Prijava

Pod medijima najviše mislim na televiziju, ali naravno, dolaze u obzir i novine, radio i sve ostale vrste izveštavanja, obaveštavanja, animiranja i zabavljanja javnosti.

Da li volite da sednete ispred televizora, isključite sve sive ćelije, osim onih koje su potrebne za mentalno punjenje vašeg mozga raznim podatcima i pobegnete od realnosti u svet vaše omiljene serije? Da pratite vesti i samo onaj program koji vam za šire narodne mase serviraju producenti i režiseri, te ste, u nemogućnosti da pronađete prihvatljiv sadržaj, primorani da se prilagođavate ponuđenom, tj, prilagiđavate masi i postajete jedno sa istom?

Ili pak volite da sednete za kompjuter i uživate u stvarima koje vas zanimaju, koje volite i koje vas na pravi način zabavljaju? Da čitate o onome što vas zanima i da pratite aktuelnosti gde i kada vi to želite, umesto nestrpljivog čekanja vesti u pola 8, kako bi vam napuderisana milfača sa šestomesečnim kursom voditeljstva izrecitirala najnovije vesti iz glavnog grada, regiona, sveta i mesečeve svemirske agencije, za tih pola sata zombi-moda.
Uz vremensku prognozu i sport, naravno.

* Spem je izričito zabranjen. Svaki spem će biti obrisan, a autor banovan.

Kostiću, zaključavao si i bolje teme od ove.

Ja više volim da surfujem po netu, tv inače retko gledam osim malo sporta, i eventualno pred spavanje bacim pogled ako ima nešto zanimljivo. Inače ne pamtim kad sam poslednji put u toku dana gledao tv.

"sloboda interneta" heh...

u principu, vise volim aktivniji vid zabave gde kao imam neki privid da ja biram sta zelim.
nemam tv, i ne planiram da ga kupim. sad kad se preselim sam planirao veliki ekran, i mali kompjutercic zakacen na njega i na internet.
cak mozda i onaj netflix il tako neko govno platim.

Мени је, брате ТВ опуштање, овај интернет ме замара некако, занимација је, али сморна постане брзо, а онако завалиш се и шалташ канале, те серије и филмове и боли те патка...

Пре сам за слободу интернета.
На ТВ-у нема ништа паметно у последње време, једино што је спорта било сад у јануару. Ништа нормално да пусте, ни кабловска ми не помаже.

Кога мрзи да чита, ево уводни пост у две реченице:

Da li volite da sednete ispred televizora, isključite sve sive ćelije, osim onih koje su potrebne za mentalno punjenje vašeg mozga raznim podatcima i pobegnete od realnosti u svet vaše omiljene serije? Da pratite vesti i samo onaj program koji vam za šire narodne mase serviraju producenti i režiseri, te ste, u nemogućnosti da pronađete prihvatljiv sadržaj, primorani da se prilagođavate ponuđenom, tj, prilagiđavate masi i postajete jedno sa istom?

Да ли сте непродуховљена овца која гледа теве?

Ili pak volite da sednete za kompjuter i uživate u stvarima koje vas zanimaju, koje volite i koje vas na pravi način zabavljaju? Da čitate o onome što vas zanima i da pratite aktuelnosti gde i kada vi to želite, umesto nestrpljivog čekanja vesti u pola 8, kako bi vam napuderisana milfača sa šestomesečnim kursom voditeljstva izrecitirala najnovije vesti iz glavnog grada, regiona, sveta i mesečeve svemirske agencije, za tih pola sata zombi-moda.
Uz vremensku prognozu i sport, naravno.

Или сте пак независни интелектуалац попут мене, који не пристаје да буде храњен говнима и користи интернет на најбољи могући начин?

Не могу да се отмем утиску да ти је нека будала, која добар део дана блене у теве, рекла да си нолајфер зато што толико висиш на нету.

И нашао си где ћеш да поставиш питање. Сви ми на овом форуму трошимо баш овде већину слободног времена, шта мислиш какве ћеш одговоре од нас добити? Ако хоћеш да вршиш испитивање, потребни су ти људи различитих профила.

заборавих да се потпишем...
а можеш и да закључаш овај патишпањ од теме.

стивен

Не могу да се отмем утиску да ти је нека будала, која добар део дана блене у теве, рекла да си нолајфер зато што толико висиш на нету.

Odprilike je tako neka situacija.

а можеш и да закључаш овај патишпањ од теме.

Mogu. Ali neću.

Ili pak volite da sednete za kompjuter i uživate u stvarima koje vas zanimaju, koje volite i koje vas na pravi način zabavljaju? Da čitate o onome što vas zanima i da pratite aktuelnosti gde i kada vi to želite, umesto nestrpljivog čekanja vesti u pola 8, kako bi vam napuderisana milfača sa šestomesečnim kursom voditeljstva izrecitirala najnovije vesti iz glavnog grada, regiona, sveta i mesečeve svemirske agencije, za tih pola sata zombi-moda.

Ovo,naravno,TV ni ne gledam skoro nikad,malo nesto sa kevom i caletom odgledam i to je to.

Nisam sigurna. Izbacila sam tv (ne vidim neku svrhu i korist od gledanja televizije sem retkih emisija na rts2), trudim se da se raznovrsnije informišem, čitam domaće vesti od kurira do e-novina i (znam, lejm) strane. Ali daleko od toga da mislim da sam manje spinovana od ovih likova koji sede i gledaju zvezde granda. Onaj tip ljudi što mogu živeti i u staklenoj kugli prečnika od dva kilometara, a da to nikad ne skontaju. I ja sam uvučena u taj sistem, samo suptilnije.

Ja uzmem volan i prebacujem kanale na tv-u po nekoliko puta, nekad naguram i do deset krugova. Nisam imao tv nekoliko godina, pa moram da nadoknadim, a uvijek mi bio merak šaltanje kanala. To me baš smiruje. Kao kad otvorim frižider, vidim šta ima, zatvorim i odem dalje. Tako isto upalim i tv, obrnem sve kanale nekoliko puta, ako nema ništa pametno, cvrc, ugasim i ćao zdrao.

Volim da čitam budalaštine najviše. Tipa Kurir (kad ga se domognem, jer mi ne pada na pamet da dam cvonjka za tu propast) ili na netu Bravo let's talk.
Nikad nije smor.
Kurir: Vepar ubio gazdu, Srbija, najveće uporište vampira, Kanibali u Šapcu: neki kažu da imaju izražene očnjake, a neki da režu svoje žrtve motornom testerom.
Bravo: Moja majka je drsko upala u sobu dok sam masturbirao, Mislim da mi je leva dojka veća od desne, Zaljubljena sam a imam samo 8 godina.
i tako...

StefanKostić

Не могу да се отмем утиску да ти је нека будала, која добар део дана блене у теве, рекла да си нолајфер зато што толико висиш на нету.

Odprilike je tako neka situacija.

Ценим искреност. Баш је кул што кад си мод можеш да отвориш тему само да би хранио свој повређени его ставовима истомишљеника. И ја бих то. Каизене, јесам ли ти рекао да мислим да ти је кул аватар? Немој никад да га мењаш, препознатљив си по њему, практично је постао бренд.

Odprilike je tako neka situacija.

Ne sme se bezati s casova!

Kostiću, zaključavao si i bolje teme od ove.

Управо. Не видим поенту у отварању капетан очигледни теме где се зна тачан одговор, где си као прво јасно сугерисао која је боље од ове две опције и где ће се чак и задригли имбецили који по цео дан жваћу испред ТВ-а похвалити како се информишу искључиво на интернету.

Тако да, информишем се искључиво на интернету. Грок.

Информације које се сервирају су увек исте, без обзира да ли их сазнајете на телевизији или на најпосећенијим сајтовима интернета.
Разлика је у томе што на интернету можете видети коментаре обичних људи, али ће у блиској будућности и то бити онемогућено јер је заинтересованост државе за правну регулацију интернета порасла сразмерно повећању заступљености овог новог медија.
Ускоро ће на свим сајтовима бити уведена цензура коментара, а не би ме зачудило да се тако нешто догоди и овде, да се рецимо сваки пост на форуму одобрава од модератора. Једноставно, под притиском закона, интернет ће утамничити држава. То је блиска будућност, све је кренуло у том смеру.

Исти вам је курац дал гледате тв или комп, јер 99% људи прво за информације на нету оде на сајт Блица, Политике, РТС-а и слично...

Ускоро ће на свим сајтовима бити уведена цензура коментара, а не би ме зачудило да се тако нешто догоди и овде, да се рецимо сваки пост на форуму одобрава од модератора. Једноставно, под притиском закона, интернет ће утамничити држава. То је блиска будућност, све је кренуло у том смеру.

НЕЋЕ, НЕ ДА НАС НАШ ТОКЕЛАУ (.TK), ФРИДОМ ТУ ДИ ПИПЛ

Nekako mi lepše šaltati kanale na tv-u... Nije neka zabava ali ima neki divan opuštajući uticaj. Na televiziji se bar ni ne trude da ti zavrću uši da bi te naterali da ih slušaš.
Ni net nije loš za zabavu ali uvek bude nekih tako kao što je Kostić pa ti sjebe svu zabavu... Nervira me to što svuda ima neka jebena cenzura i ostalo a svi prolivaju iz usta kako su protiv cenzure. Ovde se pokušala gurati sopa-pipa-duga-čarapa tema o protivljenju cenzuri a ko ima drugačije mišljenje, oma flejm/ban/brisanje poruke. Ironija rafalnom paljbom!
Da nema cenzure, ovde bi bilo jebavanja majke svakih 2 minuta, ko u Ćupriji lolo.
Net je sranje jer te navikava da dobiješ ono što želiš, uvek i bezuslovno. Razdvaja te od realnosti.
Internet daje osećaj lažne moći. Stvaranje paralelne ličnosti onlajn može da povuče za sobom neke ozbiljne posledice. Neki čak odbace svoje real life JA i prigrle online JA. Npr, kostić verovatno ako ima kućnog ljubimca, preti mu banovanjem ako nešto zasere.
Nemam ništa protiv njega ali on mi je služio kao primer. Bez uvrede. Neću da kažem da on to radi ili ne. Nije moje da to utvđujem.

Po meni, jedino su radio stanice NEKE malko slobodnije i opuštenije od ostalih medija.

Исти вам је курац дал гледате тв или комп, јер 99% људи прво за информације на нету оде на сајт Блица, Политике, РТС-а и слично...

Osim toga, vesti fabrikuju informativne agencije, a svaki pojedini medij (mada retko, i to u svrhu manipulacije za račun svojih gazda) da malo "individualnog" glanca. Ja stvarno ne znam gde su na Internetu ti nezavisni izvori informisanja? Nova Al Džazira na srpskom, šta li? Voleo bih da mi neko pošalje link, pa da se informišem do mile volje.