Prijava

Filologije, filozofije, akademije umjetnosti, političke nauke, novinarstva, pa čak možda i prava i ekonomije...

Jesmo li paraziti il ima neke vajde od nas?

Isto koliko i od studenata prirodnih fakulteta fazon biologija

ко је хаковао јовичићев налог и написао уводни пост од само ДВА И ПО реда?!

мислим, озбиљно, јовичићу, образложи шта те је то нагнало на овакву помисао :)

E ljudi, jeste ikad čuli za izraz "davno isfuran fazon" ili što bi Francuzi rekli "passé" ?

Brate, sto ovako kratak prvi post?

Jesmo li paraziti il ima neke vajde od nas?

Nema vajde od vas. Paraziti 100/100! ;-)

E jebi ga onda, il da znaš matematiku, il da fizikališeš - u suprotnom si parazit?!

Филологија - есидовци
Филозофија - умни мотачи буксне
Уметност - есидовци, печуркани
Политички - шећераши

Чек, које беше питање?

ja lično smatram da sam donela izuzetno glupu odluku kad sam upisala fakultet( nije od navedeih, ali se svodi na isto) umesto da odem u frizere ili kozmetičare, a znala sam da nemam veze i da moji neće imati pare da mi kupe radno mesto.
i da, smatram da su studenti navedenih fakulteta neophodnost društva, ali takođe i onaj njegov deo koji živi negde gore, u snovima. dobro je što većina tamo ostaje do kraja života, ali se desi da se neki spuste na zemlju pa otvaraju ovakve teme;)
ali, da te utešim, ne bi imao posla ma šta da si završio, tako da se ne opterećuj previše.

E jebi ga Jovičiću, čini mi se da ti je ova tema težak promašaj. Zašto bi nečiji izbor studiranja bilo ko mogao i sa kojim pravom da okarakteriše kao promašaj. Neko voli prava, neko ekonomiju, neku umetnost. Ne vidim zašto bi ti ljudi sebe videli kao parazite.

taj rad,pričasmo liblet i ja dodemo u frizerke,još nije kasno.
realno,umesto što sam imala predmete od po 3000 strana,bolje da sam pravila mokre lokne,do sada bih imala stalne mušterije,ako ne svoj salon.

Pa tema je namjerno provokativna. Činjenica je da nakon završteka ovih fakulteta većina nas neće mnogo doprinositi u privrednom smislu, i takođe je činjenica da nas zbog toga često proglašavaju parazitima i omalovažavaju naše aktivnosti. Postoji čak i otvorena diskriminacija od strane države, koja mnogo više i lakše studentima dodjeljuje stipendije ili ih smješta na budžet ako studiraju tehničke ili matematičke fakultete. I činjenica je da su fakulteti poput ETF-a najcjenjeniji, a i najbolji za naći posao i zarađivati sasvim solidne pare.

Međutim, mislim da je takav stav društva pretjeran i neopravdan jer društvene i humanističke discipline itekako imaju svoju ulogu u društvu.

E sad, postoji određeni broj studenata koji upisuje društvene fakultete samo zato što im oni djeluju "najlakši", a žele samo da dobiju neku diplomu i nemaju nikakvih afiniteta prema tome što studiraju. Takvi obično kasnije budu loši stručnjaci ili loši predavači i jednim djelom možda i jesu društveni paraziti. Da nisu upisali taj faks, možda bi se bavili nekim zanotom u kome bi bili mnogo bolji, a koji bi bio i više društveno produktivan. A možda bi i sami zaradili više kinte.

Филологија - есидовци

Заправо, филологија су ти зиљаве пичке које апсолутно не занима филологија, већ не знају шта ће са собом и уписују филологију да не би губиле време док чекају да се добро удају.

Ја сам донео апсолутно глупу одлуку што сам уписао Филолошки и што сам проћердао свој таленат за природне науке. Али то није због саме филологије (и хуманистичких наука), већ због факултета који је труо и средина је која не мотивише на рад, па си окружен људима који су апсолутно незаинтересовани за оно што студирају, а такви су већина на друштвеним факултетима -- или су уписали то зато што нису знали шта ће друго, или су уписали то зато што немају смисла за науку, а ове факултете можеш да завршиш учењем градива напамет, другим речима -- и мајмун може да их заврши, није ти потребан мозак, већ само стрпљење да набубачиш градиво.

А кад завршиш, кренеш на као неки мастер, па на докторске, а писање радова се своди на плагирање и састављање компилација од стопут прежваканог из неке области, јер су шансе да напишеш нешто ново и иновативно врло мале, осим ако не урадиш неко своје истраживање, што је понекад немогуће, јер су професори углавном метузалеми који не признају самостална истраживања (таман посла да до неког закључка дођеш самосталним изучавањем одређеног феномена), већ те ограничавају на литературу из педесетих година прошлог века.

Mene zanima da vi meni kažete gdje ima da se kupi jeftina kavurma i čvarci, to mene brine. :-)

Što se tiče tih fakulteta, ja bih prije rekao da su to kursevi, tako da su ti studenti kursadžije u poređenju sa ETF i medicinom.

Ali opet su toliko važni da bez njih ne možemo. Kome bih se smijao da nema njih?

Međutim, mislim da je takav stav društva pretjeran i neopravdan jer društvene i humanističke discipline itekako imaju svoju ulogu u društvu.

Imaš pravo Jovičiću, samo u državi u kojoj ljudi sa bilo kojim faksom teško nalaze posao populaciju manje više zabole za ulogu u društvu nekog pravnika, ekonomiste, elektrotehničaraili arhitekte. Na žalost, ali je tako.

"Postoji čak i otvorena diskriminacija od strane države, koja mnogo više i lakše sudentima dodjeljuje stipendije ili ih smješta na budžet ako studiraju tehničke ili matematičke fakultete."

Субвенционисаће оне области у којима је мањи вишак. Шта ће јој форсирање оних занимања у којима ионако прељева.

Ovo pitanje ima istu težinu kao i ono "Da li je poezija besmislena?". Oni koje misle da jeste, reći će da koga boli kurac za pesnikova unutrašnja previranja, nema od toga 'leba i sl. Ja mislim da ove profesije imaju vrednost, iako ne vitalnu. I ja ću verovatno da upišem neki jezik tako da možda samo zavaravam sebe, al' eto.

Знам маћоре, па и ја сам на Акваријуму. Пичадије више него на Чоли, ал' опет је факс труо са свим тим лепотицама. Куђеш у зграду, као да си у зомби-сурвајвл хорору. А и ја сам хтео дупишем неку хемиу, чак и политику волим, ал' ето. Ленчуга сам и капирао сам да ће ми ово дати лакше диплому.

Политички - шећераши

znala sam da sam promašila,kad više volem slano,puj.