Prijava

Ali je relativno lagano, za tri četiri nedelje rada na tome stekneš sasvim solidno i pristojno znanje. Makar dovoljno za start. Pa kroz naredne poslove napreduješ.

Eeee, ja kad sam rekao to na razgovoru za posao (iovako treba mesec dana da te uvode u posao i toliko bi trebalo da traje probni rad) rekli su mi da njima treba neko ko će da radi sve sam i da celu firmu vodi za platu od 250 eura lolo

kelte, dusxo, znaci molim te.

prvo
nisam retardiran

drugo
nemoj da mi pomazes oko problema koji nemam. i ja tako serem ljudima, ali stvarno, vrlo sam svestan problema koji treba da resim. rekao sam ti osnovu stvari, necu da ti pisem disertaciju oko konkretne stvari.
znaci stvarno, veruj mi na rec da nisam retardiran i da znam sta radim. zelim da probam da to uradim u matlabu, zato sto cu brzo da resim problem i mogu da teram dalje.
mene su ucili da ne treba nikad traziti savrseno resenje nego ono koje ispunjava specifikacije. i onda sibas dalje.

dakle, imam vrlo konkretan problem, koji bih da resim na vrlo konkretan nacin.
da ja tebi sad serem kako to bas treba da radi u sumi ultrazvucnih predajnika (a treba, da se ne lazemo) i da cu da imam tako zasumljen prenos raznim govnima koja me se ne ticu, a koja ne mogu da izbegnem, jer ne postoji izolacija, mobilna je platforma, moram da odrzavam 360 stepeni vidljivosti i nemam pravo na bilo kakve usmerivace.

dakle treba da kodiram prenos i vrsim proveru i sve to znam kako cu, ni po jada. za obradu signala i izdvajanje opsega u zvucnom signalu mi je 10x lakse da ubudzim matlab, nego da od nule pisem C kod, pogotovo ako uzmem u obzir da ce on sam da pozove dsp funkcije, a ja da bih na prvom mestu znao kako da implementiram algoritam sa postojecim dsp funkcijama moram da znam kako radi taj njegov dsp i sta ima - sto me apsolutno ne interesuje i za sta trenutno nemam vremena.

sa druge strane imam matlab koji ce sve to da ubudzi na kontroler na kome mogu da pogonim omanjeg linuksa, a kamoli govno od softvera koje nameravam na njemu da teram.
sad ces ti meni da kenjas zasto ja nisam birao application specific kontroler, a masis poentu da u zemlji srbiji radis sa onim sto imas, bez obzira sto kosta 10$-15$, jer ovde ne moze ni da dodje.

ali leba ti.
Jos jednom, nisam retardiran. Vrlo dobro znam koji problem treba da resim. Sveo sam svoj problem na budzenje par filtara na kontroleru.
Saznao sam da Methlab moze sve to da uradi za 5minuta. Ja imam 4.

Jel mozes da mi kazes de da nadjem hardware support module za offline instalaciju, jer nisam u irskoj, a bogami nisam ni irac da imam pare za full licencu, nemam ni za studencku, a i da imam ona nema podrsku za embedded coder.

Znaci, ne, ne treba mi sustinski drugaciji pristup problemu. Ja znam koji problem imam, ti ne, jako je pogresno da uvodis pretpostavku da nemam pojma sta radim, jer mozda i nemam, ali mi treba sasvim druga pomoc od ove koju zelis da mi pruzis...

Jos nesto, koliko god ja nemao pojma o matlabu. On nije softver za crtanje grafika kako se ovde pise. Matlab je prva stavka u razvoju algoritama.
Niko nista iole komplikovano nece od nule da testira u C-u. Koliko god da je dobar.
Matlab je keva rapid prototyping-a.

Brat Atif došao u fazu da može da vadi kurac na meridbu xD

Koj ti je kurac jebote, si pipav neki covek... Otkud znam kolko si uradio i kolko znas, kenjam po forumu random stvari.

Srecno sa rapid prototajpingom i matlabom, trebace ti.

pa brate meni treba mesto dje mogu da nadjem hardware support module za offline instalaciju, jeri mozes oko toga da mi pomognes

Probaj ovde http://www.mathworks.com/products/simulink-real-time/features.html
ja kad sam radio na faksu matlab, dosta je korisnih stvari bilo.

brate, imam krekovan matlab, jel da im napisem to i pitam zasto nemam support?

atife, ja mislim da tebi samo hodža može pomoć.

joj jebote.

treba mi hardware support package za mikrokontroler za matlab. to je modul, instalira se.
uradili su to tako da moze samo online, ili offline ako imas instalaciju.
ne mogu da nadjem instalaciju nikako.
treba mi instalacija
ne adresa mathworksa.
mislim, fala za pomoc, ali brate, pet strana pisem sta mi treba.

Za sam program, ima sa svim tulboksima na Parajtbeju MATLAB 2014 i za Linuks i za Win. (Atife, proverio si ovo?) Što se tiče hardvera, dosta dobro je integrisan sa Arduinom koji nije skup, takođe ima sijaset literature i tutorijala. Nemojte jebati, MATLAB je za prototajping algoritama (čak kad imaš hardware in the loop) majka. Ovo se vidi naročito kad imaš MIMO probleme, kompleksnije algoritme, zbog brzine razvoja algoritma i zbog interaktivne vizuelizacije. Kod matričnog računa MATLAB je izuzetno brz, jer koristi vrlo optimizovane rutine, ne kao C ili C++, ali dovoljno da se sa srednje komplikovane stvari direktno radi sa hardware in the loop.

U C ili C++ kodu linkuješ MATLAB Engine, napišeš stubove za funkcije koje ti trebaju i wrappere komunikaciju - nebo je granica. Svaki put kad imam prototipisanje ozbiljnije neko za robote, radim to u MATLAB-u. Na kraju kad sve radi, popuniš stubove ručno pisanim C++ kodom, zbog performansi naravno. Pokušao sam sa automatskom generacijom koga, to nije mi se dopalo.... ni meni ni baki. Dok sam bio nubara to sam sve radio u C-u ili C++, N puta sporije sve.

Ko ne voli MATLAB, baka mu ide na VOS.

Jesi pitao na elitesecurity?

Fala Lukse madjijo, napokon neko ko me malo razume.
Skinuo ja sa sve full tulboksovima, ali nema mi ukljucen nikakav hardware support (meni treba za STM, ali nema ni arduinove niti sta slicno) za on-board debugging i uopste uC specific code generation.
Stvarno bi mi znacilo da mi odradi automatski inicijalizacije, da se ne jebem po dejtasitu, nema se vremena zaista. Nije zurba, ali vremena nema.

Ja treba da isprobam princip. Probao ja i pod linuksom da se jebem, ali mi treba vise simultanih ulaza, a zvucna kartica mi je krsina, pa ne more da izgura. Da upucavam podatke preko uarta u matlab, malo mi jebada, nema razloga ako mogu da spustim to lepo na uC.

Obecavam, ima da ga rucno nastemujem da fercera sa 1% zauzeca procesora, ali sad mi treba nesto sto radi poso, a deluje mi da matlab moze to da mi omoguci. samo mi treba da on to moze da spusti na se-te-me-a sa sve inicijalizacijama, da imam radnu verziju, da vidim dal radi ili ne, da idem dalje...

Pokušaj sa ovom komandom: supportPackageInstaller

Imaš ovde detaljnije uputstvo: http://www.mathworks.com/help/matlab/matlab_external/support-package-installation.html

znajuc dje sejo govedo studira, bolje da saceka prvi sneg, stavi taj spisak pod dupe i odradi jedan slalom niz zavejanu kosinu svog fakulteta dok mase pomenutom asistentu.
vise ce vajde da ima.

Хахахха...баш ко да си упућен :)

Видјећу шта од наслова има у библиотеци, мада је то све покупљено.
Нашао сам и нешто фино објашњених задатака, па помози Боже.

Ja nemam pekidz lukse, u tome je problem. Moram biti licenciran da ga skinem...

Јел има неко да зна ово да уради:
1. Пројектовати бројач који у бинарном коду пролази кроз сљедећа стања: 3-15-14-7-4-5-0-2-1-8-9-13-3... У сличају појаве недозвољеног стања, потребно је поставити бројач у почетно стање бројања. За реализацију користити Д флип-флопове са окидањем на предњу ивицу и стандардна логичка кола.

2. Пројектовати серијски бројач који броји у опсегу од -12 до -4, при чему је -4 прва недозвољена вриједност. Приликом појаве недозвољене вриједности, сљедећи такт сигнал поставља вриједност бројача на -12. За реализацију користити Т флип-флопове са окидањем на задњу ивицу.

Pocinje mi programiranje u ovom semestru..

Pa cu posle da vas procitam mozda i razumem

celt
znam ja

Знао сам да ће неко ово написати :)
Би ли могао подијелити своје знање?