Prijava

Iliti delovanje ljudi koji će vas 'prosvetliti'. Ovim mislim na razne osobe koje će vas uvesti u svet skrivenog znanja o ____________(birajte: naciji, veri, masonima ili čemu god, ne mora biti isključivo iz politike), objasniti vam kako je vama ispran mozak, podsetiti vas da ga uključite, da otvorite oči, da mućnete glavom itd. Pretpostavljam da vam je već jasno do sad na šta ciljam. Uglavnom ovim ne zalazim u istinitost njihovih tvrdnji, već samo komentarišem njihov način iznošenja: strašno mi ide na živce takvo ponašanje.
Kao da dotični žive u nekakvom zasebnom svetu u kojem oni izvršavaju svetu dužnost čuvara skrivenog znanja, a mi smo svi idioti i neprosvećeni roboti, i oni će onda u svoj svojoj veličini da nam pokažu svetlost. Odmah pretpostavljaju da zato što oni misle po datom obrascu, da automatski ceo svet mora da se prilagodi istom. Možda nas jednostavno zabole za njihov sistem mišljenja. Tako da u poslednje vreme čim vidim neku od gore navedenih fraza, odmah izbegavam razgovor, zato što po svoju dobrobit ne želim da se uvlačim u takav razgovor. Normalan razgovor je u redu i voljan sam da saslušam šta ljudi imaju da kažu, ali kada počnu tako da se ponašaju, a svaki kontra argument dočekaju sa gomilom ad hominema, onda se razgovor završava. I kako uopšte očekuju da ih iko sasluša kada sami odmah odbacuju sve što drugi kažu.
Mislim da sam se dovoljno ispraznio, pa me zanima kakva su vaša mišljenja o istom. Naravno, svi se ponekad ponašaju ovako, ali ovde pričam o ljudima koji to pretvore u način života. Imam osećaj da taj način ponašanja ni ne prihvataju radi tog znanja koje propovedaju, nego čisto radi osećaja superiornosti nad 'neprosvećenima'.

Pa "najpametniji" i "najprosvećeniji" na forumima su uvek oni koje ne mrzi da mnogo i dugo kucaju i tako smaraju narod oko sebe, a? :-)

E tačno sam znao da će neko već okrenuti moj govor na mene >.>
Razlog kilometarske dužine teksta je čisto zato što već duže vreme hoću da se ispraznim negde u vezi sa ovim :S

Uopšte brate nisam ni mislio na tebe, ali stvarno nisam!

Mislim na ljude koji stalno dave po forumima kilometarskim postovima, a tvoj je dug zato jer počinješ temu, što je sasvim OK...

Ja nisam skontao šta si hteo da kažeš.

Onda ništa :)

Ukratko hteo sam da kažem kako me nervira forma razgovora gde te onaj drugi od početka tretira kao idiota, odnosno da nisi upućen u to neko skriveno znanje o zaveri ili čemu god što on zna i onda on počne da te prosvetljuje kroz izraze tipa 'otvori oči', 'uključi mozak', 'mućni glavom' i slično.

Ja ga razumem...

Jednom sam i napisao definiciju o modelu tog i takvog lika o kome on govori ovde, mada nije samo jedan. Nazvao sam je "Psihozagađivač".

Neću da linkujem. :-)

Svi mi volimo da pametujemo ali Džimi nas je sve đuture zajeb'o.
Mislim da ga ne bi mrzilo ni da na ulici vuče ljude za rukav i objašnjava im kako bog ne postoji, kako se sve može samo moraš biti vrednica k'o on što je itd itd.
Džimi, Svetitelju!

Mislim da ga ne bi mrzilo ni da na ulici vuče ljude za rukav i objašnjava im kako bog ne postoji, kako se sve može samo moraš biti vrednica k'o on što je itd itd.

Хахаххахахахахаххахах! Аурора, остави човека на миру. :)
Просветитељство је зајебано каце нађеш у друштву ретардираних и покушаваш да им кажеш нешто паметно, а они те гледају ко ретарда лололо

Ma nek pametuju ljudi slobodno, svi mi volimo da pametujemo, ali samo da bude bez 'otvaranja očiju' i sličnog :D

Ko o čemu, Aurora o Džimiju.

Šta da vam kažem, otvorite oči, oni su svuda oko nas.

Ko o čemu kizo ni o čemu.
Kizo je l' znaš ti da ljudi misle da si ti moj dupli?
Ha? Šta kažeš na to?
Prosvetitelj je moja komšinica. Ona smatra da ako hoćeš npr.da smršaš da ideš u crkvu.
Ozbiljno. Mislim žena je mrtva ozbiljna.

Просветитељ је и моја мама. За њу сам понављак, коју год оцену у школи добио.

Mislim da ga ne bi mrzilo ni da na ulici vuče ljude za rukav i objašnjava im kako bog ne postoji

Да ли сам ја икад рекао да бог не постоји?
Ако ме већ помињеш, едукуј се мало о мом лику и делу, па онда причај људима о мени, овако ће свашта да помисле.

a zaboravio si dodati i ono cuveno "podizanje svesti".
To je metodologija razgovora sa idiotima tj. jedino idioti mogu da promene svoje misljenje lako. Do donekle moze da se poveze sa trolovanjem

едукуј се мало о мом лику и делу,

Taj rad. Tito mrtvi, jesi li to ti? Fak jea.
Gde ti je ona tema koju si otvorio da crtate Muhameda?
Izbrisao? Kao Peki dididžem što je garantovao za caru pa kad cara pođe vileniti po sajtu nesta tema k'o da je nikad nije bilo.
I opet spemuješ. Ništa na temu nisi rekao.
Nemoj da se više ponovi.
Bar nam piši kako si prosvetlio svoje drugare pa više nisu nacionalisti, sećaš se?
To je bar u duhu teme.

Taj rad. Tito mrtvi, jesi li to ti? Fak jea.
Gde ti je ona tema koju si otvorio da crtate Muhameda?
Izbrisao? Kao Peki dididžem što je garantovao za caru pa kad cara pođe vileniti po sajtu nesta tema k'o da je nikad nije bilo.
I opet spemuješ. Ništa na temu nisi rekao.
Nemoj da se više ponovi.
Bar nam piši kako si prosvetlio svoje drugare pa više nisu nacionalisti, sećaš se?
To je bar u duhu teme.

Бледуњаво. Мораш мало боље да савладаш градиво.

Узгред, није обрисана тема, никад не бришем теме. Опет клевећеш. Сад ће људи да помисле како бришем теме.

Odlično. Dostavi link. Ali ne briši postove. U međuvremenu idi radi nešto, eno ti puna zmija Radoznalog magareta.

Misliš na ovaj fazon ljudi?
www.youtube.com/watch?v=DcsJRoClA9s

E tačno to. Delom sam bas na njega i mislio kad sam pravio temu.

Mada ovaj lik je stvarno ekstremni primer, uglavnom su ljudi blaži u tome.