Prijava

saramago-smrt i njeni hirovi

Vidoh labokv i tema za knjige u istoj recenici pa udjoh da vidim sta je

VELIKIBLEK
Najnormalniji covek na svetu od Ivana Tokina.Citao sam zbirku krakih prica od njega Bensedin se zvala.

Ima i "Molekuli", to čitam sad.

Saramago. Kakav je inače? Krenuo sam pre da čitam Godina smrti Rikarda Reiša i smorio se baaš mnogo i batalio

Hajpovano gomno eto kakav je

Koeljo za one sa zavrsenom srednjom

Ali kada sam pročitao na koricama za Tokina:
"Radi kao kopirajter u advertajzing agenciji New Moment."
trebalo je uložiti određen napor i krenuti sa čitanjem.

To su kao neke crtice, nije to loše, mada ponegde po-plitko i fragmentirano.

ok upravo si uporedio koelja i saramaga ok

Ma ja sam uzeo Tokina samo zato sto su mi bile simpaticne one price u Bensedinu.
Ovu knjigu sam tek poceo.

Count, saramago je odličan i ja sam se smorio sa godina smrt..ostale koje sam čitao su extra.uzmi slepilo, smrt i njeni hirovi ili 7 luna..ne čita se baš lako rečenice su mu dugačke i ponekad komplikovane.ima humora, satirično predstavlja mane društva i institucija.podjebava sve redom cekvu političare itd bombaš ti si lud čovek kad to kažeš za saramaga

Meni Saramago nije leg'o. Relativno skoro sam pročitala "Slepilo" i nešto mi tu ne prija. U nekom trenutku mi se učinilo da piše o stvarima o kojima se prethodno nije raspitao, istražio, ali opet, to je samo moje mišljenje.

Znam njih nekoliko koji ga baš vole.

Sreća pa nas ima raznih :)

Da li da čitam Sartra, pitam ja vas...
U medjuvremenu čitam Platona i San ljetnje noći od Šekspira, kažu. To je kao noć sv.Jovana - Ivandan, kad je rođen Jovan.

Mucninu sam samo citao i ok je bila. Cim sam je zavrsio :D

Procitao da vincijev kod, onako skoro pa mogu da kazem da je sranje znao sam kraj cim se desio zaplet jbg

Inace sam ovo procitao jer nisam imao nista drugo jbg xd

sad citam okretaj zavrtnja od henri dzejmsa, odlicna je knjiga samo sto pisac dosta pise o osecanjima, medjuljudski odnosi su mi nekako preosetljivi.takav je mentalitet bio u tom vremenu

Slobodan Selenić - Očevi i oci

Nije loša.

Čmar-Slavoljub Marković, odlična knjiga

Preporuka neka mi treba... Neko kvalitetno štivo o psihološkoj borbi učesnika rata, tj. o psihologiji pojedinca, borbi koju on vodi sam sa sobom, da li da puca ili ne, zašto ne, junakovo razmišljanje o porodici ubijenog, eventualno s nekim zapletom gde junak nakon rata plače nad sudbinom nakon što upozna porodicu čoveka kojeg je ubio u ratu, ili još gore, rat između oca i sina i sl., imate li tako nešto, novijeg ili starijeg datuma, nije važno?

Axaxaxaxaxaxaxaxax ajde odjebi