Prijava

Gonzo u tom slučaju bismo imali dosta zajedničkih tema. Ja sam nekoliko godina proučavao drugi svetski rat (zaista fascinantan dogadjaj). Pronadji recimo ovo, da te ne smaram sa Jasenovcem, Aušvicom, Dahauom, Sibirom, bitkama i nekim opštim stvarima http://knjigeobradovic.com/polovne-knjige/900-dana-opsada-lenjingrada-harrison-e-salisbury-u-dve-knjige-u-2-knjige Ovo je kapitalno delo. Zaista kapitalno.

Ja se izvinjavam što sam zamračio, malo me ponelo :)

Hičkokov dokumentarac znam, a ova knjiga o opsadi Lenjigrada je odlična, samo što trenutno nemam 2.500 soma koji nisu potrebni za nešto drugo.

Evo da ti preporučim ovu knjigu

http://www.vulkani.rs/42850d87-b7d2-4026-b1a8-dc8314504e7f/HIMLEROV-VELIKI-PLAN.aspx#.VZJ3SPmqqko

Odlična knjiga o Anenerbeu i Himleru koji je to osnovao, kao i svim naučnicima koji su svoj integritet stavili u službu nacizma. Knjigu je pisala Kanađanka, koja je koliko sam shvatio iz pogovora četiri godine istraživala arhive i druge izvore.

Antologija poljskog eseja, tek sam počeo. Ali ima obećavajućih autora: Kolakovski, Zbignjev Herbert, Kot, Šimborska, Lem, Zagajevski, Gombrovič...

Procita li zaveru budala valdemare, rekao si da ces je prokomentarisati?

A, jesam, da, zaboravih. U početku mi se nije svidela, stil pisanja je suviše suvoparan, rečenica suviše nekako... žurnalistički suva. Likovi su dobro odrađeni, svaki groteskan na svoj način, ama ni jednog jedinog pozitivca. Glavni junak Gargantua, đubre od čoveka. Malo mi kompozicija ide pravolinijski, ali izgleda da sam se ja zeznuo što sam počeo da čitam kao da je delo ozbiljno, a ne groteska, pa sam tek pred kraj naštimovao mozak na takvo čitanje. Uglavnom, brzo se čita i zabavno je. Nije skroz vrh, ali vredi pročitati. Taj pisac je baš mrzeo svoje društvo, što često kažu u romanu, bio je komunjara :)

Ne postoji ta knjiga!

Kakve su ovo spravice za mučenje?

занимљиво је све то, хвала весна

I slikovito je, sa svim uspješnim poređenjima koja pravi. Nema na čemu.

Kakve su ovo spravice za mučenje?

Jedna je slika mladog muškarca u gaćama, koja tu stoji da izazove uzbuđenje. Pored nje se nalazi jedna metalna sprava koja se ugura u usta tako da vilice budu malo razmaknute, ne dozvoljava da se zubi sasvim sklope. Ipak, usne do određene mere mogu da se sklope. Jezičak služi da se blagim udarima prsta jedne ruke trza, pri čemu metalna opruga vibrira, te se cela usna duplja, otvorena onim širokim krajem, ponaša kao rezonantno telo. Mada i sinusi. Žrtvi se nanosi bol tako što mučitelj menja oblik i zapreminu usne duplje dok opruga vibrira, proizvodeći tako tonove različite visine i trajanja. Uglavnom, ja to volim da zovem "mučenje drombuljom" :)

zasigurno je zanimljivo. ja sad chitam vedsku matematiku i veoma sam prijatno iznenadjen njihovim nachinom rachunanja.

tako su muchili cigane u ko to tamo peva

Jedna je slika mladog muškarca u gaćama, koja tu stoji da izazove uzbuđenje. Pored nje se nalazi jedna metalna sprava koja se ugura u usta tako da vilice budu malo razmaknute, ne dozvoljava da se zubi sasvim sklope. Ipak, usne do određene mere mogu da se sklope. Jezičak služi da se blagim udarima prsta jedne ruke trza, pri čemu metalna opruga vibrira, te se cela usna duplja, otvorena onim širokim krajem, ponaša kao rezonantno telo. Mada i sinusi. Žrtvi se nanosi bol tako što mučitelj menja oblik i zapreminu usne duplje dok opruga vibrira, proizvodeći tako tonove različite visine i trajanja. Uglavnom, ja to volim da zovem "mučenje drombuljom" :)

Slika muškarca za uzbuđenje i spravica za mučenje...To je ono, što bi A Huli rekla kad je povuku za rep u toku posla, sa one strane dobra i zla. :)

kažu da se ubijala od kurca

Hakslijeve eseje, ima fantastičnih, plakao sam na neke. :D
Ako nadjete, pročitajte, pogotovo o Bodleru, Sviftu, Razmišljanja o El Greku i Varaijacija na temu o Goji. Skoro u svaki esej ubaci Dostojevskog, same riječi hvale za istog lolo