Prijava

Купио сам недавно нокиу ц5 (http://www.mobilnisvet.com/mobilni-test/2488/Nokia/C5-00-све о фону...). Овако, ради к'о змај, добар је солидан, али ме ЈЕБЕ СЛАБ ЗВУК. Не само кад упалим музику, већ и кад ме неко зове. Значи слаб звук у пичку материну! Јел може тод а се некако поправи, апдејтује, било шта, само помозите. Звук за поруке није толико слаб. Сестра има нокиу 5228, лошији фон, који има боље звучнике. Или је нешто до фона или до мене. Ако може да се унапреди јачина звука, реците како. Ако не упали,
јебига...
Ајде. ХОЋУ ЈАЧИ ЗВУК!!

Ајде да ја напишем нешто кад нико неће.

Може бит' да је тако фабрички тиши звук, имаш различите звучнике за скоро сваки телефон кол'ко ја знам, нисам сигуран.

Рецимо ја сам имао мјузик едишн, а сад имам неку другу, немам појма која је, углавном на мјузик едишн ми је био 3 пута јачи звучник, али са звуком је све ок, значи није ништа, само је тако тиши звучник.

Е сад, може бит' и да није нешто на таман, деси се мени кад сам просуо кафу на тел да ми се стишао док се није осушио нпр...

Јачину звона не можеш унаприједит' осим ако је покварен звучник.

Једина је разлика кад нпр стављаш мп3 фајлове који су конвертовани у мање квалитетне, то исто снизи јачину тона.

Ajde to za kvalitet pesama, ja moj nisam bacao ni polivao, suv je i čitav. Da ga prokuvam pa da vidim neće l' se dozvat' pameti? Zar nikako ne mogu da ga pojačam????

Једино што је могуће то је да је фабричка грешка са звучником или да је тиши једноставно јер је такав, а прије ће бит' да је то друго :)

Пази ово

Utisci

Jačina melodija zvona je dovoljna u većini situacija ali sam zvuk nije dovoljno jasan. Isto se može reći i za performanse mikrofona tokom razgovora. Postoje blage vibracije a zvuk nije dovoljno jasan. Vršio sam testiranje sa velikim brojim uređaja i svaki put sam dobio iste rezultate.

Јебеш тог лика, јел могу то да рекламирам, у гаранцији је а фон је узет преко Теленора? Нема неки програмчић?

Не може да буде хардверски проблем, тј. проблем са звучником. Чујеш шта каже човек -- на порукама се гласније чује. Значи, или баг у софтверу или су подешавања у питању.

Mohamed kasim

C5 is also excellent..but ring tone&mp3 sounds are bad...

Јебеш тог лика, јел могу то да рекламирам, у гаранцији је а фон је узет преко Теленора? Нема неки програмчић?

Можеш наравно ако је под гаранцијом. Бар би требало. Зависи од уговора.

Не може да буде хардверски проблем, тј. проблем са звучником. Чујеш шта каже човек -- на порукама се гласније чује. Значи, или баг у софтверу или су подешавања у питању.

Не може ни софтверски да буде никако. Поруке се чује јер је тон продоран за њих, нека стави тон за поруку као за позив, па ћеш да видиш.
Или једноставно треба дуго док се појача тон у току звоњаве.

А подешавања, није ваљда толика будала да не зна да подеси телефон.

Чуо сам негде да понекад багује телефон... Мени се то није ддешавало мада сам једном радио хард ресет, али исто је као и пре хард ресета.? Вокаси ми је недавно диктирао на чету како да га појачам, али је већ био појачан... А у пичку материну!

Не може ни софтверски да буде никако.

Може да буде.

Поруке се чује јер је тон продоран за њих, нека стави тон за поруку као за позив, па ћеш да видиш.

Нека стави. Ако се буде слабије чуло, онда је софтверски проблем.

Ма све сам исподешавао све је на максимуму...

Маре, ајде стави неку мелодију, пјесму за тон поруке па си пошаљи поруку и реци ми је ли ок тон или је и даље тако слаб.

Човече, све сам пробао, песме сам и стављао, слаб је!

Може да буде.

Може, али шансе за то су исто колико и шансе да ће мени зуб који сам угријао прије сат времена јер ме болио, да растекне до ујутру.
Ријетко кад се дешава тако нешто, у случају да јесте, реинсталација за 10 минута и ето.
Ако је симбиан онда и јесте више могуће.

Маре, а јеси ли реинсталирао софтвер случајно?

Нека стави. Ако се буде слабије чуло, онда је софтверски проблем.

Ти се то шалиш?

Е ајде овако, ставите све што мислите да је у питању, ја ћу то с испробати, све ћете знати сутра. Може?

Не шалим се, Смаре. Ако се тај тон за поруке који је на порукама океј јачине буде слабије чуо као тон за позив, онда је софтверски проблем дефинитивно. Или подешавања, ал' видиш да он каже да нису подешавања.

Нема шта ти да испробаваш, такав је телефон фабрички или је до софтвера, а није.

Ајде реинсталирај софтвер, је л' знаш то како иде? Неких 10, 15 минута ти траје, чисто да будеш сигуран.