Prijava

kaze wikipedija, ovo je poslednji racunar koji je koristio ovu one's complement reprezentaciju za signed integer:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5d/AlbanyStateUniversity_ComputerOperationsRoom_1981_Univac1100-80_skaliert.jpg

Mislim da Seju i treba komplement jedinice, u Bosni preko ove sprave prijavljuju ispite

Je li Sejo iz Banja Luke? Pošto su mi poznati tipovi zadataka.
Nije ovo čak ni komplement jedinice. Ovo je znak i vrijednost. Najviši bit ti označava znak(1 minus, 0 plus), a ostatak je broj.
Ovdje radimo sve tri predstave: 1.,2. komplement i ovo čudo.

Fala na komplEmentu Radjarde:D Ima tu istine

Хвала вам, ово сам сконто, још ми остали регистри :)
Да пиаф, из БЛ сам

Imao sam neki osjećaj. Ko da Željo progovara iz zadataka XD
Sretno ti sutra, kolega

Који Жељо, не предаје ми тај ништа :) хвала

Ma on ti je garant sastavljao sve te ispitne zadatke i sve moguće skripte sa vježbi. Njegov je stil. Asistenti samo prosleđuju jedni drugima gotove materijale

inace, two's complement je na kraju odabran kao standard posto moze da se koristi potpuno ista logika i za unsigned i signed sabiranje, oduzimanje, mnozenje i deljenje (ovo dok jos nisu pravili hardverske "mnozace").

onako si morao da uvek koristis sa znakom (i prepolovis max. vrednost ako hoces samo pozitivne da koristis za neku arhitekturu).

EDIT: i jebem li ga kako je mnozenje i deljenje, verovatno si morao zasebno da imas logiku za to.

Drugi komplement je bez premca što se tiče arimetičkih operacija.

Koliko znam, "znak i apsolutna vrijednost" format je zgodan kod D/A konvertora kad nije moguće samim konvertorom realizovati negativne napone, pa se realizuje konvertor apsolutne vrijednosti, koji uvijek daje pozitivne napone, a onda se dodatno, u zavisnosti od bita znaka može dodatno voditi na pojačavač pojačanja -1.

Prvi komplement je dobar za prijavu ispita na Sperry Univac-u.

jel zna neko neku .net biblioteku za jednostavno crtanje elektricnih kola, ili bar neku vrstu cad dizajna, al da ima vec osnocne modele elektronskih komponenti da ne mora sve rucno da se crta?

aj, moze i java, ili tako nesto ako nema za ovo.

Zamrela tema malo.
Treba mi pomoć oko oeta, elem kasnim sa izvještajima za laboratorije pa moram da nacrtam grafik za merenje indutivnosti, fazorske dijagrame stanja za redno rlc kolo. E sad ako mi neko može pomoći da skontam kako se to crta

Inače prati li ko sajt http://www.automatika.rs/

da s' upišem, možda bude štogođ zanimljivo

Hvala, elem je l' za ko šta o prebacivanju sa jednog faksa na drugi? Htio bih da se prebacim u BG, slao sam im mejl odgovorili su mi da mi treba 60 ESPB i idem na samofinansiranje tu godinu, e sad da li to važi samo dok sam prva godina ili mogu sledeće godine sa 120 ESPB da se prebacim tamo. Što se tiče predmeta svi predmeti su isti kao u BGu, svaka godina po 12, s tim da je razlika u drugoj godini samo jedan predmet, prva je potpuno ista.

ETF?

EDIT:
E pazi, na ETF u Beogradu se već na drugoj godini opredjeljuju za različite smjerove, pa pretpostavljam da je malo teže. Znam da je ortak jedan prebacivao sa ETF na FTNj u Novom sadu, pa pošto je bio treća godina elektronika radio je neke dodatne predmete na FTNj za totalnu konverziju. Sad jebiga. Pošalji mejl studentskoj službu ETF u Beogradu, šta te košta, reći će ti ljudi sve.

Da ETF, konkretno smjer elektronika, trenutno sam prva godina, smjer automatika i elektronika al' predmeti su isti

Samo, jebi ga, pazi, nije lako čak ni da uletiš na drugu godinu. Ne znam kako je na drugim faksovima, ali na ETF/elektronika te već na drugoj godini čeka dobra jebačina. Ubacuju se Osnovi Elektronike, što baš i nije naivan predmet, to je već polako jebačina. Onda znam da je prije par godina bila frka sa izbornim predmetom, mogli su da biraju ili Objektno-orijentisano programiranje kod Milićeva ili Osnove fizičke elektronike kod Gvozdića. I jedan i drugi tečki pičkopaćenici, Milićevu ne daju da drži taj predmet na katedri koja je nativna za programere, tamo im samo predaje Operativne sisteme koji su realno najteži kurs za odsjek RTI, a Gvozdić... Well, to je već psihopatologija za sebe

Milićevu ne daju da drži taj predmet na katedri koja je nativna za programere, tamo im samo predaje Operativne sisteme koji su realno najteži kurs za odsjek RTI

Zamisli ovde sliku Veljka Milutinovića sa tekstom "bič pliz".
Jeste Milićev debil, al ima i gorih.

Društvo, zar niste čitali učitelja Luksa ovde?
Sve jedno je koji fakultet završavaš, na kraju se sve svodi na samoukost.