Prijava

Pa aj ti prevari sam sebe da si u bostonu umesto u vrnjačkoj banji. Ne mož nikako.
Tvojorganizam je naviknut na ovu vremensku zonu.
Ako si ikad putovao na neku destinaciju koja je u drugoj vremenskoj zoni, onda bi trebalo da znaš da kad stigneš tamo potrebno je određeno vreme da ti se organizam navikne na tu vremensku zonu.

A možeš da legneš u 5 ujutro i da spavaš 15h, svejedno ima da budeš izmrcvavljen posle toga.

Тај рад. Не мош тек тако себе преварити да си у Бостону, Павле, дечко.

Ako si ikad putovao na neku destinaciju koja je u drugoj vremenskoj zoni, onda bi trebalo da znaš da kad stigneš tamo potrebno je određeno vreme da ti se organizam navikne na tu vremensku zonu.

Pa to pokušavam da ti kažem!
Ako si navikao da ležeš u 2 onda ćeš najbolje da se naspavaš između 3 i 4 ujutru.
A ako si navikao da ležeš u 10 onda ćeš najbolje da se naspavaš između 11 i 12.

Има правило да колико си далеко од своје временске зоне толико ти треба дана да се опоравиш до максимума, типа у Њујорку ти треба 7 дана.

već 3 nedelje spavam po 5 sati dnevno..fino funkcionišem za sad..

Ja sam u zadnje vreme počeo da malo normalnije spavam, ležem oko 1 i ustajem oko 8.30, što je oko 7 i po sati sna. U poređenju na režim kad sam legao oko 3 i ustajao u isto vreme, dosta bolje i svežije se osećam. Mora se ipak spavati minimalno 7 sati, jebeš ti to.

Pa to pokušavam da ti kažem!
Ako si navikao da ležeš u 2 onda ćeš najbolje da se naspavaš između 3 i 4 ujutru.
A ako si navikao da ležeš u 10 onda ćeš najbolje da se naspavaš između 11 i 12.

Kakve veze ima ovo što si napisao sa ovim što si citirao u prošlom postu??? Ama baš nikakve...
Nema to veze sa tim kad si ti navikao da ležeš, ja sam recimo naviknut da ne mogu da legnem pre pola 3-3, i to mi stvara velike probleme, čak i ako ne moram da ustajem rano ujutro, nego mogu da spavam do kad hoću pa ustajem oko 12-13h i svejedno se osećam izmrcvavljeno i neispavano jer bez obzira što sam spavao 8-9-10h to je totalno nezdrav san kad se zameni noć i dan, poremetiš i bioritam i sve.

I nije to slučajno tako da je najbolji san između 23h i ponoći, ne znači to da je svaki san najbolji u prvom satu spavanja, nego su i naučnici otkrili da u tom periodu do ponoći se organizam najbolje odmara i oporavlja od napora.

Kao osnovac sam cesto znao prespavati u drugu smjenu iako sam legao oko 11 uglavnom...dzaba sve, a u srednjoj i sad spavam prosjecno 6-7 h nekad i manje i ako spavam preko 7 h nisam ni za da izvinete onu stvar...izuzev kad sam pijan...onda mi treba nekih 10 sati...zajebana je nauka taj san....i one gluposti sto pricaju san traje 3 sekunde i sl. ja u te gluposti ne vjerujem

Nema to veze sa tim kad si ti navikao da ležeš, ja sam recimo naviknut da ne mogu da legnem pre pola 3-3, i to mi stvara velike probleme, čak i ako ne moram da ustajem rano ujutro, nego mogu da spavam do kad hoću pa ustajem oko 12-13h i svejedno se osećam izmrcvavljeno i neispavano jer bez obzira što sam spavao 8-9-10h to je totalno nezdrav san kad se zameni noć i dan, poremetiš i bioritam i sve.

A da zameniš dušek ili jastuk?

I nije to slučajno tako da je najbolji san između 23h i ponoći, ne znači to da je svaki san najbolji u prvom satu spavanja, nego su i naučnici otkrili da u tom periodu do ponoći se organizam najbolje odmara i oporavlja od napora.

Znaš kako, ti naučnici sa univerziteta u masačusetsu su mnogo toga otkrili.

U svakom slučaju, ti navodiš ono što si čuo od svoje babe koja je to gledala u jutarnjem programu, a ja navodim ono što sam čitao na više mesta.

A podzemne vode? Što ne spavate na Dormeo madracima?

Мене треба 8 сати да бих нормално могао да функционишем. Идеално 10 сати. Кад легнем да спавам, после 10 сати се будим без будилника. За мање од 10 ми треба будилник.

Evo ja sam spavao od utorka ujutro sinoć od 2 ujutro do 7, pa onda od pola 10 do 11, i sad mi je super. Inače spavam oko 8-9 sati, to mi je taman, tad se obično budim sam, pa nekad nastavim još sat-dva, a nekad ne. Na primer ako legnem oko ponoći, probudim se obično oko pola 9, 9 najkasnije.

Ја сам спавао ових дана много лоше, поново се навукао на комп и сад пре 10 не могу да устанем.

Pišem uz vetar...vidim da pokušavaš da kopiraš malo duhovitost, pardon ''duhovitost'' nekih članova sa sajta...nemoj više, ok?

Otkud ti znaš dal sam ja to čuo od babe, i gde sam ja spominjao naučnike iz masačeustasa?
Nisi u pravu i jebiga pomiri se sa tim i ne lupetaj više gluposti.

Ja spavam 11-12 sati dnevno ne u cugu i to prakticiram vec 5-6 godina i super mi je. A zna li neko nesto o onim lucidnim snovima

E moj Denis pola zivota prodje u spavanju :)

Nisi u pravu i jebiga pomiri se sa tim i ne lupetaj više gluposti.

Ahahahaha
Ja kažem šta sam pročitao, ti kažeš šta si čuo, i jednostavno ja nisam u pravu? Zato što si ti u pravu?
Kad već kopiram, idi grli sekvoju, decxko.

Мислим да је важна само она , "пре и после јела треба руке прати , немој да те на то опомиње мати" ....

Jutros sam imao cudan san. Kao skacem sa neke kuce, garaze jebem liga, neka gradjevina i kad sam doskocio nabijem se na nesto. To nesto je zavrsilo u cmaru. Strasan san. Istog trenutka mene probudi jak bol u cmarini. Jebem mu mater, pogledam da nema nekoga, da me nije analno obljubio dok sam spavao, nema nikoga. Ceo dan osecam blag bol u cmarini. Od sad verujem onoj teoriji da san traje nekoliko sekundi pre budjenja, tj. moj mozak je u nekoliko sekundi kreirao san koji bi imao veze sa bolom. Zajebana stvar.
Ja inace nisam neka spavalica, retko kada spavam posle 10 sati ujutro. I kad se vratim iz grada ne spavam vise od 5 sati. Retko kad. Ovako mi je dovoljno 8 sati.