Prijava

"U ovim teskim vremenima veoma je tesko naci vremena za procitati neku dobru knjigu neko, dobro stivo" http://www.youtube.com/watch?v=-RdVSQ5B9go ali avaj, spopade me neka zelja za time...
Nisam nesto tokom zivota bio zainteresovan za ovaj vid zabave, ali ljudi se izgleda menjaju...
Od stvari koje sam citao i koje su mi se svidele su: Stranac, Vodic za autostopere kroz galaksiju i Mapa kostiju

uzmi Anubisova vrata od Tima Powersa...

imaš na baneprevoz, i gomilu drugih...

Ne znam šta voliš da čitaš, ali ako ti se dopao Autostoperski vodič, onda za tebe svakako ima nade :) Šalim se, mogu da ti preporučim jedino ono što se meni naročito dopalo:

- Derviš i smrt
- Doktor Živago
- 7000 Dana u Sibiru
- Jadnici
- Braća Karamazovi
- Idiot
- Zapisi iz mrtvog doma
- 100 godina samoće
- Rat za smak sveta
- Limeni doboš
- Vrti se, veliki svete
- Stepski vuk
- Sidarta

Kad iščitaš javi, setiću se još poneke.

Preporučite mi nekog ko piše slično kao Bukovski, ženski pisci stop a ako mi neko pomene Marka Vidojkovića popišaću mu se na IP adresu života mi.

EDIT: Samo prozu.

Uzmi od Amera Henrija Milera, mada je malo dosadniji od Bukovskog, a od naših toplo preporučujem Vidosava Stevanovića, ali ne sve, već potraži zbirke pripovedaka: Periferijski zmajevi, Refuz mrtvak. Pa ako ti se svidi, idi dalje s njim. Njegove pripovetke su toliko crne i zajebane da Bukovski ne može ni da mu prismrdi.

У, мени нимало Милер није легао. Сморина тешка.

Još jedan EDIT: duhovite knjige tražim, ne samoubilačke. :)

Дајте неку историјску, попут Монаха Калиста.

Мешја, дај шансу ових Фантеовим дјелима. :)
Читај Прачета :Д

Kupih i procitah danas u cugu bruka knjgu: Erlend Lu - "Dopler"
Radi se o coveku koji se vozio biciklom kroz sumu, pao na glavu i odlucio da ostavi zemaljske probleme i pocne da zivi u sumi. Ubija zenskog losa za klopu, a mladunce nastavi da odgaja, kasnije dovede i svog cetvorogodisnjeg sina, hvali se kako ima kurcinu, gadja nekog lika strelom, obija kuce za klopu...
Uglavnom kul i zanimljivo/smesni trenuci i razmisljanja, vredna je svake stranice i toplo preporucujem. Ima i nastavak, nadam se da cu je nabaviti u ponedeljak

СТРАНАЦ, КАМЕН ЗА ДЕНИЈА ФИШЕРААААААААА

Preporuka, imam je, pa ako je ko oće neka skokne do Podgorice da mu je dam.

https://ssl.vesti.de/knjizara/avactis-images/1586_large.jpg

Citali neko ovde epsku fantastiku.
Procitao sam ih gonilu ali me intresuje ima li neko domaci ili strani sajt/forum gde mogu naci knjige na srpskom/engleskom koje su cele. I da nemoram da placam uopste.

Хњо, хњо, хњо, видео си да си се зајебао, па едитујеш!