Prijava

Jutros pronašao kod sebe staro izdanje "Čudesnog sveta Đorđa Lobačeva", čitam predgovor, pomenu čovek silne neke umetnike za koje ja nikad nisam čuo.
Dakle, o našem stripu ne znam gotovo ništa, a jako me zanima. Preporuke?

kalasnjikov u cemu je poenta?

Ја сам листао Драгана Боснића, ишао сам у основни код њега на секцију стрипа, па сам добио гомилу материјала. Има свачега, од афористичких и политичких стрипова у пар слика, па до апокалиптичних есеја у пуној боји.

Био је деведесетих један часопис Стрип Маниа (мислим да се тако зваше), било је ту домаћих стрипова, не знам кад је престао да излази. Ако има да се скине скенирано негде на нету, било би кул.

Иначе, кад сам био клинац, имао сам књигу у којој су била два стрипа, ''Грофица Марго'' и ''Барон Вампир'', врло квалитетни, аутор је Константин Кузњецов. Лик је Рус, али је живео и код нас, па је правио стрипове о неким појавама из српске митологије, ако се добро сећам. Можда неко зна више о томе.

ja ovog kapetana nitrata imam na usb-u. Uzeo od nekog lika, sto bi trebalo znaciti da ga ima po netu.

Džimi, mislim da se Kuznjecov pominje u predgovoru ove knjižurine koju imam, kao jedan od velikana našeg stripa.
Inače, Lobaćev je preradio Biberčeta, Carević ubiva aždahu, Baš Čelika i još par priča u strip varijantu, mnogo su kul. Biberče i Baš Čelik su vrh.

Bane Kerac je legenda domaćeg stripa, Slavko Draginčić je imao svoju odličnu verziju Tarzana...

Gradimir Smudja je jedini poznatiji kojeg znam.Ono što sam čit'o u Zabavniku mi se nije svidjelo ali eto...

Somborčev strip u Blicu. Omiljeni.

ма напуши се курца атеншн хору ушљиви

Časopis o stripu, zrenjaninski, takođe i festival stripa: http://stripolis.blogspot.rs/

hermelin ekstra lik, samo kad se setim kad iskopam neku staru temu, pa odgovorim kratkim šaljivim postom na nju i kažem sebi: pa ovoga se još niko nije setio haha :-))))