje snova I, Sigmund Faking Frojd

Čitam Kolibu Vilijema P. Janga i smara pomalo knjiga.

jel citao neko tigrova zena-tea obreht?

Ja kad vidim da niko od Vukajlijaša ne čita matematiku, 'letron'ku i inženjerstvo.
http://www.igreklik.com/slike/images/88910504168636580719.gif

Pa zato što se to uči, a čitaju se zanimljiva dela, ono, zaplet, radnja, peripetija, interesantno, mašta, zezanje. A ko bi čito 'letroniku iz zabave :) Ja bih plako.

Ima i tu zapleta, drame, mašte, što da ne i pokoje ubistvo ;-)

Kvaka 22 od Helera opet
Da li je neko cuo za knjigu "covek sa/iz petrovaradina"?

Ima i tu zapleta, drame, mašte, što da ne i pokoje ubistvo ;-)

Eventualno ako te uvati struja u kolo ili ubije robot kojeg si sam konstruisao :)

Ja sam pre neki dan trazio da kupim kvaku 22 al ne nadjoh, jel dobra knjiga?

Romani spadaju u kategoriju materijala za razonodu, zajedno sa video igricama, animiranim filmovima, slušanje repa itd.(mada sam gotovo siguran da prosečan stvaralac video igrica ima više osećaja za umetnost od školovanih akademika čitaj mazala,više kreativnosti od tolstojevskog i više talenta od andrića.
Remek dela svetske književnosti su uglavnom iz oblasti kvantne mehanike, fizike, genetike i hemije.objašnjavaju.ne vidim bitniju razliku izmedju andića i jelene bacic alimpić.nekome je jedan autor interesantniji nekome drugi, stvar ukusa.

ne vidim bitniju razliku izmedju andića i jelene bacic alimpić.nekome je jedan autor interesantniji nekome drugi, stvar ukusa.

Ovde se i ja slažem.

Trulekse, postoje ljudi slepi za boje, ili gluvi, i tako to, a to ne znači da za neke druge ljude boje ne postoje. Lepo je ne omalovažavati ono što ne razumeš. A ne razumeš, evidentno, sa takvim izjavama.

ne vidim bitniju razliku izmedju andića i jelene bacic alimpić.nekome je jedan autor interesantniji nekome drugi, stvar ukusa.

Andrić je izvikan, ali nipošto nije toliko loš. Primenom egzaktne metode stilističke analize dobiće se da je Andrić mnogo kompleksniji pisac od te Bačić. Ukus nema veze s tim.
EDIT Da, i šta ćeš ti, Trulekse, na ovoj temi, s takvim mišljenjem. Pitanje je šta čitaš, a ne da li je književnost isto što i repovanje. Idi na evoluciju, tamo si bar ponegde u pravu.

Hajde Troleks, nego i Bruce počo pod stare dane. LOLOLO

Mene bi mrzelo toliko da trolujem, al opet, sve po ukusu.