Prijava

Ja sam se skoro napinjao sa valdemarom oko toga, ja prvi nikada nisam bez neke knjige ali ne zastupam tu tezu da citaju samo intelektualci a eto ostali su prostoumni itd kako kazes, pogotovo danas kada svako moze da napise knjigu a vecini je motiv samo brza i laka zarada pa se uglavnom pisu obicna smeca za sire narodne mase koja lagano prolaze, knjige bez ikakve dubine i sirine, koje ne nose nikakvu poruku, dovoljno je reci da jedna marijana mateus ima par knjiga a da je fazon najcitanija knjiga u zadnjih par godina ne znam 50 nijansi sive, knjiga koja je vrv najvise novca donela svom autoru. Ovo su ekstremni primeri ali to je ta sustina.

edit

Evo setih se Patersonovih krimi romana koji mu donose oko 100 mil godisnje, haha ajde da nisam citao nego jesam pa znam o cemu pricam

Моја тетка од 60 година, пензионерка коју је снаја најурила из куће испуњава вријеме читајући, али нема те књиге која би могла да сакрије сву њену баналност и ограниченост. И шта сад, она треба некоме да се, по овоме што смо рекли, представља као интелектуалац? Убијте ме ако има и ку већи од 85.

Mislim da nema gluplje stvari koju čovek može da radi od čitanja loših knjiga. Potrošiš tih nekoliko sati, dana, ni za šta, niti si šta naučio, niti si uživao, samo si bacio vreme i pare bezveze. Pod lošim knjigama mislim prvenstveno na većinu današnjih knjiga iz oblasti popularne psihologije (ježim se od samog termina popularna psihologija), isprazne putopise, raznorazne "misterije", generičke krimi i horor romane itd.

Aj kad zavrsite ovu raspravu molim vas da odlucite dal su bolji benzinci ili dizeli, manuelci ili automatici i zvezda ili partizan

Ja mislim da vepar kida kera lagano

I ja tvrdim isto

Бензин, добри и једни и други, Звезда.

Mislim da nema gluplje stvari koju čovek može da radi od čitanja loših knjiga. Potrošiš tih nekoliko sati, dana, ni za šta, niti si šta naučio, niti si uživao, samo si bacio vreme i pare bezveze. Pod lošim knjigama mislim prvenstveno na većinu današnjih knjiga iz oblasti popularne psihologije (ježim se od samog termina popularna psihologija), isprazne putopise, raznorazne "misterije", generičke krimi i horor romane itd.

tisucu virtuelnih piwa za ovo prijatelju

benzinci ili dizeli

i uvek se setim "gtd i miki, tamo i nazad, od smisla do besmisla.."

by TECA

najjaci post u poslednjih mesec dana sig

Ко може да чита е-књиге, око 20.000 књига на српском, штета да се ово не шерује. http://eknjigedownload.blogspot.rs/
Само не покушавати да се скине све одједном, скидаће цео дан, и онда ће да пукне на крају.

Отворио сам Камијеву Кугу и мало је рећи да ми је одвратно да читам на телефону. Нит' имам концентрацију, нит' могу очи фино да се адаптирају.

У сваком случају, одлична збирка на једном мјесту.

Jeste odvratno i na ekranu računara i na telefonu, ali ako imaš tablet, i neki dobar čitač na njemu, skoro isto kao da čitaš na papiru.

Ima li nekih edukativnih knjiga, stručnih, neke što za života znače?

Pretpostavljam da ima. Gledao sam do sada samo beletristiku. U ovom folderu su knjige iz oblasti istorije, nauke, ekonomije itd., pa ako ti se nešto svidi...

Iako mi je bas nemoguce da citam eknjige (cak i ono govno sto je kao za citanje knjiga jos vece govno je) ovo je ekstra stvar, sta si mislio kad si rekao ne skidajte sve odjednom da ne skidamo 7 zip delova odjednom ili da ne skidamo jedan zip fajl koji ima 8888 knjiga u njemu?

Има опција да се скине све одједном, све књиге које су постављене ту, то не радити, јер је скидање споро, а на крају и пукне. Сад сам кренуо да скидам шта ме интересује, могу и фолдери без проблема. Само не све одједном.

Ok, ima li neki ultrabrzi srč, ovaj hromov laga

Нисам нашао, ја сам гледао ручно. Испале ми очи.

nema tu ništa novo, samo je neki zaludan lik poskidao sa drugih sajtova, drugo netačno da su na srpskom sve, više od pola je hrvatski

Nije to samo, bolje da imaš na jednom mestu mnogo nego na više mesta malo. To kao da kažeš: ova biblioteka i nije nešto, sve te knjige postoje i negde drugde. A to sa hrvatskim jezikom, baš i ne predstavlja neku razliku. Mislim, nisam primetio da neko neće da gleda film ako nema srpskog titla, već samo hrvatski.