Prijava

She is the darkness Glena Kuka

Д О К Т О Р Ф А У С Т У С Т О М А С М А Н
Није лоша књига, за љубитеље класичне музике и ничеа, препорука

Video sam da tu knjigu na Slaviji prodaju, htedoh da je uzmem prošli put, al uzeh Turgenjeva ipak.

Хаха, баш ја сам је купио на Славији :Д
Издање "Платоа"

Baš si nedrug, uze mi knjigu ispred nosa.

Čitajući Turgenjeva, smislio sam pesmu:

Moje ime je Bazarov
ne interesuje me
kako se zovete.

Ja pričam samo
s lepim
devojkama.

(nekoliko strofa još neosmišljenih)

Smrt dolazi
kako je to smešno
umirem ja.

Sad sam uzeo Uelbeka, Karta i teritorija. Da vidim u čemu je tu stvar, mnogo buke prave oko njega.

javi posle da se ne smaramo bespotrebno :)

Važi, ako bude čemu vredela, uzeću i Pokoravanje, pa da vidim. Mada sam skeptičan. Ne volim ove moderne Francuze.

ja probala pre par godina neke Francuskinje (da čitam), ali sve drama u pičku materinu, dođe ti da se ubiješ i spališ kuću, pa sam odustala.

imam knjigu devicanski plavo od trejsi sevalije, jel zna neko kakva je?dal da je citam ili prodam za 40 dinara ulicnom prodavcu?sad citam andjeoski pubis-manuel puig.odlicna knjiga

Od ovih u skorije vreme predlaganih - biografija Toma Vejtsa (valjalo bi to imati, samo se nadam da nije šturo napisana, sa podacima tipa: obim prodaje 24og albuma je skočio za 27% u odnosu na prošli...kao što je uostalom (i nažalost) napisana biogr. Depeche Mode.

A druga ova što mi je deky predložio, ''rogovi''. E, na tako nešto sam mislio! Bravo!

Počeo da čitam Uelbeka, Karta i teritorija, uopšte nije loše, lako se čita bar. Nekih 60 strana. Opisuje modernu francusku društvenu dekadenciju, iz ugla čoveka koji se bavi umetnošću. Za sada nema politike, ali nema ni dublje priče o samoj umetnosti, što bi možda moglo da se očekuje od čoveka koji piše o umetnicima i umetnosti. Može da prođe, zabavno, al nije baš vrhunac. Nije provokativno, kako ga opisuju. Ali ako je ovo u Francuskoj provokativno, jadna Francuska.
Uglavnom, nije loše.
Mislim, ima kritike savremene umetnosti, ali ništa što se već ne zna.
Jedino što opisuje "industriju" savremene umetnosti, njenu povezanost sa visokim društvenim krugovima.
A jbg. Moram čekati da pročitam skroz.

"Na Drini ćuprija". A jbg. Mora neko u odeljenju da pročita lektiru. :/

Neka literatura o ovom ratu 90ih i desavanjima na kosovu? Tj celokupnom raspadu sfrj. I o politickim i o vojnim delovanjima.

Jugoslavija - razaranje i njegovi tumači - jovo bakić

ovo udžbenik neki?

- Doktor Živago, ageen.. I Derviš i smrt, ageen..Deveti put, već ga učim napamet :)

Ako nekoga zanimaju moderni Francuzi (uglavnom golo govno od književnosti, al moraju valda ljudi nešto da pišu) http://www.delfi.rs/knjige/5655_zivot_je_pred_tobom_knjiga_delfi_knjizare.html Zaista neverovatna knjiga.

Dovršio sam ovog Uelbeka, pa i nije loš, malo je suvoparan, mada pripovedanje teče ok. Uopšte nenaporan stil. E sad, u ovoj knjizi je zajebao kompoziciono poslednju trećinu, u stvari i sadržinski. Ipak, može čovek da odvoji par dana da pročita.