Prijava

Skoro pročitao Zločin i kaznu Dostojevskog kao lektiru, inače je ne bih dovršio, ne dopada mi se. Plus, završetak odstupa od klasičnog rusko-tragedijskog "svi pomrli" završetka, što je dosta čudno.
Pored toga, pročitah u zadnjih mjesec dana i Travničku hroniku Andrića, dosta dobra knjiga, njegov stil pisanja je jedinstven; onda sam odlučio da krenem po Remarku.
Pročitah Na Zapadu ništa novo, knjiga je brutalno dobra, a sad i Tri ratna druga, jebemu, Remark gori od Džordža Martina, pobi sve dobre likove :(

klasičnog rusko-tragedijskog "svi pomrli" završetka

? ? ?

Ovo sto valgenjab pita. Koliko si to knjiga procitao od rusa pa si stekao takav utisak?

Mozda je mislio na Šekspira hahaha
Meni Dostojevski leži, zločin i kazna trenutno čitam, i jebeno me sastavio mnogo toga u prve III glave. Bedinici kojim naše društvo čisti pločnike i čini ih još gorim, siromaštvo kao najveći protivnik hrišćanstva, beda usled nemoći da se prihvati sirotinja, moralno posrnuće, pgotovo mermeladova, pogotovo taj fazon kao prvi put je najteže ukrasti, drugi ide malo lakše, treći prokliza, četrvti i ne pita.

Ovo sto valgenjab pita. Koliko si to knjiga procitao od rusa pa si stekao takav utisak?

Izgleda, ne dovoljno. :) Nisam mnogo čitao, svega 5-6 knjiga. Čim pomislim na njihovu literaturu, sjetim se Karenjine i sličnih djela. Zar ne umre mnogo likova u njima? Mnogi kažu da je ruska literatura najbolja, ali me nešto ne privlači. Svako ima svoj ukus :)

Meni Dostojevski leži, zločin i kazna trenutno čitam, i jebeno me sastavio mnogo toga u prve III glave. Bedinici kojim naše društvo čisti pločnike i čini ih još gorim, siromaštvo kao najveći protivnik hrišćanstva, beda usled nemoći da se prihvati sirotinja, moralno posrnuće, pgotovo mermeladova, pogotovo taj fazon kao prvi put je najteže ukrasti, drugi ide malo lakše, treći prokliza, četrvti i ne pita.

To je jedan od elemenata koji mi se svidio, pogotovo onaj Raskoljnikovljev članak u novinama kojima dijeli ljude na obične i "posebne", koji mogu sve da rade, bez osjećaja krivice.

Lošmi, tešku literaturu si čitao u poslednje vreme.
Preporučujem ti da nabaviš kjnige "12 stolica"" i "Zlatno tele", zajednička dela pisaca Iljf i Petrov.
U korenu ćeš izmeniti svoju sliku stvorenu o ruskoj književnosti.

pogotovo taj fazon kao prvi put je najteže ukrasti, drugi ide malo lakše, treći prokliza, četrvti i ne pita.

Tako je i sa alkoholom :)
Meni kod Dostojevskog nekad kraj iznervira na neki nacin al uvek shvatim da je to pravi kraj i da nikako drugacije nije moglo biti. A sto se umiranja tice, jbg to je sastavni deo zivota.
Francuze sam trotalno slabo citao, al planiram kada budem mogao. Od rusa sam prilicno citao ali imam jos dosta toga sto treba da se cita. Trenutno citam Orvela, od njega mi ostale jos dve koje nisam procitao i covek je mnogo dobar.

metro33.nasao slucajno fotke na 9 gagu nekog napustenog rudnika.prvi komentar bio da je fora k'o metro 33.nadjem da ima i knjiga i igrica.sada malo citam,a malo se sigram.

E izaslo je pre par meseci oba dela igre odjednom gde je prvi deo doradjen i poboljsan (nisam jos stigao da odigram al rekose tako u sk, potrazi na njihovom sajtu verujem da su i na net bacili opis) , tako da skini to.
Edit: http://www.sk.rs/2014/10/siop02.html

ok.hvala.bacicu pogled.

U stvari oba dela su doradjena. Nema na cem'

Moze neko da mi preprica Cicu Goria?

бураз треба да те оломи због овога, ако нечиташ редовно, проскитај бар лектиру јебемуматер

књиге, браћо, књиге
а не вукајлија и прапорци

Иначе био сам заузет, читам Сицилијанца и сазнао сам два дана пре него што треба да се ради на часу :)

ок ја то из најбоље намере брт, не ко родитељи што стално попују нешто
поуу

Иназо Нитобе - Бушидо душа Јапана

Samo da kažem da je SIcilijanac isti ko Hajduk Stanko samo sa Sicilije.Elem, govno.

Дијалектика у Театру од Брехта. Купијо за јефтине паре, у процесу читања, и даље не жалим за парама, што је добро, јелте
препорука