Prijava

LGD vs DK?
C9 vs Vici?
Vici vs DK?
LGD vs IG?

To mora da su bili stvarno sranje dosadni gejmovi... mora da je dum kriv za to lel

Meni je ti4 bio sranje u odnosu na prethodne, ali u tom postu gore nisam rekao da su ti gejmovi koje si ti nabrojao bili sranje, nego se odnosilo na to

Ja kapiram da većina ođe prati pro dotu otkad je alliance osvojio TI

Meni je najjaci game bio lgd vs dk, mozda i jedini kvalitetan, samo zato sto momci nisu odustali kad su bili 25 iljada iza ... Taj me game odusevio da kazem, ostali ne. hahahah eheheh ahaha heeh ne. ne.

Loliša. Pa što bi ga pikovali toliko da nije op jebote?

Zato sto im je odgovarao, ne zato sto je op ... Zasto singsing igra 18 gejmova zaredom sa emberom? Da nije ope?

Pa realno, jeste. xD Ima vrhunsku inicijaciju, prejak damaž, bf i krit kombo da i ne spominjem. Može da se kaunteruje, ali je stvarno vrhunski heroj.

Kobe braTe

Samo cu lol na ovo da stavim

Čekaj, ti ozbiljno misliš da je Anti-Mageov Mana Break dobar skill? LOL tebi.

Mislim da je glavni razlog zašto je toliko pikovan Doom je zbog njegovog ultija koji piči i kroz BKB i zbog devoura, uzme Cent neutralca, uzme dager i ima u suštini stun kao i Centaur, inicijacija odlična, stun+ulti i odma izbaci jednog heroja iz fajta, u najmanju ruku ga osakati. Da je OP, nije, samo je heroj koji je mnogo dobar za tim, može biti tank, može biti keri, može biti inicijator, može biti support, svaku ulogu u fajtu može da ima. Vjerovatno je zbog toga pikovan, što možeš od njega napraviti šta god hoćeš zavisno od protivničkog tima.
Po meni više je Ember OP nego Doom, daleko mobilniji heroj, daleko više dmg pravi u fajtu (kada ima normalan farm može da skupi BF i dedalus opušteno i dovoljno za bilo kakav fajt), rijetko da neko može pobjeći od njega ako treba da se ganja...
Doom se pikovao jer se uklapa protiv bilo kakvog pika protivnika, voljti tanka, inicijatora, kerija, suporta... Kao keri je najslabiji a opet ni tu nije toliko loš.

Čekaj, ti ozbiljno misliš da je Anti-Mageov Mana Break dobar skill? LOL tebi.

Ne pricam samo od njegovom prvom skilu, nego o heroju ... Da neko kaze da je magina sranje heroj, ha ha, lol again
Ember je tako sranje od heroja AKO se igra sa 2 fjurija i dvije burize .. Jer ima 1500 hp u vr glave, i dodje traks da ga vansotuje dok je pod silencom ..

Ima l' ko raspoložen da mi pomogne malo oko dote 2, nisam nikad igrao
ali izgleda mi zanimljivo, a nemam šta da radim

Evo slušaj Pazla i dosadiće ti da čitaš a kamoli da igraš.

Entimejdz je sranje heroj jer ima boljih heroja koji splitpusuju bolje,plus sto ga heks i stan lako resavaju.Relativno skoro je Navi igrao AM i pregazeni su.Zato se i ne igra trenutno,dobar je od 30. do 50. minuta,posle je kurac,relativno lako ga je savatati.
A Ember se i igra sa bfom i dedalusom,zato sto je vrlo sjeban da ga uhvatis i za stan i za sajlens.Dodje baci onaj aoe da spici sve i istrsi 5 heroja i mune im pola helta.I odlican je za kaunterpus.BAs sranje heroj.

Kobe braTe
Ne pricam samo od njegovom prvom skilu, nego o heroju ... Da neko kaze da je magina sranje heroj, ha ha, lol again

http://dotabuff.com/heroes/winning

Jedino Earth Spirit i Io imaju niži WinRate od njega. Ali to su pabovi, čekaj da vidimo njegov performans na TI:

http://www.datdota.com/tournament.php?q=285&tournament=The%20International%202014&p=heroes

4 mečeva. Jedna pobeda tri poraza.

Trenutna meta gde se igre završavaju za 25 minuta ne odgovara Anti-Mage-u koji bi trebalo da bude late game heroj. Naga Siren, pa čak i Wraith King sa istom farmom ka AM seru po njemu.

I opet njegov prvi skill, koji je orb efekat (koji je i sranje orb efekat) ga sprečava da uzme orb efekt ajteme kao Desolator ili Satanic.

A s obzirom da je trenutno u opticaju Death Ball early game meta, AM koji ne može nikako da doprinese u early game Team-fightu ga čini irelevantnim. Nema nikakav disable i mora da AFK farma da bi bio koristan. Ali kako će da farma, ako protivnički tim ispušuje oba tornja u safe-laneu, preuzimajući teritorijalnu kontrolu na tom delu mape.

Prosto rečeno, AM je beskoristan u trenutnoj meti.

Po meni više je Ember OP nego Doom

kaunteruju ga traxerica, silenser, DP, swm, doom (OP!!!1), legion commander, axe... pa onda svi orchid keriji kojih ima kolko oćeš a i stoji vrhunski i dosta onih kojima se inače ne pravi često (npr. dosta inicijatora stoji fino)...
Eo primjer jedan za lagani counter - Storm spirit... samo doleti do njega, bači orhid i pula ga i napravio je od embera mega kripa sa tipa 1500 helti što veli oki.
E da... difusal isto je vrh counter kao i bilo koji stun duži od 2 sec jer je o više nego dovoljno da ubiješ heroja koja ima helta i armora ka jedan prosječan krip.
WTF?! SOOO OP! TOO STRONK FOR MELEE CREEP! NERF HIM VOLVO!!!1

Ima l' ko raspoložen da mi pomogne malo oko dote 2, nisam nikad igrao
ali izgleda mi zanimljivo, a nemam šta da radim

Skini brate dotu i pošalji mi u pvt nadimak pa ćemo igrat, pušti Remca što mlati bez mene.

Dobro Pazle jel ti misliš da svaki heroj koga neko spomene ovdje upada prvi u fajt?
Jel misliš da se Ember igra tako što uleti prvi u tim fajt?
Ti kako pričaš ispada da je Ember inicijator fajta, a svako normalan ga tako neće igrati, zna se ko su inicijatori, njegovo je da uleti poslije toga i razbuca ih sa dmg.
Ember jedino prvi pada kada se ide na gank, 3 na 1 ili 2 na 1, nikada Ember ne bi trebao da bude prvi koji će uletiti u tim fajt... Jbt... Pa i tog istog Dooma kaunteruje masa heroja sa orhidom, sajlensom, hexom... Razlika između ta dva heroja je što je Doom inicijator a Ember je keri-genker.

brate, ti misliš da je svaki inicijator u gejmu kao tide sa dva refrešera pa da neće stić tim da se povrati kad prođe inicijacija od 20 sekudni. Makse časti ti.
Skoro svaki orhid keri i većina silence heroja stoji pozadi u tim fajtu.
A i vi ako mislite da je ember tako OP pogledajte mečeva sa TI... nznm je li 10% puta sam dobio mid. Vazda je neko mora da mu ga gankuje... Čak i protiv jebenog voida. I to protiv voida kojeg je igrao HVOST! Da, dobro ste čuli, HVOST na midu, ne Dendi... toliko o tome da je OP heroj, lako mu je sjebati farm a u late gameu sve i da ima slotova ka lone druid ne može outcarryovati kerije koji imaju prave steroid skilove tipa mortredice.
Da ne pričam da će mu winrate biti tipa 10% kad izađe Warden i ljudi nauče da ga igraju. Pošto kapiram da će i na Doti 2 da zamjeni pudge kao najčešći mid.

a sa kojom to magijom ili itemom je doom inicijator? pojedes kentaura i kupis blink? lol.

jednog heroja mozes igrati na vise nacina, i moze imati vise uloga ali postoji nesto sto se zove "primary build"

mozes na thinkeru da ides dagon prvi item ali u jednom od 15 gejmova, bot i blink ides u ostalih 14. ista situacija je i sa doomom, mozes da rashujes blink i sa pojedenim kentaurom da imas stond ali zasto bi, pa taj blink ti je pola refreshera, radianse, skeptara...

znaci doom je prvo hard carry, jungler, offlaner, safe, mid, tank pa tek onda inicijator...

Ne slušajte Pazla, pojma nema da igra.

Ljudi koji igraju Embera mid su debili, dobiješ ga ladno sa QoP, Puckom, Pandom i bilo kojim drugim dobrim midom. Onda ovi "pro" timovi što igraju Voida i Embera na offlane isto, ajde pali, dođe ti dobar tim i ganka te svakih 2 minuta. Jedan stan i 500 dmg i Ember i Void su mrtvi ako su solo u prvih 15 minuta, a dotle se protivnički tim nafida, a ti ostaneš bez kerija i teško da ćeš stići u late game da možeš da koristiš Voida recimo.

Ja samo mislim da za svakog heroja možemo reći da je OP.
Eo npr. DP može nekad i 4 puta da bači prvu u toku timfajta. To je 1200 aoe dmg... ima besplatne kule sa ulti... Je li profetica OP?!
Lion sa aganimom može lagano da one shotuje suportove... OP? Ne bih reka.
Svaki heroj kojeg ne counteruješ kako treba je OP. Neke heroje tipa rikija lagano counteruješ sentrijima i dustom (mada taj dast se skloni difusalom iako to kolko sam ima prilike da vidim uradi jedan od pedeset rikija), neke heroje moraš da counteruješ dobrim pickom ili odgovarajućim itemima.
Silenser se u zadnje vrijeme baš često pikuje za sve pozicije osim offlane... to još viđeo nijesam, mada mislim da je moguće ako ga šineš na safelane kad imaš dobar agro trilane. Skoro nijedan heroj ga ne može dobiti 1v1 imaš jedno 80% veće šanse da dobiješ timfajt kad upali ulti znači samim tim ima i bolesan int iz timfajtova. Je li OP? Ja mislim da nije. Mada imam 90% winrate sa njim i gubio sam samo 3 puta kad su retardi neki u timu bili. Lako ga gankuješ jer nema escape, squishy je, counteruje ga dobar tajming na BKB... to je otprilike to.
Na papiru je najOP heroj omniknigh. Free bkb, heal+pure damage u jednoj magiji, AOE dazlov grejv i free šiva. U praksi je sranje od heroja. Nekad je bio solidan mid sad je govno.

Ne slušajte Pazla, pojma nema da igra.

Kaže čoek čiji sam stack dobio 1v5 praktično a u timu sam ima dovija i nekog lika iz bosne koji je počeo da igra dotu oko nove godine lel

Pa svaki heroj i jeste OP i nije, zavisi kako igraš. Ali neki su više OP, recimo Doom. Ti kažeš da može da se kaunteruje lako, naravno, može, ali onda potrošiš pola tima da njega ubiješ, i šta si postigao? Ostatak te ubije.

Sad će čak da kaže "lol pazle, ti igraš venge kao hard kerija"

Može mi se...

a ti ostaneš bez kerija i teško da ćeš stići u late game da možeš da koristiš Voida recimo.

Keri se igra na trilaneu ili bar da su tu suportovi najčešće prisutni. Znači offlane void se ne igra da bi mu nabačio burizu, mom, mjol u 25 min, nego zbog brzog black hole.
Može i neki heroj tipa furiona da se igra safelane farm dok ti je void offlane. Možda je void jači late game ali ako imaš heroja koji će brzo da nabači dmg iteme i šiba ih dok ih void drži u sferi ne vidim problem onda ako void nije tu glavni keri