Prijava

Ја не знам што сви свршавају на вукодава. Бедна књига.

+1
Сапковски и његов Вештац с друге стране јебу.

читајте епску фантастику, штитите вашу невиност
http://www.memecenter.com/uploaded/1Keeper-of-the-sacred-Virginity_4d0367dd539d28fb48a9de94571b6995.jpg

читајте епску фантастику, штитите вашу невиност

СТЕРЕОТИП.

ЏелА
Vukodav je neprejebiv, nisam pročitao "Dijamantske gore" jer ih apsolutno nigde jebeno nisam našao, sad planiram da ih skinem sa neta i završim već!

Radije preskoči čitanje Dijamantskih gora, jer je zbrzano, nedorečeno, i kao da nije pisao isti pisac. Knjiga ti neće ponuditi odgovore na mnoga pitanja i napisana je zbog čistog uzimanja para. Negdje u fusnoti, piše da imaju još 2 knjige koje je pisao neki Pavle Molitivin ( koje nisu prevedene i imaju samo na ruskom ), koje bi trebalo da odgovore na mnoga pitanja...

Ко је написао, кад је написао, занимају ме детаљи?

Vukodava je napisala Marija Semjonova, mada se spominju još neki pisci, prva knjiga je izašla 1995, a zadnja prije par godina... I topla peporuka, makar za prve 2 knjige!

Хвала, видећу да их прочитам.

Ја не знам што сви свршавају на вукодава. Бедна књига.

Zato što u žanru generalno nema mnogo slovenske mitologije, dokurčiše goblini i trolovi.

Čitao sam davno knjigu i sad ne mogu da se setim koja je, bilo bi dobro ako je još neko čitao i može da se priseti. Radi se o nekom plemenu koje odvajkada živi pod zemljom u totalnom mraku, snalaze se pomoću zvuka kao šišmiši i povremeno se lemaju sa komšijskim plemenom koji valjda mogu da vide infracrveno zračenje. Sećam se da mi se dopalo kako ti se knjiga jebava s perspektivom, likovi opisuju neke stvari za koje jednostavno nemaju reči i tek na kraju ti bude jasno na šta su tačno mislili. Valjda se zove tamni svet, mračni svet, podzemni svet ili nešto od te sorte.

Meni je ovo strašno zanimljivo, ako neko zna nek odgovori čoveku.

A ja inače sam čitao podosta epske fantastike i mogu reći da Vukodav nije govno od knjige ili šta ste već rekli. Knjiga je predobra, kvalitet prve i druge je dovoljan da pročitaš i treću i četvrtu iako su manje kvalitetne. Je l' sam se ja utripovao ili postoji i 5. knjiga od Marije?

Enivejz iz onoga što sam ja čitao izdvojio bih:
1) Ratovi kapije svetova - Rejmond E. Fajst
(4 knjige koje apsolutno jebu, samo mi je žao što se u trećoj manje pojavljuje Pag nego u ostalima i što slabo prevode ostale Rejmondove knjige, a lik je inače napisao 5-6 serijala od po 3-4 knjige sve smeštene u isti svet i slično vremensko razdoblje)
Skoro sam ih (ove 4 knjige) pročitao 3. put jer sam bio bolestan i raznežio se kao pre 5 godina kad sam ih prvi put čitao.

2) Točak vremena - Robert Džordan
(13 knjiga koje jebu, samo mi je žao što se u kasnijim knjigama manje pojavljuje Met nego u ranijim, a u kasnijim je mnogo zajeban i moj omiljeni književni lik, a i slabo prevode Robertove knjige, jeste da ih ima mnogo i da je razvuk'o kao što je crnigrujan već napisao ali meni se i dalje dopadaju, mada mnogo manje nego u prvih 5-6 knjiga, jedinog ga Met vadi)
Da je glavni lik Met i da se priča samo iz njegove perspektive, knjiga bi bila neprikosnoveni vladar svih serijala epske fantastike, ovako je tek u top 10.

3) Igra prestola - Džordž Martin
(5 knjiga, za sad, koje jebu, samo i Martin razvlači, ali manje nego Džordan, postoji tema od 50 strana na ovom forumu o knjigama, tako da nemam šta da kažem) Temu inače moram da pročitam od početka do kraja kad budem opet čitao knjige, kad sam prvi put čitao plašio sam se spojlera, a kasnije me i nije toliko zanimalo šta oni imaju da kažu.

4) Kraljev ubica - Robin Hob
(3 knjige koje jebu straobalno, samo je kraj u trećoj knjizi njanjav i tužan. Ne sećam se sad da l' sam zaplakao, ali bio sam blizu svakako. I glavni lik je odličan, nije sličan Metu iz Točka vremena, ali sam se isto dosta indetifikovao sa likom i baš mi je žao što o ostatku njegovog života nema knjiga prevedenih na srpski. A spisateljica je poput Rejmonda Fajsta napisala nekoliko serijala smeštenih u taj svet u sličan vremenski period. Inače su ovaj serijal smešta u nekoliko najboljih u svetu, a iako je preveden malo ljudi u Srbiji ga je čitalo, tako da mali su izgledi da će ostali serijali biti prevedeni na srpski.)

Ovih 5 serijala ( uključujući i Vukodava ) su moje omiljene knjige i svakom bih preporučio. Spava mi se, možda sam neku zaboravio, ako je tako vratiću se da to ispravim. Ja sam probao što je kraće moguće da napišem, ali nemam meru :)

Sacam provalio da su utvrđene 2 stvari za film ili seriju mračna kula - zna se da će režirati Ron Howar, a da će rolanda glumiti Havijer Barderm(ja sam navijao za Viga Mortensena u toj ulozi, ali prc!)

Ја волим доста епске фантастике, Толкин, Мартин, Џордан, Фајст, али пошто ме тренутно факс убија у појам сви велики читалачки подухвати се остављају за лето. Е сад, јел зна неко неку добро снабдевену књижару, којој бих могао наћи добар део, ако не и све наслове наведене у овој теми?

Laguna ti drži najveći deo ovoga, mož sa sajta da poručiš. http://laguna.rs

Čitao sam davno knjigu i sad ne mogu da se setim koja je, bilo bi dobro ako je još neko čitao i može da se priseti. Radi se o nekom plemenu koje odvajkada živi pod zemljom u totalnom mraku, snalaze se pomoću zvuka kao šišmiši i povremeno se lemaju sa komšijskim plemenom koji valjda mogu da vide infracrveno zračenje. Sećam se da mi se dopalo kako ti se knjiga jebava s perspektivom, likovi opisuju neke stvari za koje jednostavno nemaju reči i tek na kraju ti bude jasno na šta su tačno mislili. Valjda se zove tamni svet, mračni svet, podzemni svet ili nešto od te sorte.

Meni je ovo strašno zanimljivo, ako neko zna nek odgovori čoveku.

Nabasao sam na knjigu, jebo sebe, ladno sam je imao na srpskom u nekoj kolekciji a ovamo prevrnuo net. Ako nekog zanima mogu da mu pošaljem u formatu po želji. Zove se Dark Universe od Daniel F. Galouye

Ja skin'o prvo izdanje ovoga:
http://www.stephenking.com/darktower/the_graphic_novels.html
Kida kolko je dobro, vidim ima ljudi koji su čitali knjige, kapiram da će vam se i ovo svideti.

Imam ovde jednu kraću knjigu što sam davno pročitao, maksimalno za dvodnevnu zanimaciju. Zanimljiva je zbog našeg prevoda koji je stvarno maestralno odrađen, u poređenju s ovim starim izdanjem vidi se koliko su danas prevodi generički odrađeni, ovaj dodaje knjizi još bar dva sloja čistog šmeka u odnosu na original. U pitanju je Tri Srca i Tri Lava od Pola Andersona.

http://www.mediafire.com/?wmsoed6vtmo1tyi

Od istog autora preporučujem i 'Krstaški Pohod', takođe u našem prevodu. Isto kratka knjiga jednostavnog stila, može da se shvati i kao zajebancija na račun čitavog žanra fantastike.

Препорука "Пећина црног леда - Мач Сјенки I".
Издао Алнари, писац Јулија Викторија Џоунс. Књига је ОК, мало преобимна и могла би бити динамичнија, моје мишљење. Купите или некако набавите све наставке ако можете. Превеоци се нису претргли што се тиче превода али боже мој.

Белгаријада, Дејвид Едингс (Пион пророчанства, Краљица чаробчавштва, Магијски Гамбит, Чудотворчева кула, Чудесна завршница). Издавач Лагуна. Писац није неки мајстор, али је сигурно књига доста забавна и ко почиње да чита овај жанр, добро штиво.

Сјећање, Јад и Трн, Тед Вилијамс ( Престо од Змајкости 1 и 2, Камен опроштаја, Ка кули зеленог Анђела 1 и 2) Издавач Лагуна. Изузетно добро штиво са квалитетним дијалозима, добрим реченицама. Једина мана је што се радња доста споро одвија.

Три срца и три лава, написао Пол Андерсон. Доста кратка и сажета прича за жанр као што је епска фантастика, али добро. Свијет и околности нису нешто нарочито одрађени, али је књига кратко, што је океј, ко није навикао на сажет ЕП материјал, јебига. Како год, препорука. И још једна ствар, по овој књизи је настао Паладин као РПГ карактер.

Jeste da spada u naučnu fantastiku, ali ne znam gde drugde da pitam, a neću da otvaram novu temu.
Tad Vilijams "Otherland"
Kako su nasi preveli naslove sve cetiri knjige i da li vredi citati?
Procitao sam prolog i prvu glavu i deluje mi zarazno.

mmare93 imaš temu na forumu za SF, traži malo.

Nisam sve postove pogledao, mrzi me. Čitao sam Belgarijadu i Malorijadu, to mi je bilo kao zanimljivo, onda sam uzeo wheel of time i pročitao prvih par knjiga pa me smorilo. Nije mi nešto zanimljiv EF, ne znam zašto. Valjda zato što je sve na istu foru, likovi su isto građeni.. Uvek je neki dečak koji u nekom trenutku otkriva da je on predodređen za nešto i onda se drka kroz 5-10 knjiga kroz pustinju i prašumu da bi jebo kevu nekom zlom baji, na kraju se sve svodi na to...

Gle stvarno. Jebote, sto sam corav.

Tolkin - Martin - Amin.
Ja ne znam za drugo.

Andržej Sapkovski- Poslednja želja

Belgarijada - simpatična knjiga, nastavak Malloreon je već previše repetitivan. Isto važi za serijale Ellenium i Tamuli od istog autora, prvi dobar, drugi onako

Волим Белгаријаду, тако сам и почео са читањем овога. Емотивна везаност, фак јеа.

Сјећање, Јад и Трн, Тед Вилијамс ( Престо од Змајкости 1 и 2, Камен опроштаја, Ка кули зеленог Анђела 1 и 2) Издавач Лагуна. Изузетно добро штиво са квалитетним дијалозима, добрим реченицама. Једина мана је што се радња доста споро одвија.

Добро је, ал ја ћу се тога увек сећати по томе што је на списку ликова на задњим странама књиге неки лик дописао: овај је одапео, овај куршлус, мртав ко дрењина, овај још није ал саће, и слично(узимајте књиге из библиотеке, забавније је)
Толкин је добар, мада начин говора уме да прегреје мозак.
Урош Петровић кобјаснио са Авеном и Јазопасом.
И, зајебавајте ме колко оћете, Јешко са звезда јездилица. Јесам био мали, ал сам био одушевљен.