Prijava

Jebiga, moja aura daje mane uvek, plus skoro svi imali arkanu. Nikad nismo gubili manu.

ne znam kako ste to dobili, antimage vas counteruje sve, mana void svi ste mrtvi, 5 intova ljolj

Bio sam ja kod Caka i gledao, ovi njihovi protivnici su bili preveliki degeni inace bi dobili ez.
Cak prvo randomovo CM i ovi njegovi na sve to pikuju sve ono posle magine i alcha, bio sam u fazonu ljolj GG odma, ali su ovi drugi bili jos veci debili i imali fazon u early game fazon 15:2 ili tako nesto.

Kad će ljudi shvatit da antimage nije counter za mnogo int heroja... Ono, jeste ali ako ćeš da pikuješ kerija kao counter za neki draft sa mana dependant herojima tipa Rhasta, Sywrath, S.Spirit, Mirana, Magnus, onda ne moš da draftuješ ni na turniru vrtića bloka 5 i 6 u PG vamo... Nyx, gondar, lion i sl. su dobri heroji koji taj posa rade bolje od antimagea i ostavljaju prostor za jačeg late game kerija da se draftuje.
Ja bih Antimage pikova samo kad ovi protivnici imaju dobar lejt gejm sve sa late suportovima tipa earth shakera, rhaste, gondara, enčantresice i nekim late game coreovima tipa bristle offlane, ember mid i farming void.
I u toj situaciji zna biti loš pick kad ga izgankuješ prije nego sastavi batlfjuri (koji mu treba najkasnije tu do 17. minuta jer oko 25. minuta ostali keriji počinju nabavljati prve jače iteme a on u 25. min sa flash farmom uz batlfjuri može imati još jašu, gotov treads i skoro kompletnu mantu (bar što se tiče golda).
To nije counter za posranog suporta ili ODa (koji će ga pojesti u tim fajtu), nego counter za protivinčki strat. Odličan farming heroj i to je to. Steroid skil (ili skilovi ako računamo magic res) su mu odlični u midgame tu do 25. minuta. Već oko 30. min. kad (obično) imaš prelaz između mid i late počinje da slabi orb efekt opasno. Oko 40. min se praktično ne osjeća.
"Vau njima će DP da kerijuje, to je int heroj znači najbolji counter je MAGINAAAA!!!111"... inače maginu sjebe jedan od najčešćih disableova danas - silence... A na većini int kerija pa i dosta drugih coreova je to glavni item. Silencer npr. neće osjetiti antimageovu prvu. Orhid, treća, glaive spam gg wp.

To normalno ako igraš silencera ka kerija a ne ka suporta jer to suport nije i nikad neće bit pa sve da ga pikuje svaki pro tim na #5
Imam 90% winrate sa njim i igram ga samo ka kerija. Kad ga igram ka suporta jer mi neko kaže "but me think you suport so i pick void" onda me opet boli kurac, od mene mekansm gledat neće, viđeće 2 puta vardove koje ću kupit jer sam im sve lasthitova pa mi seru "leave farm noob". Opet im na kraju iskerijujem gejm jer je to jedan od najjačih late game heroja. Ima izvjesni efektivni range stvarno ali to riješava forsstaf. Kolko sam se samo puta fors stafova kroz nekoga i ostavio prostora da ga bijem dobrih 5 sekundi jer je idiotu puka last word dok me pratio lol.
A i trebalo bi da silencer dobije neki buff valjda uskoro. Stalno se pričalo o tome, moguće sad kad je počeo da se pojavljuje na pro sceni da će se to i desit.

Sajlenser u lejt gejmu je brutala jebena. Aganim refresher hex i tri grančice čisto da se sprdaš. Strašno.

Igrali mi gejm sa nekom push strategijom, ja bio NP. U 35 minutu hex, deso, mjolnir, BOT, blink i kristalis, ma usrali im se u život mid game. I samo da probijemo bazu, al kurac snajper, sajlenser, void, PA i apparition, pederi ne izlaze iz baze, ne možemo da idemo u njih a ne možeš nikoga da nahvataš samog. I nafida se sajlenser pokida nas ko pičke u 70 fazon minutu.

Inače, ja kad bih birao igrao bih invokera ili tinkera svaku partiju. Nema ništa moćnije od aganim i refrešer invokera.

pazle, da je taj am protiv koga je cak igrao imao imalo mozga on bi izneo partiju sam. isfarmujes bf i od tada te nema na mapi, nosis tp cisto da uletis ako treba i to je sve, sklopis mantu i to ti garantuje da uvek skines silence, mislim pogledaj te pickove kristalka skywrath zeus itd, smesno. ne moras im svima skinuti manu, mana void sad ima bolestan aoe. u najgorem slucaju izvuces bkb i tu ti ne mogu apsolutno nista jer su svi do jednog kasteri a silencer ne moze glejvovima udarati kad ti je upaljen bkb. am je dobar samo sto ga ljudi ne znaju igrati u pabovima nego idu u svaki fajt ili farmuju greedy pa ih navatavaju.
e da i najbolji counter za od-a i silencera je nyx. 1k dmga na keca, svakih 5 sekundi.

crno, taj invokerov build je dobar i zanimljiv, sprdas se, znam jer ga pravim uvek kad vidim da imam prednost i da necu puno zaliti, ali s tim itemima te jedan jedini bkb counteruje. zaboravljate da postoji bkb.

e da i najbolji counter za od-a i silencera je nyx

Igra sam jednom protiv nyxa i skywratha offlane sa ODom... Pošto je neki Rus u zadnji sekund pikova Nevera i još mi sjeba creep block namjerno. Sve vrijeme sam samo towerhug-ova... iza T2 towera...

ilencer ne moze glejvovima udarati kad ti je upaljen bkb

Silencer ima 3 agi gain da si ti mene zdravo. Samo tri heroja imaju više (kancer lanser, bloodcyka i terror).

"U svakoj partiji neko ima bkb, vi zaboravljate da postoji bkb" (muka me te citiram sad), po partiji uglavnom najviše 2 heroja imaju bkb a silencer sa refrešerom što veli crno jede heroje sa bkbom jer ulti probija bkb. On upali bkb nakon što ti bačiš ulti ti refreš pa još jednu ulti. Silencer ima više nego dovoljno mane za to (mada ga ja igram na orchid, hex, shiva build). Neka svaki put umru trojica u tim fajtu i prežive ta dva što su na bkb (mada će ih onda neko drugi ubit vjrv) i ti ćeš se nabit inta kolko oćeš. Zna sam da stilam nenormalan int sa silenserom i po 70 i nešto. Glejvovi ti ne trebaju kolko jako i brzo biješ i bez njih kad stilaš fazon 50 inta.
Zvuči mnogo ali recimo silencer sa skorom 16/3/10 već ima 52 inta (ako je svaki put bio u range jelte). 16/3/15 ima 62 inta... to nije neizvodljivo.
Imaš 2.2 str i 2.5 int gain i recimo 50 inta od bonus imaš i to je na level 20 (da ne idemo sad na ultra late lvl 25) sa shivom, treadsom, orchidom, forsstafom i hexom:

(samo 2 levela prve se uzimaju ovom buildu - E, Q, E, Q, E, R, E, W, W, W, W, R, U, U, U, R, U, U, U, U)

http://i.imgur.com/nIu92v6.png

Sa ovim buildom imaš 1.51 atack po sekundi, znači 3 udarca za 2 sekunda (bez buffova prijateljskih), znači da većinu suportova sa upaljenim glaiveom ubijaš za 2 sekunde... dosta je da bačiš treću da ih dovršiš ako uteknu. Kerija moš da iznenadiš i udariš jednom dva put prije nego šine bkb. Uvijek neko može da inicira prije tebe. Kapiram da većina kerija koja ima fazon 20 armora (to je ja mislim oko 60% redukcije za physical) i 2k helta u tom trenutku pada iz nekih 7-8 udaraca max što će reći 8/1.5=5,333 sekunde. EZ kill ako inicira recimo shaker, levijatan, magnus ili enigma. I to kad je baš prefidan taj na kojeg ste se nameračili (ne računajući da ga iko drugi sem tebe bije...)
Možda će ga void dobiti 1v1, možda i mortredica (mada sam dosta mortredica sa približno jednakim farmom dobio 1v1 sa silencerom) ali nijedan drugi heroj nije i nuker i disabler i late game (osim line haha), nema besplatan halberd sa silensom od 5 sekundi i tako dobru lane fazu kao silenser koji se usere na jedno 90% heroja na lejnu. Malo koji heroj toliko doprinese timu. Dešavalo mi se da počnem ka suport da na kraju iskerijujem gejm jer silenser nema ograničenje vremensko poslije kojeg postaje sranje. U svakom periodu igre nudi nešto. Early game nuke i harass, midgame team fight, late game dps + teamfight...

EDIT:

http://i.imgur.com/V7OQKFE.png

Isti ovaj build + refrešer na 25 level i sa 60 stilanog inta + buff od reksara i ogre magija. 2.25 ApS... znači onaj keri od maloprije sada pada za neke 3 sekunde max.. ako imaš stun on je mrtav prije nego stigne da upali bkb
Da ne pominjem da ovako ima 2.1k hp, 63% phyiscal resistance i šatro bkb... i da se fors staf u lejt gejmu kad više ne moraš da bježiš može zamjeniti sa nekim drugim itemom. Recimo mkb protiv evasion heroja, bkb (ako baš mora), aganim (mada gubi na koristi tad), Hart, AC (smijte se samo... dobar je to item sa tihomira)

EDIT: I braoooo, skroz sam zaboravio na bonus damage od orhida... Smiješno je reći da bi ga antimage outkerijovao ili counterovao...
Eo i poređenje sa uobičajenim antimage buildom.

http://i.imgur.com/jmazlWa.png

Ima fazon 0.1 veći ApS od INTELIGENCE (!!) heroja (kada odbijemo one buffove sa druge slike normalno, jer u suprotnom ne bi bilo fer)... I vi stvarno mislite da će OVO da dobije ONOG silensera...

>start
>ctrl panel
>add or remove programs
>steam.exe
>yes
>next
>next
>ok
>probajte opet sljedeće godine...

Iiiii još jedan EDIT: efekat od šive nije uračunat tamo na antimage.

crno, taj invokerov build je dobar i zanimljiv, sprdas se, znam jer ga pravim uvek kad vidim da imam prednost i da necu puno zaliti, ali s tim itemima te jedan jedini bkb counteruje. zaboravljate da postoji bkb.

Brate, evo sad gledam, od 27 mečeva sa invokerom imao sam refrešer jednom, a divajn dva puta. :) Nisam ja mislio da tako ga uvek pravim, samo kad je žešća sprdnja od partije, kad ih baš ubijamo. Obično igram wex, pa idem orchid, ako sam exort onda hex ili necro, zavisi.

Uništili su mi ranked sad mamu im jebem, ne mogu da dobijem mid ili kerija, spao sam na 3900 ne igra mi se.

okej, ti pricas o idealnim uslovima da silencer stigne isfarmovati to sve, ajde mozemo i tako, sad konkretno pricam za maginu. prva stvar mnogo brze farmuje od silencera, druga stvar ne treba ti vladimir nego butter, koliko sam uspeo videti sa tih slicica sto si stavio (preko telefona sam pa su mi sitne), treca stvar magina je melee heroj i time ima jako veliku prednost u odnosu na range heroje jer ima bash, ili abisal eto. pretpostavimo da obojica imaju full iteme, znaci ti imas bkb za prvi silence i mantu da sklonis drugi (ako silencer ima refresher), manta abisal i samo ga isece, sta ce silencer onda? sigurno ces ga bashovati jos par puta. iluzije jednako prze manu kao i original, jedan mana void i to je gotovo. nema teorije da on stigne ishilovati mane koliko mu magina burnuje. to da silencer moze njega autkeriati je smesno.

ne kazem, dobar je silencer heroj, koristi u svakom delu gejma, sto se vise oteze gejm to on udara jace, ali treba mu mnogo da bi bio keri, u early gejmu je jako mekan i mozes ga gaziti jer nema apsolutno nijedan escape, jako mali ms. ima silence ali nema nikakav stun koji bi mu osigurao da se iscupa, dok ne uzme force recimo. nije nuzno da ces dobiti partiju sa aghanimom i refresherom, svako normalan ce nakon njegovog ultyja ako nema nista da ga ponisti samo sacekati da prodje i ako nemas nesto da ih drzi u mestu samo si vejstovao. sacekas da i to prodje, odes nazad i vratis se. opet kazem dobar je ali ne toliko koliko ga ti hvalis.

njegov problem je bas to sto sam spomenuo, sto ga jako lako gazis, templarka ga ispisa iz melda recimo, meepo, samo ti navodim primere heroja koje ja igram i sa kojima ga gazim a ima ih jos puno. naravno da mu neces ostavljati prostora da farmuje i da ces mu usrati taj early game tako da nece biti brige da ce predstavljati problem kasnije.

Pričamo o standardnim buildovima koje gledamo u 90% gejmova. Normalan antimage
će na kraju prodati i taj batlfjuri i uzeti kritikal ili nešto... i da, pričamo o public gejmu đe imaš stalno pikoff ili neki manji timfajt. Silencer je u tim uslovima najefektivniji. Ako se nekad vrne timfajt meta, silencer će biti 1st stage ban/pick. A i silencer farmuje brzo čim dobije level 4 glaive skoro da oneshota range kripove. Ne brzo kao antimage-brzo ali silencer uz to ima veću šansu da "isfarmuje timfajt" od antimagea.

E sad, pure 1v1 scenario. Okej, antimage ima baterflaj... silencer ima hex. Antimage ima abysal, silencer i dalje ima hex... antimage ima... ustvari antimage više nema ništa. Silence na antimageu nije toliko bitan. Ajde ovako, ja silenceru umjesto forstafa uzmem dager i idem shift+klik hex uz to. Antimage ne može da preživi taj burst 1v1... silencer 1v1 burst ako AM uleti prvi vjerujem da može, mada poslije toga je fajt one-sided jer antimage ima upaljen bkb (osim ako mu je na mali charge... ako je recimo 5 sekundi bkb, nema šanse).
2 hexa, last word, orchid... mislim da antimage nema šanse protiv toga stvarno...
Ako govorimo o tim fajt scenariju antimage tek tu nema šanse. Oni koji nemaju bkb su mrtvi dok se on probudi iz nekog stuna koji mu je šinuo random suport na tvom timu.

To se silenseru malo teže može desit jer ima counterinicijaciju pa zato uvijek moraš da ga uhvatiš u neki disable koji imaš... a pošto silencer može da se ušteka sa strane gubiš mnogo vremena dok ga nađeš i za to vrijeme će neko tvoj biti pikoffovan. (ti moš da farmuješ recimo bot dok se tvoj tim odmjerava za protivničkim na midu 5 minuta.

Ono, ako magnus ne uhvati u ulti maginu je "e jbg, uteče ovo govno"... ako ne uhvati silencera je "e jbg, izgubili smo timfajt"

Ogromna je razlika između magininog i silenserovog skillseta. Magina ima bezze orb, blink (realno jedina vrh magija), useless magic res (icefrog je bio drogiran kad mu je ovo palo na pamet 100%) i ulti koja je na trećem levelu samo okej... daleko od vrh magije...
Silenser ima haras magiju koja ti dobije lane, late game steroid skill, nuke koji je early game vrhunski za solo kill a late gejm donosi disable koji varira između... "zzzz" i "to bre, jebi majku voidu!" i ulti koja je korisna još na level 1.

Silenser counteruje enigmu, refresher heroje (magnus, levijatan), ODa, embera, storma, dooma, voida, qop, shakera (mada i on može komotno u refrešer heroje), bristla (nećeš taj đubar ođe distovaraš!!), odličan mid protiv pudge, bloodseeker, puck, dragon knight, sniper...

E da, zaboravih, obzirom da sam antimage mid zadnji put viđeo na doti jedan, ne mogu da vičem "dendi, dendi!" dok ševam nubare.

To je automatski -10 poena...

Odigrah posle posle ovih vasih par postova Silencera prvi put u zivotu. Rezime:
21-6-20
Dobar tim sam imao stvarno, na midu protiv ember spirita. Kako mi se primakne roknem mu 2-3 bejzika i E. Mislim da nije uspeo da uzme ni 10 kripova.
Imali su jednog kerija, PA koji ruku na srce nije igrao nikako. Kako pocne tim fajt ja ulti i disraptor ulti i onda polivamo.
Svidja mi se heroj.

Antimage inače izgleda kao cigan koji se bavi hip hopom... nači cigan sa krizom identiteta... nači najgori cigan...

Imali su jednog kerija, PA koji ruku na srce nije igrao nikako.

Eto vidiš... zato nikad nećeš biti pro. Nije to jer je ona odigrala loše nego jer si ti bio predobar. Razumiješ? Na kraju svake partije moraš da pišeš "EZ GODSTOMPED!!1" i onda ćeš vremenom morati da se prisliš da igraš bolje jer ćeš morati stati iza svojih riječi... razumiješ? ne smiješ lagati sebe. Razumiješ?

podrazumeva se da ces prodati bf kasnije jer taj item sluzi iskljucivo za farmovanje. ne moze ga silencer dobiti nema sanse, shift dagger hex nece raditi jer shift dagger moze samo iz tpa, ovako ce se samo blinkovati tamo gde si kliknuo, mislim u tom smeru, u rangeu daggera naravno. i da ga heksujes i ispolivas pod heksom neces ga ubiti, e tad popijes abisal mantu i usere te. besmisleno je raspravljati se o ovome.

silencer ima suknju, just sayin

podrazumeva se da ces prodati bf kasnije jer taj item sluzi iskljucivo za farmovanje.

Prodaće i silenser forsstaf i uzeti divine riper!!!1... a ne no zzzz... ti ako sa antimageom imaš vremena da prodaješ batlfjuri da bi uzeo neki drugi item, to samo znači da si daleko premašio efektivno vrijeme ili da igraš protiv botova na easy...
Uostalom, silenser je najbolji na midu po meni. To ostavlja prostora da se uzme neki safelane keri tipa voida. Ako mid silenser može da dobije antimage, šta će mu napraviti safelane farm heroj?

ne moze ga silencer dobiti nema sanse, shift dagger hex nece raditi jer shift dagger moze samo iz tpa, ovako ce se samo blinkovati tamo gde si kliknuo, mislim u tom smeru, u rangeu daggera naravno.

Jbg i ja sam reka 1v1 pa zamislio tower teamfight scenario. Svejedno, ti izgleda 1v1 fajt zamišljaš kao da heroji stoje na midu, da nema nijedne T1 kule, da kripove ne idu okolo i da su oni dolje na lowgroundu i nemaju pravo da se maknu iz melee range.
A šta ako se antimage vraća put kuće iz farma bez ikakve zle namjere, ne znajući da se u drveću krije silenser sa onim bildom spreman da se fors stafuje u njega? Zaćaliće što nije završio neki fakultet pa radio za iste te pare u državnoj firmi... pišeš gluposti.

ti sa 30 min farma mozes komotno zameniti bf za neki drugi item jer za to vreme mozes isfarmovati sve sto ti treba, to nije easy game protiv botova tako se igra anti.
ti si poceo s tom idejom fajta 1v1 jer si spominjao njegov attack speed i agility gain ja sam samo nastavio. ako cemo tako am moze da se blinkuje van fajta saceka da se hot upali i nahiluje ga i blinkuje se nazad. moze ici na lifesteal build i time osigurati sebi da ce ostati duze u fajtu. nadam se da trolujes a ne da stvarno ovo sve mislis.

Zar AM moze uzeti lajfstil? Posto mu je Q junik modifajer...