Prijava

Da objasnim naslov.
Otpočeo sam saradnju sa čovekom koji realizuje emisiju: Dvojac bez kormilara na SAT TV iz Požarevca.
Emisija je kolažnog tipa, a uređuje je Slađan Živković Bukovski inače aforističar.
Pored aforizama u emisiji su zastupljene humoreske, satirične pesme i vicevi.
Uskoro ću da krenem i sa predstavljanjem svojih defki sa Vukajlije.
Ukoliko želite da i vaše defke budu korišćene u ovoj emisiji morate mi poslati privatnu poruku sa dozvolom za korišćenje istih. Obavezno naznačite pod kojim imenom želite da vas predstavim.
Da ne bi došlo do bilo kakvih nesporazuma molim kaizena da se izjasni da li postoji neki problem sa ovim predlogom.
Pozdrav svim Vukajlijašima.

Све дефиниције овде су власништво сајта вукајлија.цом и господина Каизена као њеног овлашћеног представника, стога свака незаконита и недозвољена употреба власништва сајта вукајлија.цом сматра се нелегалном и кажњивом па бих те стога замолио да не улазиш у те воде.

niste deca a ponasate se ko da imate 7 god...

dosta sa spemom, pobrisao sam ova glupiranja

Не бих се сложио са тобом Окс. Дефиниције су власнисништво Кајзена и то јасно пише у правилима сајта Вукајлије.
Молио бих вас двојицу да не спемујете тему човеку, да видимо да ли ће у затвор или у емисију на САТ ТВ из Пожаревца. Можда му неко понуди и сарадњу.

Neka ovoj dvojici neko ispriča nešto smešno. Doživeće epifaniju.

Okse u pravu si, ali je kulturno i ljudsko ponašanje da se pomene gde su te definicije najpre objavljene. Čisto radi potencijalnih kritičara koji bi srali kako taj neko plagira Vukajliju.

EDIT:
A osim toga je i navedeno u uslovima korišćenja koje ste potpisali:

11. Vukajlija.com zadržava pravo da bude naveden kao izvor svakog pojedinog dela koji se kao sadržaj preuzima sa Vukajlija.com servisa, bez obzira na prirodu ili format dela o kome se radi. Vukajlija.com će preduzeti sve zakonom propisane postupke radi zaštite svojih prava.

EDIT EDITA:
Ovde je kaizenov odgovor o autorskim pravima, za one koji se pitaju:
http://vukajlija.com/forum/teme/29504-novi-uslovi-koriscenja?strana=5#post_1435185

Da li je onda moguće da ja recimo zatražim da mi se definicija obriše odavde kako bih mogao nekom da dam pravo da je korsiti?

EDIT: Ništa, ovaj edit edita odozgo je objasnio.

Nije moguće. Taj ko je koristi mora navesti izvornik.

Nije moguće. Taj ko je koristi mora navesti izvornik.

Ček, kako je onda vukajlija izvor ako se definicija više ne nalazi na sajtu.

Tako što ti dobra definicija neće biti obrisana. Vukajlija nije poligon za testiranje.

Ја се извињавам господину Неши. Нисам имао увид у овај нови подзаконски акт господина Кајзена. Не узимајте ми за зло.
Предложићу вам нешто за вашу и емисију Слађана Живковића Буковског ускоро.

Tako što ti dobra definicija neće biti obrisana. Vukajlija nije poligon za testiranje.

Da šta je drugo nego poligon za testiranje sopstvene duhovitosti, nije valjda da ovo sve služi nečemu konstruktivnom :)

Pitam čisto onako, nije da se neko ne daj bože interesuje za moja sočinenija. Eventualno da se uprosti proces, tipa oćeš da daš našto svom kumu ili ko zna kome da koristi na ko zna čemu pa umesto da se zajebavaš s dozvolama pitaš nekog moderatora da obriše stvar odavde i rešiš problem.

Ja sam Neši već nešto nekada bio dao, čak i snimio to kao MP3, a da ga nisam ni pitao šta će mu to tačno.
A što da ne dam?

Ne vidim da moje definicije(ili bilo čije na ovom sajtu), imaju neku neobično veliku umetničku vrednost, pa da sada treba da budu nekako posebno zaštićene.
Niko ovde nije napisao nikakve Karamazove, pa da se sada toliko trese za to što će ga zaslužena slava za ta njegova velika dela mimoići, a neki tamo "Salijeri" naplatiti njegovu genijalnost i sladiti se njegovim tantijemama.

Ovo je sajt za zabavu, gde članovi pišu i zabavljaju svojim pisanjem druge članove koji to čitaju.
Nešto slično kao kada se nekoliko likova skupi u parkiću uz pivo, pa provaljuju neke tamo fore da im nije dosadno.
Da li je bitno što neko drugo društvance sa susedne klupe to prisluškuje i uživa u provalama?! Da li je bitno što je to društvance koje prisluškuje kao manje kul od našeg?

Neobično me nerviraju ljudi koji misle da na Vukajliji ili nekom takvom sličnom sajtu, mogu da postanu nekakvi "književnici" i da to što oni pišu ima neki jako dubok smisao. Niko nikada nije postao književnik na taj način, na ovakvom mestu i sa ovom formom "književnog dela", pa neće niko ni sada, a bogami i nikada...

Da, to što pišu ima dubok smisao, ali samo njima samima, u njihovim glavama.
Zbog toga, zbog te takve dezorijentacije u kojoj se nalaze pa misle da su oni u stvari deo nekakvog jako bitnog novorođenog književnog pravca, a ne samo ljudi koji zabavljaju sebe a i druge, kasnije i dolazi do svađa, rasprava i reakcija koje su krajnje infantilne.

Valjda zato što je i ova forma tog našeg pisanja infantilna, sam po sebi, a i ja sam deo toga svega, zar ne? :-)

Eto, to je moje mišljenje o svemu ovome...

Курде једном си и мени дао. Био сам Ахил тад чини ми се. Била је нека дугачка дефиниција, а ја сам се тад ложио на тебе. Био си кул, ниси био мод. Чак сам је и ставио на неки сајт. Онда нисам плаћао хостинг, а не знам сад ни како ми се звао сајт.
Треба да се даје кад се може, негде треба да се лупи вотермарк вукајлије за постере.

evo mene moz' d'iskoristis ako oces. jesam los i neduhovit ali eto, ISKORISTI ME.

ako kaizen ne odluci da mu ovo ne odgovara...

Ја би' само овде хтео да кажем да је ово што Неша тражи од нас сасвим океј. Каизен је у оном посту сам напоменуо да су наше дефке наше власништво, рецимо тако.

U suce li mu poljubim.
Nisam imao pojma da će ovo da izazove ovako veliku reakciju.
Nisam ni je znao da je kizen promenio pravila, ali mi je drago zbog promene.
Da pojasnim malo. Svako ko mi dozvoli da koristim njegove defke biće predstavljen onako kako poželi, kpod nickom ili pravim imenom.
Vukajlija će biti naveden kao izvor.
Ni u jednom slučaju nisam želeo da bilo šta objavim bez nečije saglasnosti.
Svima koji su pisali veliko hvala.
Za Kurda specijalno.
Nisam još stigao da snimim novi Vukajlija Show Time. Želim da odradim vrhunski, a za to mi nedostaje vreme.

Nešo...ne obraćaj pažnju na to.

Samo ti napred! :-)

Čekaj, je l' ovaj Neša napravio onu himnu Vukajlije? Ako jeste, nek' mi uzme definicije koje želi i potpiše sebe. BOGOTAC! :)

Jeste, to je taj Neša... :-)