Prijava

Ti Brus nisi bosanac

Nisam mnogo, samo treća generacija, to Lale i ne broje :)

Zato i ne patiš za zavičajem.
Jbt, gomila bosanaca dođe u Vojvodinu, adaptiraju se ovde, budu bogatiji 10 puta neg što su bili, imaju kafane tipa knin, al i daje pate za svojim potokom i brdom

to mi neverovatno

Ja sam ovde odrastao, svaki letnji i zimski raspust provodio kod ćaletovih u CG i ovde kod kevine familije. Kad preračunam, najlepše dane života sam proveo tu i Vojvodinu kapiram kao zavičaj. Možda zato i ne gotivim zapadne zemlje :)

zapadne zemlje

Bliski zapad :)

imaju kafane tipa knin

LOLO

E, daj da se vratimo na temu, banovaće nas Todor bezveze.
Dakle, u ekonomskoj je mnogo dobro što se nauči slepo kucanje.

bila je ovde i Dalmacija i Lika i Dva tiganja AKA Čet'ri sise...

krenula od početka tamo da čitam i vidim da je bruce napiso da su ginekološke sestre i tehničari najtraženiji. c c c...
tehničara nismo imali niti primaju dečake. ja završila taj ginekološki smer, kasno ukapirala zašto su tražili najviše bodova...ubijali su nas i od teorije i prakse, imale sve predmete kao obične sestre, a dodatna ginekologija i akušerstvo pride...

ovim putem želim da apelujem na decu vukajlije da NE UPISUJU MEDICINSKU ŠKOLU!!!
u srbiji je 50 000 sestara na birou ( babice su trećina), radimo po privatnim staračkim domovima...

nemojte da vam pričaju bajke o inostranstvu, tamo lekari daju injekcije, a sestre su obične negovateljice...kupaju starce i presvlače im pelene...sreća pa u srbiji za to posebno školuju negovateljice.

kosmo, to su stare statistike, sad je novo vreme, sad se traže veze i poznanstva...

prvo se raspitajte gde možete pobeći i šta tamo traže, a onda upisujte školu

prvo se raspitajte gde možete pobeći i šta tamo traže, a onda upisujte školu

upravo tako...ako ne misle da upisuju medicinu, nek beže od srednje medicinske...posao je težak, smrdljiv i prljav, neisplativ, a krv pljuješ da je završiš...

Немојте уписивати факултет децо, бавите се пољопривредом.

moja sestričina je završila medicinsku u SO, sad će probati da upiše za socijalnog radnika u BG, videćemo gde to ide...

Ekonomska je najjača škola ako nežeš na fax falabogu.

Немојте уписивати факултет децо, бавите се пољопривредом.
+ 1300

štagod, bruce, samo nek ne ostaje na medicinskoj...apeluju i ovi zvanični što nešto znaju, mnogo velika gužva za upis, a nema posla za toliko. jedino je za libiju i slične stalno otvoren konkurs, a znamo šta se desilo bugarkama...jel ih pustiše iz zatvora?

nemam pojma, imam Nemca koji je ovde odrastao, a sad je penzionisani lekar u Nemačkoj, da je samo posao snašla bi se - ovo joj je želja pa je svi puštamo da proba, guska i čaršavi joj ne ginu...

Брускети, социјалних радника нема на бироВу, тако да је сестричина добро одабрала. То се тражи, јесте зезнут посао, али само нека учи, шансе да се запосли су веома велике.

Коју год школу човек да упише, ако се труди и ради да прошири своје знање, може да нађе и посао и да успе - ако не овде, онда у иностранству. И драга децо Вукајлије (ови млађи) знајте да је школа само пролазна могућност да своја интересовања и знање увећате и побољшате, као и да на крају добијете папир звани "диплома". Ако уписујете школу "јер то тако треба" онда сте прднули у чабар. Што неко рече горе, боље је онда бавити се пољопривредом. Јер за 4 године колико би изгубили на некој школи можете разрадити фин посао - у четвртој години засад вишње већ даје пун род, као и малина. Па према томе - или озбиљна наука или озбиљна мотика.