Prijava

Ma jok sat vremena, 5 minuta i to je dovoljno, vjerujem da je to dovoljno da se zagrije tako mala prostorija, dalje samo da održava toplotu. :)

Od tih naprava samo se u defibrilator razumem, al' ne daj Bože da joj treba :)

Да знаш да сам помислио управо на њега :))

Нађи пичку па нек те греје љубав

Možeš i da kradeš struju...:)

Imam TA peć, tačnije dve. Jedna u spavaćoj druga u dnevnoj. Ako je dvojka, sigurno će ti struja biti 60 evra. Peć zna da suši vazduh. Ujutru čim ustaneš otvoriš prozor na 5 minuta da izluftiraš sobu, posle peć pustiš da duva jedno 15 minuta dok ne zagreje. E sad, bitno je da je ne uključuješ po 15 puta na dan da duva da se ne isprazni, tako štediš struju. Najvažnije je da ti pred spavanje bude toplo i da malo više zagreješ sobu nego obično. Uključiš u ponoć da se puni a isključiš u 7:55 :) ili ako ustaješ ranije tad isključiš.

Može električar da ti podesi da akumulira samo kada je jeftina struja automatski, da se ne cimaš oko toga.

što reče bojanboj, potpisujem i udaram pečat.
proračun:
TA peć se bira po kubikaži prostora koji griješ. ful komfor je 50W po kubiku. ti imaš 14kvadrata x 3m visine x 50W = 2100W. bira se prva veća a to je tvoja ova od 2,5kW.
Cijena:
vidjećeš po prvom računu. ako bude mnogo mijenjaj :)

Mislim problem.
Ovako narode Crne Gore, kod mene na kući bilo dvotarifno brojilo ali onda nešto zaribalo i sada vraćeno jednotarifno.
Jel sad ja imam problem ili ne?
Mislim jel to loše za TA peć?
To sad znači da nije bitno u koje vrijeme dana punim peć uvijek me isto košta?
Šta vi mislite?

I da, reče mi keva da je ovo trica TA peć, znači ovakva
http://static.pik.ba/galerija/2010-11/slika-58859-2010-11-1289375047-velika.jpg

A to je koliko vidim 3,5 kw, što dalje implicira da ne bi nikakvih problema trebao imati sa zagrijavanjem prostorije. :)

Grejanje na buxsnu!

Punjač tvoji predlozi su krajnje neinspirativni i nekonstruktivni.
Ova tema je koliko toliko ozbiljna pa ono move on.

http://www.oglasinis.com/images/upload/slikeoglasa/Nis-Oglasi-Slika3-2011-10-09%2020-49-23.jpg
Ja se grejem na jednu vaku, prostorija je nekih nepunih 17 kvadrata, samo spicim da se napuni neko vreme, sat, 2, 3, i posle odrzava toplotu. Jos ima ona caka sa skupom i jeftinom strujom, i ako uvatim na jeftinu struju (sto sad radim, jer nisam pri nekim parama), mogu da je ostavim i duze, jerbo ne trosi mnogo.

Pa da, to je i problem kod mene sada koliko vidim ,ta jeftina i skupa struja.
Sada čitam kod mene to jednotarifno brojilo znači da mi je cijena struje tokom cijelog dana jednaka, kao uzima se srednja vrijednost skupe i jeftine struje. Ima li neko da to potvrdi?
Iako možda to i ne bi bilo loše, šta znam palio bih je preko dana dva tri sata i dosta opet, možda nekada zimi i duže.

Pa da, to je i problem kod mene sada koliko vidim ,ta jeftina i skupa struja.
Sada čitam kod mene to jednotarifno brojilo znači da mi je cijena struje tokom cijelog dana jednaka, kao uzima se srednja vrijednost skupe i jeftine struje. Ima li neko da to potvrdi?
Iako možda to i ne bi bilo loše, šta znam palio bih je preko dana dva tri sata i dosta opet, možda nekada zimi i duže.

Jeste, jednotarifnop je kad je jedinstvena tarifa, "srednja cena", s tim sto je, lupam (ne znam sad tacno, ali otprilike je tako) jeftina struja 1,50, skupa 5,00, a srednja 4,00, tako je je to samo na papiru srednja... Bar je tako kod mene

Zimska sezona 01.10.-31.03.

0,1410 veća tarifa

0,0705 manja tarifa

0,1172 srednja tarifa

Tako piše kod mene na oficijalnom sajtu moje opštine, ovo u KM-ovima.
I nije neka Bog-zna razlika kada se pogleda.

Mi isključili gradsko grijanje jer kurcu ne valja u mom naselju. Godišnje nas je izlazilo 1500KM (i još treba poskupiti), a ovo sadašnje grijanje na struju, sve i da nam račun bude veći za 100KM (a neće), opet će ispasti jeftinije...