Prijava

koji bog?
xeeeexexexe

скочко шта је ово тренутно, опен вејт љубичасти?
што нису ставили сатницу за црне, оћу да видим кад бучеча крене да доминира

Sad su brown, udrobili su svega al srećom sve je na ovom matu.
Idu redom, jebem ih kad nema žreba nigdje.

Jel Realni Aikido valja? Zasto ga mnogi MMA borci hejtuju i njega i Ljubu Vracarevica?

Jel Realni Aikido valja? Zasto ga mnogi MMA borci hejtuju i njega i Ljubu Vracarevica?

Među borilačkim vještinama, da, valja. Možeš se pobiti u kafani i savladati većeg od sebe zahvaljujući realnom Aikidu. Međutim, kao i MMA i sve ostale borilačke vještine, ne vrijedi ti kurca ako naletiš na serijskog ubicu ili psihopatu, ili bilo koju ozbiljniju glavu.

A MMA borci hejtuju zato što su u fazonu "Sve je kurac osim MMA", i zato što generalno ne razumiju kako fizički obračun funkcioniše van MMA granica. Zato imaš onog Vasu Bakočevića koji priča da bi na ulici goloruk pretukao nekog sa šipkom, što je naučna fantastika, najblaže rečeno...

Generalno mislim da je Realni Aikido jedna od najefikasnijih samoodbrambenih borilačkih vještina, Ljubo Vračarević je solidno popunio praznine i nedostatke koje tradicionalni Aikido ima...

као неко ко тренира мма могу слободно да кажем да је бакочевић један типичан дебил што се може видети и по његовим борбама и по њему , нек тренира ко шта воли , није лепо што јавно прича о томе и што клинци фурају његово мишљење , оно што је рекао да може од шипке да се одбрани је чиста глупост , што се тиче тих галамџија што као тренирају мма и што прозивају свакога и вичу да су најјачи, кад нисам тренирао ништа највише сам волео да се бијем са њима јер су пуни себе у погрешном смислу и свирачи курца укратко , код мене у клубу су сви готива момци имамо адвоката интера средњошколаца блејача озбиљних људи који једноставно дају себе том спорту и много ми се свиђа та средина , нико ти се не мрши чак напротив , помажу се сви и скроз је опуштена атмосфера , а ови дебилчићи као васо и компанија су једноставно кретени а кретена јелте има свуда па и на мма

као неко ко тренира мма могу слободно да кажем да је бакочевић један типичан дебил што се може видети и по његовим борбама и по њему , нек тренира ко шта воли , није лепо што јавно прича о томе и што клинци фурају његово мишљење , оно што је рекао да може од шипке да се одбрани је чиста глупост , што се тиче тих галамџија што као тренирају мма и што прозивају свакога и вичу да су најјачи, кад нисам тренирао ништа највише сам волео да се бијем са њима јер су пуни себе у погрешном смислу и свирачи курца укратко , код мене у клубу су сви готива момци имамо адвоката интера средњошколаца блејача озбиљних људи који једноставно дају себе том спорту и много ми се свиђа та средина , нико ти се не мрши чак напротив , помажу се сви и скроз је опуштена атмосфера , а ови дебилчићи као васо и компанија су једноставно кретени а кретена јелте има свуда па и на мма

Upravo to, samo daju lošu sliku o MMA borcima a pritom i nisu neki. Eno ga Cro Cop koji bi i dan danas mogao da složi 10 takvih, pa nema nijedan intervju gde sere ili se kurči nego je čovjek uvijek kulturan i odmjeren, kao što sportista i treba biti. A ovi ko pušteni s lanca...

Smeš li s Vasa na pjesnice

али буквално Кро Коп као пример свим ММА борцима не просипа такве приче јавно људима и гледа своја посла , скоз природан лик , није љомбер ово данас скупи 5-6 мечева и мисли да је моћни ренџер, васо има 51 од којих је 18 пораза и он соли памет људима

Бохор , са сваким :))

Sad sam hteo da napišem, nisam ja neka pička baš velik al Mirku ne bih smeo da izađem na crtu

ima li ko da oće da se pobije?

Ja sam cuo da je aikido slabo primenjiv u mma, ali daleko od toga da je losa stvar

Ja sam cuo da je aikido slabo primenjiv u mma, ali daleko od toga da je losa stvar

Da, jednostavno su različiti, MMA je više sport, Aikido je više za ulicu, i isključivo je odbrambena vještina, nema napada, dok je u MMA napad i više nego značajan. Ali kao neko ko ga je trenirao nekoliko godina, i samim tim upoznao one koji imaju crni pojas i sparingovao sa njima, mogu komotno reći da svako ko kaže da je aikido laž i da ne funkcioniše jednostavno jede govna.

A MMA borci hejtuju zato što su u fazonu "Sve je kurac osim MMA", i zato što generalno ne razumiju kako fizički obračun funkcioniše van MMA granica. Zato imaš onog Vasu Bakočevića koji priča da bi na ulici goloruk pretukao nekog sa šipkom, što je naučna fantastika, najblaže rečeno...

Generalno mislim da je Realni Aikido jedna od najefikasnijih samoodbrambenih borilačkih vještina, Ljubo Vračarević je solidno popunio praznine i nedostatke koje tradicionalni Aikido ima...

sve je kurac sto nije mma....a sta je mma neka posebna vestina? ili ce biti da je mma skup svega, od udarackih sportova do rusenja i borbe u parteru...jeste realni aikido je mnogo efikasniji na ulici od boksa, kik boksa, tajlandskog, dzuda,dziu dzice i da ne zaboravim da napopmenem najvece zivotinje medju svima ovima - rvace.... bas bi voleo da vidim nekog crnog pojasa stiven sigala kako se siba na ulici sa nekim bokserom koji izbija bandere iz zemlje udarcem, a da to nije na filmu.

aikido je okej za filmove da se razumemo i lep je za oko :)