Prijava

Написах горе да ми је омражени играч онај мршави што тактизира, Саншајн га поменуо, то је тај сморко Питер Ебдон

http://147.pl/i/snookerzysci/7.jpg

Пратим. Сад, не баш да знам напамет костуре турнира и то, али пратим.

Омиљени играч, Рони. Можда јесте клише, али лик је легенда. Не можеш да мрзиш некога ко у инат организаторима неће да заврши брејк од 147, зато што је награда премала. :) Друго, човек игра. Увек ћу радије да навијам за таквог играча коме треба 10 секунди да одигра потез, а не јебени давитељи типа Питер Ебдон који нишане пола сата, сваки потез као да је задњи. Готивим уз то још Стивена Лија, али не толико због игре колко сам сигуран дај је неки гуд гај Грег овако, к'о прасенце неко!

Не хејтујем неког посебно.

Иначе, ево вам једне занимљивости, паз'те ово.

Моја баба је од скора (рецимо пре годину, две) почела да прати снукер. Оно, наишла на ТВ-у. Од тад прати сваки турнир, зна сваког играча, зна свако правило најситније, знам ко са ким игра и кад почиње који турнир и где се игра. По цео дан гледа снукер, одушевљава се. :)

Иначе, нисам никад играо. У Нишу нема столова за снукер. С обзиром да често за буразером играм билијар, направимо поставку за снукер. Дакле, издвојимо црну, црвену (која служи као розе), плаву, браон, зелену и жуту. Као "црвене" користимо све "шарене", плус две "пуне" (чини ми се, наранџаста и љубичаста). Опет, тај сто је мањи од правог снукерашког, па није то реално опет. Чини ми се да су нам највећи брејкови нешто мањи од 30. Ипак, све то није релевантно, јер је скукерашки сто дужи и шири за добрих 30, 40 сантиметра.

Ma ja jednom udario kuglu na snukerskom stolu. Stavis belu kod donje martinele, i pogledas preko stola,a ono jbg ko da gledas sa juga na sever na JNA.
Id u picku materinu, promasis desetinu milimetra belu, dok dodje do gore, ona izvukla na 10 santima xD

Meni samo krivo sto gde god ja igram,stapovi su ocaj, pa nikako ne mogu da naucim da lepo pozicioniram belu. Jer ja znam gde treba da je udarim,al stap jednostavno nije dovoljno dobar da joj saopsti pravi fels :(

I da, ako sam dobro zapazio niko nije pomenuo ovog old skul igaraca:
http://4.bp.blogspot.com/_JIgavHccMVA/SMVBd2ep1LI/AAAAAAAAAFk/bazVbXwN4nk/s400/davis.jpg

Jes da ima 50 i neku,al vidi se da ima milijarde poteza u rukama :D

ja samo da kažem da je pekijeva baba šampion :))) printovaću tu genijalnost da imam :)

Ко буде у прилици да испрати, данас од 2 сата Трамп и Картер играју последњу сесију свог 1/8 меча. Тренутно је 9-7 за Трампа, игра се до 13 добијених фрејмова.

Пошто су многи помињали Ронија, ево један примјер његове непредвидљивости и хировитости.

http://youtu.be/JYjIV54egio

С друге стране, ко није погледао, ово је врхунац снукера. Човјек направи максималан брејк за вријеме које Ебдону не би било довољно за неки рутински сејфти. :)
http://youtu.be/WTtZqAnxyxo

С друге стране, ко није погледао, ово је врхунац снукера. Човјек направи максималан брејк за вријеме које Ебдону не би било довољно за неки рутински сејфти. :)

Hhahahaha, to!

http://www.youtube.com/watch?v=m4eSnRB6IoI
ево, ово је Танават Тирапонгпаибун, мој омиљени играч (ако неко зна за њега)
други омиљени ми је Џад Трамп звани Штрумф :)

С друге стране, ко није погледао, ово је врхунац снукера. Човјек направи максималан брејк за вријеме које Ебдону не би било довољно за неки рутински сејфти. :)

Управо :)

И још ми је јако симпатичан Џо Свејл, њега сад нема ни на једном већем турниру, али сам га запазио на првом турниру ког сам гледао, чини ми се да је то био Велш Опен 2008, тамо је догурао до финала. Навијао сам за њега зато што му је то било прво финале послије скоро 20 година професионалног играња. Изгуби тад од Картера, матер му пилотску јебем...

ЕДИТ: Свејл има оштећење слуха 95%. Јесте примијетили како пуно фаличних играча има (Ебдон, Вилијамс, Ален - далтонисти, овај глув...)?

sjecate li se onog bradonje sa kanalom na bradi za štap što je prošle godine dobro iznervirao higinsa odugovlačenjem, mislim da se zove MekLeod ili tako nešto. on mi je zapao za oko i kao čovjek i kao komunista.

sjecate li se onog bradonje sa kanalom na bradi za štap što je prošle godine dobro iznervirao higinsa odugovlačenjem, mislim da se zove MekLeod ili tako nešto. on mi je zapao za oko i kao čovjek i kao komunista.

Јес, муџахедин Меклауд, још један који ти огади снукер својом игром. Он и Ебдон су браћа по игри - обојица те убију у појам.

moraš ga razumjeti, trebala mu je veća minutaža na televiziji. cilj opravdava sredstva :)

Свејл има оштећење слуха 95%. Јесте примијетили како пуно фаличних играча има (Ебдон, Вилијамс, Ален - далтонисти, овај глув...)?

Можда гријешим, али сам начуо негдје да се у УК доста фурају рођачки бракови.
Тако да је могуће да фалична генетика игра неку улогу ту. :)

sjecate li se onog bradonje sa kanalom na bradi za štap što je prošle godine dobro iznervirao higinsa odugovlačenjem, mislim da se zove MekLeod ili tako nešto. on mi je zapao za oko i kao čovjek i kao komunista.

http://www.snookerbacker.com/wp-content/uploads/2011/04/Rory.jpg

moraš ga razumjeti, trebala mu je veća minutaža na televiziji. cilj opravdava sredstva :)

Ако му је то циљ, онда краљевски успијева у томе :)

Него, шта мислите о најави да се свјетско првенство из Крусибла и Шефилда премјести у Кину? Ја лично мислим да би то била права пропаст и тријумф новца над традицијом.

a viđi mu bradu, kao lutka mi je :)

Него, шта мислите о најави да се свјетско првенство из Крусибла и Шефилда премјести у Кину? Ја лично мислим да би то била права пропаст и тријумф новца над традицијом.

Што због финансија, што због гледаности и популаризације то можда и није лоше. Мислим прије једно 5-6 година Динг и Хендри су на неком турниру у Кини одиграли најгледанији снукер меч у историји, неких 300 милиона гледалаца. У другу руку, нажалост, постоји реална опасност да за 20-30 година у топ 16 имаш само играче типа Ву Нијанг, Мао Це Тунг, Чанг Кај Шек и Хо Ши Мин итд. Ово ако се има у виду азијатска радна етика и манична глад за успјехом и перфекцијом и њина бројност.
Наравно најбоље би било да се снукер почне на озбиљнијем нивоу играти и ван Британије и њених некадашњих колонија, да рецимо и ми имамо конкурентне играче некад негдје. :)

Што због финансија, што због гледаности и популаризације то можда и није лоше.

Довољно је снукер популаран у Кини, биће све више турнира од наредне сезоне тамо. Нека оставе свјетско кући, тамо гдје стварно припада :)

У другу руку, нажалост, постоји реална опасност да за 20-30 година у топ 16 имаш само играче типа Ву Нијанг, Мао Це Тунг, Чанг Кај Шек и Хо Ши Мин итд.

За ово се апсолутно слажем. Стиже сад наварда младих кинеских играча, типа овај Чао Јупенг, Лијанг Венбо, Ју Делу итд. Уз афирмисаног Динга, они ће сигурно у догледно вријеме завладати снукером.

Наравно најбоље би било да се снукер почне на озбиљнијем нивоу играти и ван Британије и њених некадашњих колонија, да рецимо и ми имамо конкурентне играче некад негдје. :)

Ево овај дечко Бресел из Белгије је велики потенцијал, свиђа ми се његов стил игре и надам се да ће направити нешто од своје каријере.
Мислим да би на овим просторима снукер био доста популаран за тренирање, јер видим да га доста људи прати у Србији, Црној Гори и БИХ. Али, осим у Београду - немамо ђавољег стола. Онда ту је још и недостатак тренера, неопходност великог простора за снукер школе (површина једног стола је око 8м2, ако не и више), итд.

Stavis belu kod donje martinele, i pogledas preko stola,a ono jbg ko da gledas sa juga na sever na JNA.

LOL.. Tačno je tako..
Peki zanimljiva ti je ta postavka da igraš snuker na sa kuglama za bilijar, moraću da pokušam sa ortakom. Kod mene ima jedan dobar bilijar klub i stvarno je sve savršeno.. Kugle, štapovi, podloga sa menja redovno i dolaze dosta dobri igrači i održavaju se i turniri.

Smaraju Kinezi. Ide mi na kurac njihov perfekcionizam. Ne verujem da će postati većina u toj igri, pa nije ovo stoni tenis jebo ih on ...
Još jednom Megvajer do pobede..
Za razliku od vas, ja obožavam igrače koji znaju da urade dobar snuker.. Selbi, Higins i ta ekipa. Svaka čast Trampu na "pokušajima" preko celog stola ali mu je defanziva dosta slaba i zato će teško osvojiti turnir.. Čak su mu ovi udarci preko stola mnogo bolje išli prošle godine nego ove..

Jel gledao neko Tramp - Karter? Zamalo da mu se Tramp popisa po faci...

Ау какав повратак Картера у мечу против Трампа данас!Са 9-12 на 13-12. Толико о Трампу и титули. Али какав задњи фрејм су одиграли!! Картер ладан ко шприцер, Трамп слаб кад је најважније.

http://www.espn.co.uk/snooker/sport/story/148675.html