Prijava

Evo me ove godine sam u Beogradu za prvi maj kod rodbine, pa me interesuje koja biste izletišta preporučili da je dobro, a da nije prevelika gužva?

Овај... Зар родбина није упућена?

Možeš na Avalu, ali s ove druge nepopularne strane kada se spuštaš prema Jajincima. Ima skrovitih klupica...

Pa upućena je rodbina, ali uvijek još poneki predlog dobro dođe.

Brate, ko si ti i sto si uhakovo Jovicicu akaunt?

Ako ne znate gde, bolje kod kuće u dvorištu/na terasi. :) Em što nema gužve, em što imate stolice da sednete ko ljudi a ne da se valjate po zemlji i da zapatite krpelje. :)

Ma kakav Beograd kakve picke materine...Jastrebac majka..i otac...

Konkretno jedan dio ekipe je za to da se ide negdje pored vode, a meni se pored vode baš i ne ide jer sam jedne godine bio u Vinči, pa mi se nije nešto svidjelo, više sam za neki brdski tip izleta, al znam da je na Avali i Košutnjaku nenormalna gužva.

Замисли чекаш први мај, кад се сви сјате у неке курчеве пољане, да роштиљаш и циркаш. Кад си већ у БГ-у, остани са друштвом или родбином у некој авлији, тераси, шта већ.

Jebiga, možda nije loša ideja za neki put, ali sad cirkanje u kući nije opcija, a adekvatne avlije nažalost nemamo. Jel iko bio na Kosmaju, jel zna kako tamo bude?

Иду моји баба и деда сваке године, сутра увече па сутрадан цео дан. :)

Avala
- Smrt ako ideš kolima, parkiraju kuda stignu pa nema šanse da se provučeš u nekim srednjim terminima, ako dođeš medju prvima otići ćeš medju poslednjima.
- Nema ni čistine za neke sportske aktivnosti, ne mož ni onom peruškom za badminton da zamaneš a da je nekom ne baciš na žar.
+ Kvalitetna hladovina.
+ Ima vašar ako bi neko ušećerene jabuke uz roštilj.
+ Može kasnije da se prošeta do spomenika radi lakšeg varenja.

Košutnjak
- Bliže je pa je još veća gužva neko na Avali, bukvalno svaki metar ledine bude zauzet.
- Oni koji dođu kasnije o hladovini mogu samo da sanjaju.
+ Lakše se stiže kolima.

Ada
- Ne možeš da roštiljaš gde ti padne na um.
- Ne možeš od cica na rolerima da popustiš stomak kako valja i dolikuje.
+ Ove godine moći će i da se bućne malo.
+ Dosta sportskih terena.
+ Čim odmakneš malo dalje niz jezero nema mnogo gužve.

Strelište
- Dolazi manje ljudi ali nema mnogo mesta.
- Zbog istorijata mnogima je degutantno da se terevenči tu.
+ Bliže je od Avale i uglavnom dolaze lokalci pa ne prave gužvu kolima.

Crnigrujan, hvala na iscrpnim informacijama, ali nažalost, izgleda dosta nezgodno zbog gužve. Imaš li nekog iskustva sa južninjim krajevima, prema Kosmaju, ili Sopot, Barajevo?

Jok ja, ne vozim pa sam slabo organizovao udaljenije destinacije. Na Kosmaju je do jaja, ako imaš uslova da odeš vredi puta. Bejah prošlog vikenda u deliblatskoj peščari da roštiljam, mnogo lepo al isto ima da se piči i verovatno će za prvi maj pola Pančeva i Vršca da bude tamo.

Kolko južnije planiraš?

Oвако, за добро место на неком од познатијих локација мораш да идеш тридесетог Априла током дана и да заузимаш место. Кошутњак је фасцинантан пошто има доста места која су ван удара и буквално празна, ако знаш где да тражиш, али опет, не могу да гарантујем. Могу да ти оквирно дам нека места која су мало завучена, али нисам једини који их зна. Ми смо претпрошле дошли 30ог у 9 ујутру, довезли агрегат, шаторчић, столове и озвучење на саму средину трим стазе, на најбоље место, и као најгори шабани наметали музику остатку поштеног света. О трим стази и хајдучкој мош само да сањаш ако се не појавиш тада.

Jel iko bio na Kosmaju, jel zna kako tamo bude?

Јебеш то без викендице и авлије, мада је лепо овако.

Грујан ти је дао леп савет за Аду, мада ко зна како су настројени за ватру, тј, да ли контролишу где и како се пали.

Obrenovac, Zabran, ujutru i nije gužva:)

Kosmaj ist krieg. Ja veceras idem.