Prijava

Тема покренута на предлог Ауроре, а са циљем да поделимо мишљења о овој болној теми. Након Првог светског рата, Србија је створила уједињену државу са бившим аустроугарским колонијама и дојучерашњим непријатељима (они су пуцали на нас, и ми на њих) У тој држави су српски војници, победници на ``доброј страни`` морали да просе на чинове - виђани су и сликани по улицама како просе храну и новац, тако што су носили корпице за хлеб а у њима - своје чинове и одликовања.

Током грађанског рата у Југославији, комунисти су побили последње сердаре и војводе П.С. рата, а највише у Црној Гори и Херцеговини, међу њима добар део Солунаца и војника који су бранили Србе и Србију на Мојковцу.

Србија данас посвећује огромну пажњу оптуженима за ратне злочине, док у исто време потпуно занемарује бивше војнике, ратне инвалиде, избеглице и интерно расељена лица са Косова и Метохије (којих укупно има преко 250.000 у Србији). Војничка гробља из периода Првог светског рата по Мађарској (где је умрло преко 200.000 српских војника у сабирним логорима ау монархије) као и по Македонији, Грчкој и на крају далекој и недостижној Србији - зарасла су и пуста, често нарушена и оскрнављена, са изузетком медијски популарних попут Зејтинлика.

Шта мислите, о којој умној болести је реч и шта Срби са таквим понашањем према себи и својој прошлости могу да очекују у будућности?

Zamišljam te kako ispevaš ovo uz gusle dok ti se suza sliva niz obraz, a glas podrhtava.

Valsinarb90 Сажаљевам те. Искрено.

Одлична тема. Нису то Срби "Срби" - баш су то прави Срби нажалост. Ако једно те исто срање понављају из рата у рат, значи да се не ради о шачици изрода већ о системској појави.

Sizife, zato što ponekad stvarno umemo da fejlujemo, i zato što smo pomodari.

Игнориши га и умреће. То не живи без пажње.

To je zato što je vlast sigurna da će ceo narod skočiti u pomoć u slučaju sledećeg rata bez pitanja šta će biti posle. Kad bi mislili da če neko da ih naguzi sledeći put, a da će narod da im se smeje i oni bi vodili računa o pravima vojnika i oficira. Ovako, vlasti je samo bitna policija da ima ko da ih čuva kad narod uzme motike u šake, a ne krene na njivu nego u grad...

Tom Ripli Мени се све чини да ти ``Срби`` стварно верују да су прави Срби, али пошто немају ниједан други начин да се докажу (јер су неуспели у свакој часној професији или послу), бирају да буду заступници неким потпуно аутошовинистичким ``пројектима``. Чиме би се рецимо бавила Наташа Кандић? Ко би икада чуо за њу да се не бави тиме чиме се бави, да извинете на изразу? Много је оних који се издају за Србе, посебно праве Србе, а да при томе делима и речима раде све најгоре ствари против Србије и Срба.

Nevezano za temu, kako znate da je valsinarb90 Srbin?

A vezano za temu, vratite se na temu.

Фора је у томе што не знам како се други народи односе према својим заслужним војницима.... Лако се може десити да ово није специфично наша бољка. На пример 100% знам да се у Хрватској ордење које је лично туђман додељивао продавало по бувљацима за ситну кинту, и да је постоји она спика "ког сам те врага бранио?".

Влајко, мене боле курац шта је дотични по националности, проблем је идиотско понашање по форуму. Мирнији је био кад је био затворен ;)
Мада, није он једини који трансферише блам осталим учесницима форума...

Nataša Kandić je super-žena. Ne, nije trolovanje. Znam da vas ovo šokira kao što bi i pećinske ljude šokirao spejs-šatl, ali ona nije nikakav "autošovinista"; žena se jednostavno zalaže za istinu und činjenice. To što je mrzi 95% stanovništa (većina ni ne zna tačan razlog zašto je mrzi, mrzi je samo zato da bi se konformisali) to ne znači da je ona stvarno otelovljenje Nečastivog; to samo govori nešto o tom narodu, jer sve što je žena uradila je bilo to što je objavila onaj monstruozan snimak na kom srpski vojnici hladnokrvno streljaju mladiće. Tada je i počela čitava hajka na nju, koliko me pamćenje služi.

Da, to je ta druga Srbija. Brate, bijedni smo. Vidi neko me skoro pitao da li mi muž ima onaj THCP ili tako neki kurac. Trebalo mi pet minuta da se sjetim šta me pita. Mi nemamo pojma ni šta je to. U Hrvatskoj svaki drugi muškarac prima pare zato što boluje od tog Bio sam u ratu, jadan ja, stresa.
Moj je drug paralisan od granate, dečko bio gitarista, šta on sad da radi? Misliš da među našim prijateljima drugih nacionalnosti uopšte priča o tome dok s druge strane oni ponosno stavljaju svoje slike u njihovim uniformama i pucaju žalopojke da je to više degutantno i slušati i čitati.
edit

žena se jednostavno zalaže za istinu und činjenice.

Ja sam Srpkinja iz Federacije BiH i kažem da pišam i na nju i na njene činjenice. Gdje su joj činjenice kad su Srbi iz Federacije u pitanju? Ne piši gluposti, kazniće te Jehova.

Nataša Kandić je super-žena. Ne, nije trolovanje. Znam da vas ovo šokira kao što bi i pećinske ljude šokirao spejs-šatl, ali ona nije nikakav "autošovinista"; žena se jednostavno zalaže za istinu und činjenice. To što je mrzi 95% stanovništa (većina ni ne zna tačan razlog zašto je mrzi, mrzi je samo zato da bi se konformisali) to ne znači da je ona stvarno otelovljenje Nečastivog; to samo govori nešto o tom narodu, jer sve što je žena uradila je bilo to što je objavila onaj monstruozan snimak na kom srpski vojnici hladnokrvno streljaju mladiće. Tada je i počela čitava hajka na nju, koliko me pamćenje služi.

Care, posle ovoga vise ti niko nece replicirati ni na jednoj temi, zapusio si im usta svima. Oni ce tebi Natasu da diraju! PRAVDA ZA SUPERZENU!

I ja sam anacionalan.

Много тешка тема... Волео бих да некад тим људима помогнемо а не само да причамо... Данас је полицајац пао са зграде покушавајући да спасе децу закључану у стану, у тешком је стању...
Не бих се ослањао на политичаре ни по питању једне теме више. Питао сам пријатеље на фејсу да испреврћу орман и дају стару одећу за децу у сиротишту и нико се није одазвао. Исто бих урадио и за војне инвалиде, унесрећене, али како кад нам је мозак утрнуо?

Care, posle ovoga vise ti niko nece replicirati ni na jednoj temi, zapusio si im usta svima. Oni ce tebi Natasu da diraju! PRAVDA ZA SUPERZENU!

Uf, pametan si mi k'o pčelica.

Pa eto, kaži ti meni anacionalni druže kako to da Hrvati iz te iste Federacije koji su se borili u Hrvatskoj imaju hrvatske penzije a za Srbe iz te iste Federacije nema ni priče a kamoli kakve istrage šta se tamo i s njima radilo od strane SRPKINJE Nataše i Srbije.

Људи, кулирајте га, јебо вас, пецате се ко да имате 5 година.

Uf, pametan si mi k'o pčelica.

Hfala na kontinentu.