Prijava

То није смешно. Христос богомладенац се родио свима нама и живи у свакој породици која верује у Оца његовог јер је хришћанска породица један од стубова вере наше.

Jeste smešno, Hristos se rodi svima. Ti možeš reći NEKOM: "Hristos se rodi", ali ne možeš reći: "Hristos ti se rodi". Hristos se ne rađa u dativu, niti u takozvanom etičkom dativu, već u vremenu isto tako kao u večnosti, i u svakome od nas isto kao i u Ocu svome. Tako da bi bilo uputno izbegavati upotrebu njegovog imena u kosim padežima.

Hahahaha, Valdemare, ojebao si na više nivoa

Pa reci, kad je tako, šta drugo da napišem?

Ma u pravu si ti za sve :-) A tema je mnogo dobra, šteta što se nije lepo razvila. Umro sam na onaj haiku na drugoj strani. Čim se budem dokopao kompa, daću doprinos temi, mrzi me da kucam preko moba.

Hristos se rodi!

Otis'o u crkvu oko 11, mislio da budem malo reda radi i pocela sluzba. Ja budala stao u prvi red i sa ortacima cekao do kraja - nisam mogao da izadjem. A kuci ceka pecenje :)
Naravno, dobio sam 35 identicnih poruka.

“U večernje badnje sate,
poruka mi stiže, brate.
Istina je, a ne šala -
od Mladića generala.
Ovako mi Ratko reče:
„Da čestitam Badnje veče
svim Srbima, srpske krvi,
među njima ti si prvi!
Nek te zdravlje i veselje prati
i poruku nemoj svakom slati,
jer“ - general podvuče na kraju
– „pravi Srbi sami je čitaju!“

Verovatno je bilo, al zaslužuje da se kači svake godine

Kukuriče stari pet’o: Ja bi tebi koko met’o. Iju pevče, koka reče, pa zar na Badnje veče? Sad mi se mnogo kara, naguzi se koko stara. Jebaću te baš na veče Badnje, makar mi bilo zadnje. Dragi pevče samo bodi, mir Božji Hristos se rodi!

xDDD

Iz gnijezda sokolova i jazbine gorskog vuka, tebi pise i pozdravlja ljutog zmaja desna ruka. Ispalicu ceo sarzer i rakiju popit za te, pozdravljam te po sto puta, srecno Badnje vece mili BRATE. :-D

O moj brate
moja diko,
da li ovo ima iko.

Ovo jutro
ovu srecu
kad u badnjak Srbi krecu,

katolici sve bi dali
da se kod njih badnjak pali,i
balije sve bi dali
da se nisu obrukali
i odrekli casnog krsta
ne krste se sa tri prsta,
zato brate ti nezali
nego uvjek badnjak pali...

Audi karavan zelim ti za Badnji Dan,sto kvadrata novogradnje zelim ti za Vece Banje,za Bozic sve zelje da ti ispuni ribica zlatna,pa makar ti zelja bila da to bude jahta ,a ako ti treba jos koja kinta ....onda rode moj mora da se rinta!

Kolko sam srecan sto ne dobijam ovakve poruke

VOJVODA88
Kolko sam srecan sto ne dobijam ovakve poruke.
Srecno Badnje vece moj burke.

Kosovac ne dobija ove poruke? Važi

Iz garaže vadi haubicu
Taj običaj mora da se štuje
Srbin danas proslavlja badnjicu
Da se puca kako dolikuje

Ako imaš i brovinga čisti
Da se čuje pucanj na sve strane
Jer mi nismo ko hrvati isti
Mi slavimo ove svete dane

Čestiti Srbin mora pucat jače
Običaji imaju svog reda
To je njemu ostavio zavjet
Otac njegov i a i stari deda

Nemoj sebe degradirat time
da ne pucaš na badnjicu svetu
Jer oružje vrelo naš je pravac
Ti si Srbin, ti si pravoslavac

Skočimiše, ti sam smišljaš ove stihove?

Бохор
Kosovac ne dobija ove poruke? Važi

Jer on pakuje govnjiv duvan u garaži.

O moj brate moja diko da li ovo ima iko.Ovo jutro ovu srecu kad u badnjak srbi krecu.Katolici sve bi dali da se kod njih badnjak pali.I balije sve bi dali da se nisu obrukali i odrekki casnog krsta i ne krste sa tri prsta zato brate ti ne zali nego uvek badnjak pali.Srecno badnje jutro.