Prijava

Znači vako.
Planiram da se grijem na struju, u pitanju je TA peć.
Prostorija je nekih 13-14 kvadrata.
E sad ne znam koja je snaga, ali koliko mi keva reče to je neka TA PEĆ DVOJKA, kontam da je 2,5kw.
E koliko je to isplativo?
Da li se može zagrijati?
Šta kud i kako.
Inače posjedujem tu peć tako da ne bi bilo potrebno neko investiranje u nešto osim u račun za struju, e sad me interesuje za koliko bi se on mogao uvećati na kraju mjeseca?
Da li se vi grijete na struju i tako to.
Šta da radim?
Šta vi mislite o grijanju na struju?
Opla.

Ја се гријем на дрва, само нама гори 24 часа шпорет, спичимо шуму за зиму, али је топло и исплативо из разних разлога....

Што се тиче пећи зависи кол'ко је користиш и кад је палиш да се пуни... Гледаш да је упалиш нпр преко ноћи кад је јефтина струја, па сјутра да издувава нпр кад се пробудиш и преко дана...
Што се гријања тиче, може се угријат' то, није велика просторија, па мислим да не би пуно трошила пара, али опет, можда до 10, 15 еура више, све зависи.

Нек се пуни ноћу, од поноћи до 8 ујутру (тад је ваљда јефтина струја) и мислим да ће ти одржавати просторију довољно топлом. И пустиш двапут дневно да дува, чисто да будеш сигуран. Сматрам да је довољно економично.

Ma spreman sam na žrtvu i do 25 evra mjesecno samo da mi nije zima.
E sad čitah preko neta tako nešto oko tih peći i to paljenje preko noći.
Znači napunim je od 22h do 6 ujutru i onda turn off i laganini grije onda? Koliko skapirah.

Inače drva su bogotac, problem je što nemam centralno, bilo u planu neko etažno grijanje ali ništa do sledeće zime.
Pa se sada snalazim.

То што рече Стивен...
Неће да ти рихта по цијели дан ваљда, па ће ти се исплатит, можда сам и много рекао горе за паре

МА серу да је скупо на струју, Стивен је кобјаснио са саветом. Иначе што се тиче мог грејања, грејао се на струју 5 година, сад се грејем здрва зато што ми не ваља инсталација и искаће осигурач. А и бројило се сјебало нешто.

Мa spreman sam na žrtvu i do 25 evra mjesecno samo da mi nije zima.
E sad čitah preko neta tako nešto oko tih peći i to paljenje preko noći.
Znači napunim je od 22h do 6 ujutru i onda turn off i laganini grije onda? Koliko skapirah.

Лаганица бре, слободно навали.
Гледаш кад је јефтина, од 9, 10 па до јутра, и она је чини ми се топла преко дана због цигли које су унутра па одржавају ту топлоту. И пуштиш је да издувава два, три пута дневно и бања.
Добра је пећ јер ја нпр волим да се примакнем или сједнем на њу, што није толико здраво чуо сам, али је фино кад се гузица угрије, мајку му.

Inače drva su bogotac, problem je što nemam centralno, bilo u planu neko etažno grijanje ali ništa do sledeće zime.
Pa se sada snalazim.

Ми имамо Алфу, овако нешто http://www.tandem-tandem.com/image/cache/data/104_%20Sporet%20na%20cvrsto%20gorivo%20Alfa%2070%20termo%20L-800x600.jpg можда је већа, немам појма, углавном гријемо цијелу кућу са њом, ево сад сам у кратке рукаве ако ми вјерујеш...

Ma problem je što ja to ne znam kako ide.
Samo sam laik za te neke stvari.
Nekada smo je koristili dok je struja išla na plejbek, ono van sata, i tada je danfala noć dan, bolila nas čkura, ali onda su otkrili i belaj, pa je peć penzionisana.

E sad samo da mi neko objasni malo stručniji, Stiven ili bilo ko, znači upalim je naveče i puni se (to ono na tricu) i onda ujutru je ugasim ili šta? Malo se gubim tu. :D

E to ljudi hvala vam. (Ako dobijem račun struje preko 100€ znam gdje ću vas naći :D )
Malo me bunilo to koliko cigle mogu da ostanu tople, mislim da se ne olade ili šta već.

A Smare tako smo i mi nešto planirali, fazon je što možeš i da kuvaš na to i da se griješ, jeste da bude malo prljavo po kući ali kao da je bitno toliko.

Sutra se unosi TA peć!

E sad samo da mi neko objasni malo stručniji, Stiven ili bilo ko, znači upalim je naveče i puni se (to ono na tricu) i onda ujutru je ugasim ili šta? Malo se gubim tu. :D

Да :)
Она кад се угрије стоји тако топла, и ти кад упалиш да издувава, ето ти топлог ваздуха :)

E to ljudi hvala vam. (Ako dobijem račun struje preko 100€ znam gdje ću vas naći :D )

Мени закуцај у Подгорицу на врата :р

Malo me bunilo to koliko cigle mogu da ostanu tople, mislim da se ne olade ili šta već.

А хладе се, али неће одма' не бој се :)

A Smare tako smo i mi nešto planirali, fazon je što možeš i da kuvaš na to i da se griješ, jeste da bude malo prljavo po kući ali kao da je bitno toliko.

Па то ти кажем, а што се прдљавштине тиче, мени пиче улазна врата директно на кухињу, а како доносимо у канту од јупола или неке тако велике канте дрва (црногорци смо па нам тешко држат') онда нема прљавштине, осим мало око њега кад се отвара и то :)

Sutra se unosi TA peć!

Ако треба да се помогне, нема фрке :)

Ма повадиш оне цигле из Теа пећи па их грејеш у рерни смедеревца кад су јефтинија дрва и онда ти угасиш смедеревца и ставиш вентилатор да издувава топло и бог да те види!

Ma znam ja sve to i grijanje na drva i tak to ali najbolji način po meni je na plin.
E sad jebada je što je plin skup kao i đavo sam.

A što se tiče grijanja vidjećemo.
Kod nas u bih je ovakva cijena struje

jeftina : 0,035 € iliti 0,07 maraka
skupa : 0,07 € iliti 0,14 maraka

Sad ne znam kako će biti, ali koristićemo se vašom taktikom paljenje i punjenje dok je jeftina struja pa ćemo da vidimo. :)))

Što se pomaganja tiče, bogami trebaće. :D

Sad ne znam kako će biti, ali koristićemo se vašom taktikom paljenje i punjenje dok je jeftina struja pa ćemo da vidimo. :)))

Тако се код мене у кући ради. Довољно је топло. А родитељи кажу да се исплати, ја се не петљам превише у то.

Može električar da ti podesi da akumulira samo kada je jeftina struja automatski, da se ne cimaš oko toga.Napuni se u toku noći, al' ako je puštaš da duva danju brže gubi toplotu.

Kod mene je u dnevnoj TA peć, a dnevna sa trpezarijom ima oko 25-6 kvadrata, i kad je pustim da se izduvava, pošto volim onda da legnem ispred nje kad duva, ne može se disati od vrućine u dnevnoj. Inače je uvek vrela cigle dugo drže toplotu tako da nemaš frke oko toga.

Može električar da ti podesi da akumulira samo kada je jeftina struja automatski, da se ne cimaš oko toga.Napuni se u toku noći, al' ako je puštaš da duva danju brže gubi toplotu.

Или бојан, он се разумије у те направе... :р

Ma znam Bojane da može, ali neću da se cimam oko toga.
Mogu da je ja upalim kada hoću, pošto sam pretežno noćna ptica, a ćale kada kreće na posao da ugasi, taman mu nekako dođe.

A da Petre, mislim i nije velika kvadratura kod mene, to je soba 3,5 sa 4.
A i ne treba da mi bude pretoplo u sobi već samo da nije hladno što je najbitnije.
Samo me to interesovalo koiko cigle mogu da budu tople, da ne bude da je moram puniti opet nekada u sred dana.
A i u sobi mi se ne otvaraju vrata toliko, pa tako čisto sumnjam da bi i duvala toliko često možda jednom dnevno čisto da održava temperaturu.

Или бојан, он се разумије у те направе... :р

Od tih naprava samo se u defibrilator razumem, al' ne daj Bože da joj treba :)

Može električar da ti podesi da akumulira samo kada je jeftina struja automatski, da se ne cimaš oko toga.Napuni se u toku noći, al' ako je puštaš da duva danju brže gubi toplotu.

Ово јесте, не треба идзувавати превише. Рецимо, кад отвориш прозор да уђе мало свежег ваздуха, онда можеш да пустиш који минут да дува. Поента ти је да ће просторија да буде топла, докле год је сама пећ врела.

Samo me to interesovalo koiko cigle mogu da budu tople, da ne bude da je moram puniti opet nekada u sred dana.
A i u sobi mi se ne otvaraju vrata toliko, pa tako čisto sumnjam da bi i duvala toliko često možda jednom dnevno čisto da održava temperaturu.

Издржаће читав дан, сигурно. Само немој да то једно издувавање траје сат времена :)