Prijava

Storm spirit i QoP su OP. QOP čak u imenu ima OP.

A rasta je najači heroj u Doti, to je znano.

Čist primer mi je recimo Navijev pik doktora. Ili sam ja premalo gejmova gledao ili ga skoro uopšte nisam video. Oni ga lepo pikuju i oplode s njim.

Pikova ga je i EG neđe isto. Mislim na summitu da je bilo. Mijenjaće se meta, možda ćemo jednog dana imati i WD kerija sa bkbom i aganimom...

Bkb, aganim, pt, bloodstone, shiva, dagger. Mislim da bi to moglo da prođe. Heal je dobar i u ovoj meti ako ćemo realno. Biće još bolji ako se pojačaju nekako kule što pominjasmo na prošloj stranici

EDIT: bilo je i nekih kul pikova realno. Muši i jamateh ursa, PPD suport roamer gondar (eo ja ga igram sad već 2-3 dana postade mi omiljena stvar na doti iako nema pravi stun :D), kyxy venomancer mid, neko je igra i offlane kunku, viper se isto vratio u igru poslije nekog vremena (pomalo tryhard pick ako ćemo realno), imali smo i spektru...

A Ember se i igra sa bfom i dedalusom,zato sto je vrlo sjeban da ga uhvatis i za stan i za sajlens.Dodje baci onaj aoe da spici sve i istrsi 5 heroja i mune im pola helta.I odlican je za kaunterpus.BAs sranje heroj.

Ja sam rekao da AKO se igra na taj nacin, sranje je, jer realno i jeste ... Mnogo vise volim kad ga vidim sa skadijem ... Ako nista drugo, imas slow na 5 heroja .. Ja kad ga igram, idem mu fury, pa skadi, tek onda buriza i govna... Nikako dva fjurija pa dvije burize ... nene.

Hydrog3n Cyanide

Ne pricam o trenutnim metama, nego o heroju ... Najveci vin% na jednom od tvojih linkova ima alche, znaci li to da je op? Sad ces ti reci JESTE, OP JE, ali zasto ga niko nije spomenuo dok smo pricali o op herojima .. Zato sto nije op, jeste jak ako se nafarma, po meni je najljepsa stvar sto se toga heroja tice sto moze da swicuje sa suporta na nekog nesto kao kerija jer se brzo nafarma.

Ember jedino prvi pada kada se ide na gank, 3 na 1 ili 2 na 1,

Svega mi, kad sam igrao traksa, ember je imao nogicu, fury, i perservance, na putu do drugog furija, ja sa traksesom nogicu dager i helm ... Pa on brate nije smio kripovima da pridje, jer sam se srao na njega...

Луди Чак

Slazem se sa ovim ember i void offlane .. Po meni dva sranje offlanera ... Trenutno po meni je najjaci off Tide, tako jebe da je to nerealno ...

A šta je ovo imaš neke ajteme nešto da kupuješ?

hahahaha ovaj pazl brate, moram odgovoriti
u kom to svetu trax dobija embera leba ti? remnanta do nje, dodjes kad krene silence bacis drugu uhvatis u prvu i bacis flameguard, ona nema magic dmg tako da ga ne moze prekinuti i ubijes je easy mode. nemoj biti smesan covece. video sam te kako igras a i kako draftujes. ne kazem, znas ti dosta u teoriji, ali nekad bas pricas gluposti.

e da i neko je napisao da je bolji ember sa skadijem nego sa 2 bfa i dedalusom, sto je totalno pogresno, ne igras embera tako da se zaleces na njih i ides prvi, nego ih polivas sa drugom, za svaki slucaj ostavis remnanta iza da pobegnes i to je to. vrlo prosto, nece te nikakav orchid niti hex counterovati ako se cuvas.

@Klanad:
Cekaj,kako mos da kazes da je sranje jer ga ti tako ne igras?Bolje da imas slow na 5 protivnickih heroja,nego da imas demidz za 5 protivnickih heroja?Pogotvo u erli gejmu,gde svi imaju po soma helta.Ti bi ozbiljno radije da imas skadi nego bf emberu u 20.om minutu?Dobar trol.
A sto se oflejnera tice,vojd je ok.Ima odlican bejs demidz,solidan eskejp mehanizam,plus onaj bektrek.U oflejnu samo cekas ulti.Dobijes 6.lvl i onda cunjas po mapi da navatas u sferu i da tvoj ostatak tima pobije likove u sferi.Cist inicijator,ni k od kerija.

E kojih 5 heroja jednino nisu pikovali na ovom T4? Negde sam procitao da samo 5 ih nije pikovano i bas me zanima koji su to, mada mi se cini da je vise...

haha istripovao sam se da je pazl pisao ovo sto je kobe pa sam njemu odgovorio

Kobe braTe
Ne pricam o trenutnim metama, nego o heroju ... Najveci vin% na jednom od tvojih linkova ima alche, znaci li to da je op? Sad ces ti reci JESTE, OP JE, ali zasto ga niko nije spomenuo dok smo pricali o op herojima .. Zato sto nije op, jeste jak ako se nafarma, po meni je najljepsa stvar sto se toga heroja tice sto moze da swicuje sa suporta na nekog nesto kao kerija jer se brzo nafarma.

Dafuq, man? Win Rate nije mera koliko je heroj OP nego koliko je heroj koristan i koliko doprinosi TIMU. Pošto, znaš, Dota je timska igra.

Kad si već spomenuo Alchemista, u poređenju sa AMom, Alchemist mnogo više doprinosi team-fight-u sa njegovim stun-om i AoE armor reduction-om. A šta će AM da uradi u team fightu? Jedino što AM može da uradi u team-fightu je da uleti sa blinkom, da spži malo mane, a potom da ga samelju jer osim što je early-game AM beskoristan, ima i jedan od najgorih strenght-gain-ova i najgori starting strength.

I ne možeš da pričaš o heroju, a da ne spomeneš metu i njegovu korist u meti. A trenutna meta je early-game aggression, nešto u čemu AM fejluje - stoga i nizak WinRate.

Koliko MMR se dobija za pobedu? Od cega to zavisi?

Đe sam ja pomenuo skadi? Viđi ovog areija isfejla se i odma dotrča ovaj drugi da ga isprati... kakvi neigrači.

video sam te kako igras a i kako draftujes

Igrali smo 3 puta zajedno kolko ja znam.
Prvi put smo igrali -cm i samo sam sluša heroje koje ste tražili. Zgrabio sam kapitena da ga ne bi uzeo onaj Dovi jer on ima običaj kad mu rečeš "pikuj X heroja" da ga klikne u ban fazi... Ti si tad sam reka da idemo sa viperom agro trilane a poša si safelane... lol. Sjećam se da sam tad igra venomancera koji mi je ubjedljivo najmrzniji heroj. Ono je bio preglup draft realno a ja sam tek tad počinja da igram sa likovima sa kojima sam tad igra (uključujući i tebe), tako da mi nije padalo na pamet da pikujem nešto tipa offlane batridera ili roaming venge pa da na kraju završe sa 0:15 skorom. Sad da draftujem sa istim vama sa kojima sam igra protiv istih onih likova 90% sam siguran da bih ih autdraftova i dobili bi gejm...
Druga dva puta znam da sam igra jednom enigmu i da sam napravio dobrih par blekhola na startu poslije toga se sprda sa kobetom i bača ih u prazno dok me on hukuje sa pudžom jer smo ih pregazili bkvalno. Treći gejm sam igra omnija i outlevelova im cijeli tim iako me dropalo svakih 20 sec imao sam na kraju 1 min left to reconnect... Nznm što imaš da se žališ na mene. Možda na moj internet koji radi manje od 18 sati dnevno kad se uračunaju svi prekidi (mada se to nije ni osjetilo u tim gejmovima skoro)...

u kom to svetu trax dobija embera leba ti?

U mom... Meni je core za traksericu fors staf.
circlet, sliper, tango i tri brancha > ring of aquila i boots of speed > belt of str > fors staf > power treads > hotd > bkb (ako treba) > manta > buriza/mkb > satanic > buterfly.
Ko može dobro da farmuje može da ide na drums. Čisto za malo bolji survival.
Ko ne isfarmuje ovo do fors stafa (uključujući i njega) na midu sa traksericom... pa ja ne znam stvarno...
Eto, ako sam protiv embera sa trax samo ću uzet fors i bkb i uživat dok gledam kako se ispaljuje kad ulijeće unutra da me navata. "Dobro brate, ali fors staf te neće spasiti uv..." oće ako znaš da strefiš ugao... ko to ne umije, jebi ga l2p #makedendiproud

@Klanad:
Cekaj,kako mos da kazes da je sranje jer ga ti tako ne igras?Bolje da imas slow na 5 protivnickih heroja,nego da imas demidz za 5 protivnickih heroja?Pogotvo u erli gejmu,gde svi imaju po soma helta.Ti bi ozbiljno radije da imas skadi nego bf emberu u 20.om minutu?Dobar trol.

Ja to nijesam niđe ođe reka. Eo ti mi nađi taj post bez mene, ja ga niđe ne vidim... eo sad sam prelista 2 strane niđe eye of skadi pomenuo nijesam a kamoli njega i embera u istoj rečenici. nznm što će ti ta priča... zzzzzz
Mada eto kad smo kod toga, gleda sam singsinga kako to radi i dobio je taj gejm. U većini slučajeva bolje ide bfury i buriza, skadi u nekima dobro dođe...

I stvarno nznm što ste se vi istripovali da je u trendu da serete po svemu što ja rečem i eo sad ste počeli i da mi pridodajete nešto što ni ne pričam... baš nemam pojma što će vi to... pošto imate idealne countere za sve što ja napišem, pokupite čoče taj stack ili još bolje napravite tim Arei i sinovi, ja ću zvat samo ljude sa kojima redovno igram pa da probamo 2-3 gejma u lobiju cm. Trebalo bi da svaki dobijete po vašoj priči.

Eo rečite koji ćete dan i kad otprilike. Mene odgovara ili neđe predveče tamo oko 6-7 ili poslije ponoći jer me tad obično manje izbača internet. Mogu kolko sjutra ako ćete se vi pokupit.

E da, čisto da spriječim "X heroj uvijek mora da pobjedi Y heroja i ti si glup jer misliš drugačije" postove - ne postoji nijedan 1v1 manfight niti 5v5 timfajt kome se može znat ishod prije nego počne borba (a ni tad.. bar dok ne padnu 2 heoja na jednoj strani).
Reka sam već maloprije da je na papiru najOP heroj omniknight... u praksi daleko od toga. Juče sam ima u timu kombo omniknight + silencer (6 sekundi globalne besmrtnosti) jedva sam dobili... mada nam je void bio malo glupši ali svejedno. Counteruje ga dobar disengage i dobrim dijelom bkb.

Ja sam rekao skadi na emberi, ne znam zasto ga pripisase tebi ... Momci igraju po semama jebote, ZNACI NA EBMERA IDE NOGICA 2 FJURIJA I DVIJE BURIZE I NEMA NISTA DRUGO ALO! KAKAV SKADI, PICKE MATERINE ... Ja sam ga igrao sa skadijem, i mogu reci da je odlicno,... igrao sam ga i sa dezolatorom .. I to je dobra stvar ... Traks ce da ga pogazi kad oce, pa serite kolko ocete ...

A sa barakudom nemam namjeru da se raspravljam, tezak je coek

da pazle, samo sto sam ja taj gejm rekao da viper ide mid a ne da pikujes razora na pudgea jer je neki idiot rekao da ga razor navodno kida. kida ga viper najopustenije. problem tad je bio sto nismo imali disejbla, osim eto doktorovog kaska. sto se tice ovog lobbyja, moze, i prosli put sam ti rekao.

kobe, brate, druze, aj reci ti meni sad ovako, sta je bolje dmg na 5 heroja ili slow bez ikakvog dmga? ti sa skadijem imas statove, i eto 30-ak dmga plafon, druga ne radi nista pogotovo od kako je popio nerf. nisam rekao da je 2 bfa dedalus jedini bild, bf je situacioni item, zavisi sta oni imaju i sta vi imate, ako ti ne treba odes odma na desolator i burizu to ce jednako odraditi posao kao i bf, osim sto eto neces moci da ih ubijes sve sa koriscenjem druge jednom, s obzirom da nemas taj splash. skadi je dobar ali kao pretposlednji poslednji item. prvo probaj malo da igras embera pa onda dodji da pricas o njemu.

E brate, znaci nisam znao, nikad nisam embera igrao, srecom si mi ti rekao sad, sad sve znam, odoh da ih pokidam tamo, sve da ih sabijem ... Znaci jebem sve, samo burize i fjurije uzmem ...
Fala ti sto si me prosvijetlio svemocni igracu dote