Prijava

Он добро кува, мада можда људима сметају пицолизац бркови.

On misli da je profesionalac! Moja baba ima bolje fore u kuhinji.

Ово је такав лол да немам речи, сем ових што пишем... Каква уметност мајке ти?

Doter, ja sam likovni umetnik, znam da cenim dobru umetnost. Uzeti gomilu bezobličnih sastojaka i od njih sastaviti nešto što lepo izgleda, dobro miriše i ima sjajan ukus je umetnost. Nisam mislio na kuvane puževe ili danski krompir u čokoladnom sosu nego na prava jela. Loluj koliko hoćeš, ja se mog mišljenja držim.

Ja da budem iskren nijednu njegovu foru nisam video...a hteo sam da je vidim, zaista. Da sam gledao tvoju babu, 100% bi nešto zanimljivo video.

Jbg, to ti je produkt Džejmi Oliverove popularnosti...sad i mi moramo tako nešto da imamo! :-)))

A Najdžela? Jel da pravi fenomenalne slatkiše?
Jes da nije muško, ali niko nije savršen :)

Ma dok ne probam i ne vidim uživo, ne verujem nikako! :-)))

Najdžela je kraljica. Žena pola godine snima emisije, a drugo pola gladuje da skine kile od snimanja emisija. Ima i ona blesava Grkinja što kuva dole negde, a Džejmi je feminizirana verzija Najdžele. Najbolji je Voki Kostić bre! Čoveku curi dzindza dok priča o hrani, a ne sme ništa da okusi...

EDIT: Još pamtim Najdželine "Kurvinski crvene višnje" u želeu od Šardonea...

Da, ona baš uživa i u kuvanju i u konzumiranju :)
Da sam muško, ona bi mi bila žena!

Opa tek sad videh temu!
Da ja sam kuvar, evo vec 2. godinu skolovanja olololo

Jedino jos corbe nisam pokusavao...sve ostalo znam, ali sam ekspert za palacinke!

Kuvam koješta, uglavnom riblje specijalitete, razne čorbe od rečne i morske ribe i gulaše u prirodi i kod kuće, musaku s oslićem i lukom počešće, neke kineske zajebancije, leti razne čorbe od povrća, palačinke američke i domaće... specijalitet mi je mediteranska salata s morskim plodovima ili ribom i prelivom od kuvanog limuna.

I nisam neki ljubitelj jurenja egzotičnih sastojaka i recepata koji moraju da se prate u dlaku, najčešće radi scavenger varijanta.

Grujane, zamisli ja sto treba da pamtim svaki sastojak i gramazu napamet, bez toga ne mogu da imam 5. A sto puta sam se objasnjavao sa profesorom da je to pamcenej sranje posto realno retko ko postuje to..

To sa pamćenjem tih svih recepata u grame je ok samo dok ne počnete stvarno da se time bavite profesionalno... Posle se pokapira neki drugi fazon, a sve se svede na to da vam jela uglavnom moraju samo da liče na ono što gost očekuje.
U profi kuvarstvu je najkomplikovanija stvar pravilno držanje polu pripremljenih stvari, sve ostalo je manje bitno.

Pa realno to samo u skoli pamtis te sastojke kurceve i to...
Posto nikada neces u restoranu sad 100 grama ovoga 100 grama onoga, nego od oka, od ruke.

Pa jebiga Sale, tako ti je svuda, amater će sklop da sklepa pa kud puklo a mašinac prvo da proračuna stepen sigurnosti na tri decimale da bi bio profi... i onda da kaže "Šta je ovo ispalo, 0,934 a trabalo bi bar 2,5... ma zajebi. Montiraj Mile, držaće" :)

Jebeš gramaže... osim kad se prave kolači, to je alhemija mamu mu.

E kada sam pravio kolace uvek sam merio, tu mora.
Ali cale mi je instruktor kuvarstva u vojsci i on kaze da je to sa gramazom sranje.
Lakse ti od ruke da stavis preciznije ce da bude.
A i sta znas mozda neko voli vise zacinjeno neko uopste.

Sale, za kolače su gramaža i preciznost biti, ali poslastiačari kuvari nisu.
Za kuvanje, improvizacija je keva. Ja i nisam neki znalac, ali ćale sabija.

Meni profa je po skolovanju poslasticar, ali i jedan od boljih kuvara je. Ima nagrade na kilo.