Prijava

Ako je bila vać slična tema, izvinjavam se.
Inače, kao neko ko nije baš neki ekstra poznavalac domaćeg roka, neću previše srati po temi.
Zanemarite tekstove, zanemarite imidž, zanemarite političke stavove. Jedino što se pika je kvalitet muzike. Koji je bend sa eks-yu prostora po vašem mišljenju pravio najbolju, najkvalitetniju, najoriginalniju muziku? Samo nemojte navesti neke ekstremne alternativce koji su maltene anonimusi, dakle od iole poznatijih bendova, za koga bi se moglo reći da je muzički najjači bio i zašto?

I bitno je i da su originalni, a da nisu samo prekopirali fazon nekih bendova iz Amerike ili Britanije.

Čemu ova tema, pa eto, hoću nekim strancima da predstavim neke naše stvari, a njima puca đoko za tim koji je bend "kulji", koji ima bolje tekstove, ili ko se manje ili više isprovaljivao svojim političkim stavovima. Njih interesuje samo kvalitet zike.

pa da, od 1960-ih do danas

Svih vremena?

ajte me sad ložite :)

Ja bih rekao Riblja Corba, ali do '91-2, posle je sramna. Mada sam subjektivan, a i slabo slusam domacu muziku, tako da nisam uopste kompetentan.

Рок није мој главни фах, тако да на мој пост не посвећујте превише пажње. Мислим да су Партибрејкерси довољно популарни, мислим и да су оригинални и не би' рек'о да се класификују к'о алтернативни рок. Они ми падоше одма' на памет док сам чит'о твој почетни пост, па рекох да их поменем. Понављам, немам много везе с роком.

recimo ja sam se razočarao malo istražujući stranu muziku kad sam spoznao koliko je ogroman broj domaćih pjesama koje su u stvari obrada stranih pjesama. I to uglavnom sa 20 godina zaostatka, u 1980-im smo obrađivali hitove iz 60-ih.

Doživljaj muzike je individualan. Meni najbolji bend su Indeksi, mada oni nit' su rok nit' su originalni. :D

Evo na primer:

The four tops - Reach out i´ll be there (1966) vs. Oktobar 1864 - Nađi me (1986)
The Rolling Stones - Out of Time (1966) vs. Električni orgazam - Bejbe ti nisi tu (1986)

Иако их слабо слушам, морам рећи да је Смак страшан бенд и да је Точак снимио гомилу безобразно квалитетних деоница.

Ja isto volim Riblju Čorbu, ali više ih volim jer sam ih volio u djetinjstvu, i zbog vickastih i humorističkih tekstova, a i ozbiljnih i kritičkih, ali što se same muzike tiče ne znam da li su baš neki kvalitet. Ima dobrog prašenja na prvih nekoliko albuma, ali mi ne djeluje ta muzika sad nešto specijalno. Što se tiče same muzike, mislim da Generacija 5 dosta visoko kotira, i možda Dado Topić i Tajm. I Bajaga takođe iako je recitator, zna muzički dosta lijepu pjesmu da sklepa, il je bar znao dok se drogir'o :)

Смак. То није чак ни дискутабилно.

Рибља Чорба, док је Рајко Којић био са њима. У ствари све до Истине. После пада квалитет. Имају јако добре критичке текстове, има јако добрих музичких деоница и управо је то сегмент њиховог стваралашта који је превише потцењен иако је доста квалитетан. Смак је наравно исто одличан.

Reme koja ti je čisto muzički najbolja stvar od Čorbe?

Како је постало популарно овде пљувати по ''каснијим радовима Рибље Чорбе''. А у последње време и по Џинџеру, јер је јелте, Рајко покојни Којић трве квлт.

Оно, неки аутор се просере, па клинци наставеда серу са тиме по форуму. Већ виђено.

Таман сам хтео да напишем да мислим да би већина познавалаца музике рекла Смак, кад ето ти га Радјард за кога сам доста сигуран да је зналац и Импресионизам за кога немам појма, али делује самоуверено, па оно :Д

И неки мој лаички осећај ми каже да би Леб и сол морао да буде међу топ 5. Додуше, не знам да ли питаш за чисто српске групе или може екс-ју? У ствари, небитно, Македонци су ионако Срби, само се фолирају.