Prijava

Uzevši u obzir teško vreme u kom živimo, vreme u kom smo svedoci raznih negativnih dešavanja, pade mi na pamet ova tema, jer se sigurno skoro svako od nas susreo ili poznaje nekoga ko je malo tanji sa živcima ili je labilan na ovaj ili onaj način.
Daklem, pitanje je kako podnosite kada vam neko histeriše i stvara tenziju u vašoj okolini? Da li i vi poludite od toga pa ulazite u raspravu ili iskulirate i čekate da se smiri situacija? Da li ulaskom u raspravu sa takvim čovekom treba ostati staložen koliko god on/ona histeriše ili mislite da par šamara rešava situaciju? Da li je za te ljude pomoć psihijatra dovoljna i da li osoba može od toga trajno da se izleči? Imate li nekoga u bližoj familiji ko je takav i kakav odnos imate prema njemu? Da li takvim osobama treba povlađivati ili sa njima biti oštriji?
Kada bih sva ova pitanja pretvorio u jedno, ono bi glasilo: kako se ponašate i postupate u trenucima nešije histerije?

Клинтонова пита председницу Аргентине како излази на крај с тим проблемом, на шта ова одговара:
http://img98.imageshack.us/img98/7439/1863440603hilarikirchne.jpg

Da probam dodgovorim sam sebi :)
pošto sam imao i imam bliske osobe sklone histeriji.
Jednostavno ih puštam. Neka se izviču, izdivljaju, nalupaju tj. neka izbace sav bes iz sebe. Znam da im ne mogu pomoći a svojim uplitanjem u priču napraviću samo još gore stanje, jer u momentu izliva besa oni sve gledaju kao provokaciju i traže povod za još veću svađu, što im ne treba dozvoliti.
Gutanje emocija je nešto najgore što čovek može da priušti sebi, jer se to na kraju odrazi fizički u vidu nekog čira na vratu ili želucu.
Mislim da je za takvo stanje kod ljudi u 70% slučajeva kriva teška materijalna situacija i nizak životni standard, za šta je odgovorna vlast i političari. Ljudi padaju u očaj i depresiju zbog nemaštine, pa onda zbog ispašta njihova okolina...

To je do coveka.Situacije samo uticu na ljude da svoje histerije manifestuju.
Retko kad me to dotice,ali ponekad bi najradije zveknuo par samara,ali radije cu da iskuliram. Kazes bliske? Onda mozes da im sipas bensice u hranu ili pice. xD
I sreca i histerija su stanja duha,nemju tu politicari mnogo sa tim...

Ne treba sprecavati coveka da histerise...svako mora da se isprazni na ovaj ili onaj nacin.

Мајка ми је екстремно хистерична и импулсивна жена у стању да 100 пута истим интензитетом дигне џеву за једну те исту ствар, тако да сам поред ње научио да кулирам туђе нападе хистерије. Буразер је мало повукао на њу, али је то код њега ипак много слабијег интензитета, пошто је мушко.

Иначе, у одељењу у средњој школи сам имао хистеричне жене које су ми у прво времестрашно ишле на курац са својим баснословним кокодакањем у кризним ситуацијама, после сам огуглао. Једино решење за њихово излечење била је песница у главу, али пошто никад нисам тукао жене, могао сам само да трпим и навикнем.

Kada bih sva ova pitanja pretvorio u jedno, ono bi glasilo: kako se ponašate i postupate u trenucima nešije histerije?

Значи, удахнеш дубоко и искулираш.

pitanje je kako podnosite kada vam neko histeriše i stvara tenziju u vašoj okolini?

Не подносим. Сматрам да такве особе, уколико имају чешће нападе, заслужују лекарску или у најмању руку пажњу психолога и адекватну терапију.

Da li i vi poludite od toga pa ulazite u raspravu ili iskulirate i čekate da se smiri situacija?

Не лудим, само погледам особу и кажем јој да се смири, мало оштрије нешто иначе то радим, чисто да је повратим у стварност. Ако то не делује, једноставно се окренем и одем. Дакле кулирање, расправе без.

Imate li nekoga u bližoj familiji ko je takav i kakav odnos imate prema njemu? Da li takvim osobama treba povlađivati ili sa njima biti oštriji?

Имам, тетку, мајкину рођену сестру, доста јој се често дешава, не зато што је болесна, него зато што је размажена. Вуче то још из детињства, тако да ту помоћи нема. Не могу да кажем да је не подносим, али уме да ме изнервира и не толеришем је. Кажем јој отворено шта мислим и не трпим испаде, према њој сам увек оштра. Смири се обично, види да од тога нема никакве користи.

Ко хистерише, тај се није извук'о. КИП ИТ КУЛ!

Kažem: "Šupičku materinu, vrišti ćaći svome!" i izađem iz kancelarije. Kad se vratim sve kul i čeka me kafa.

Ja sam verovatno najhistericnija osoba koja postoji. To ne radim namerno, niti cesto, ali kad histerisem, to se cuje. I svi su krivi. Ne volim to sto sam histerija u dusi, ali ne mogu ja protiv nje. Trudim se, stvarno. Volim da istresem svu histeriju na sceni. Pomaze, i to veoma.
Obicno prijatelji to ne znaju, necu da im kazem, a ni ne primecuju. Ali najbolji prijatelji su obicno svedoci moje histerije (cudno pa i imam prijatelje, ustvari sto ih moja histericnost nije oterala:)
Obicno su male, nebitne stvari razlozi moje histericnosti. Pri stanju svesti, mogu reci da je glupo kad neko histerise oko toga, jer je ishod jasan, tj. bice sve ok. Ali kad padnem u histeriju, nekako sve dobija smisla.
Nikad, ali nikad ne histerisem bez razloga. Makar razlog bio glup.
Tolerisem histeriju, jer i ja imam ispade. Ali ne volim je.

Ja kad histerisem izadjem na ulicu i razderem se nekoliko puta JA JEBEM!!! i posle sve bude kul.:)

Histerija je super.

A što se tiče histerije 'vako, to ne upražnjavam nikad. Opsujem tom nekom majku 50 puta u sebi i mirna sam.

A što se tiče histerije 'vako, to ne upražnjavam nikad. Opsujem tom nekom majku 50 puta u sebi i mirna sam.

Misliš da je to pametno?
Taj neko kada vidi da si ti istrpela njegovo iživljavanje će ti to isto verovatno učiniti opet. Dok ne reaguješ neće te ostaviti na miru, veruj mi...

Kurac U PICKU!!!! DA ne bude da serem http://sh.wikipedia.org/wiki/Sigmund_Freud Pa koga ne mrzi da cacka!

Moćni Ming

@Kurd
Ako ti histeriše neko koga ne smeš (nemaš pravo) da udariš šta se onda dešava?

Znam šta hoćeš da kažeš, ali ja definitivno nisam osoba koja tu može da se pohvali svojim razložnim reakcijama.
...Uključujući i te takve situacije...
Uglavnom me svi znaju, pa izbegavaju histerisanje predamnom. Jbg, i ja sam pun svakavih tamo-nekih sindroma, valjda, pa zato. :-)
Ružno, šta da ti kažem...

Kako podnosite kada vam neko histeriše i stvara tenziju u vašoj okolini? Ne podnosim, najradije bih drknula tri šamarčine da se sabere.
Da li i vi poludite od toga pa ulazite u raspravu ili iskulirate i čekate da se smiri situacija? Ne, želim da drknem tri šamarčine da se sabere.
Da li ulaskom u raspravu sa takvim čovekom treba ostati staložen koliko god on/ona histeriše ili mislite da par šamara rešava situaciju? Dada, par šamara.
Da li je za te ljude pomoć psihijatra dovoljna i da li osoba može od toga trajno da se izleči? Nije neophodno, samo par šamara.
Imate li nekoga u bližoj familiji ko je takav i kakav odnos imate prema njemu? Da, žarko želim da nalupam par šamara.
Da li takvim osobama treba povlađivati ili sa njima biti oštriji? Neću odgovoriti na ovo pitanje.
Realno, svojom reakcijom izazivam reakciju da dotični/na poželi da me nalupa. Kad pokušava da svojom histerijom mene uvuče u svoje ludilo, spustim ga na svoj nivo, a onda ga potučem iskustvom. Imam i ja tajne, svoj PMS, ne dam se zajebati.