Prijava

Zrelije su zato što imaju ŽDRELO VELKO

Нема то везе са полом. Са 13-14 женска ђеца су мирна, тиха, неприметна. Дају лажни утисак зрелости, јер су људи ретарди и не виде даље од прста пред носом. Толико је фактора, пол је негде скроз назад.

Жене не постају зрелије раније. Само тако почињу да изгледају пре него мушкарци. Ја бих сада за масу људи у њиховим четрдесетим рекла да су потпуно нефункционални и незрели.

E sad, zašto su onda devojke u globalu bolji učenici od momaka?

Da nije to možda dokaz veće zrelosti u tom periodu života?

Teško, devojke koje su dobri učenici su pod daleko manjim pritiskom okoline nego takvi dečaci. Radi sticanja trenutno boljeg položaja u društvu mnogi namerno slabo uče iako recimo imaju vremena i ne mrzi ih nego eto da bi ih mangupi bolje mirisali, nezgodno je što pređe u naviku pa se stvarno ulenjiš. Neko će da kaže glupo, kratkovido i nezrelo al jebiga, u tim godinama mišljenje okoline ti je bitan faktor i malo ko može da ga ignoriše, da to uzmemo kao ispit zrelosti ni 5% ga ne bi prošlo. Da je količina učenja i za devojke toliko bitan faktor bilans bi verovatno bio isti.

Interesantna stvar je i period promangupiravanja, za dečake je to kraj osnovne/početak srednje a za devojke pretežno druga polovina srednje. Verovatno period kad odlučuju hoće li da nastavljaju sa investiranjem truda u učenje ili će da pokušaju da se provuku na vrckanje. Eto čak nam je i motivacija za zabušavanjem drugačija :)

Бре то се рађа да контролише, најебали смо сви.

Ахахахаха ово победило.

Kaka zrelost bre, jebote iz mog odeljenja osnovne sve devojčice se naložile da idu u devetu i treću gimnaziju, najviše zemunska, upisale sa nekim teškim vezama i neke završile 2.00, a neke ponavljale.
Od dečaka samo su se neki bildei zajebali što ni ne znaju šta je srednja pa lupali neke smerove.
I eto kakva ti je to zrelost, jebote, samo se lože da su najpametnije i najzrelije.
PU BRE!!

Kad ljudi pričaju o zrelosti, ono o čemu zapravo pričaju je kako bi trebalo da "prestaneš da živiš na sedmom nebu" i da budeš preokupiran praktičnim stvarima iz realnog sveta. Znate gde će to da vas dovede? Jeste li ikad videli one stare ljude koji JEDINO brinu o tome kakvo je vreme napolju? Znate ono kad pričate sa svojom babom ili dedom pa vas pitaju: "Kakvo je vreme kod vas?" Jebote, ja živim ovde i ne zanima me kakvo je vreme, zašto bi njih zanimalo kakvo je vreme kod mene?!

To me je oduvek fasciniralo: ZAŠTO STARI LJUDI STALNO PRIČAJU O VREMENU? I onda sam shvatio da je zato što tokom celog života sve čemu su ikad posvećivali pažnju su bile stvari koje su bile relevantne za njihovo postojanje direktno; bili su veoma pragmatični, drugim rečima veoma "ZRELI". A sada kada su ostarili, i kada više nemaju živote, jedina stvar o koja ih interesuje je vreme – jer nemaju pojma NI O ČEMU DRUGOM. Nemaju pojma o nauci, nemaju pojma o umetnosti, nemaju pojma o literaturi, jedino što znaju je njihov život, a sada kada ga više nemaju jedino mogu da pričaju o vremenu, jer je to jedina preostala tema. I zato ako ne želiš da budeš jedan od onih staraca, one matore budale: "Danas je oblačno" – KOGA JE BRIGA ŠTO JE OBLAČNO! Prekinite da me terate da budem zabrinut isključivo za sebe. Žao mi je što nisam dovoljno sebičan da budem zreo. Imam interese izvan tog spektra. Ne zanimaju me plata, porezi, zakoni, štagod, briga me za to. Zanima me kreacija i destrukcija i zabava. Zabavite me, naterajte me da mislim, pipnite mi dušu!

I ono što vam niko do sada nije otkrio je da ne postoji "odrasla osoba", ne postoji zrelost. Kada si klinac, misliš da će stvari da se promene kad porasteš, da ćeš spontano da prikupiš neko znanje i da ćeš da razumeš stvari koje ranije nisi mogao – a to se nikad ne dogodi. Sve što se dogodi je da samo ostariš i moraš da krčiš svoj put kroz sve veća sranja. Ja lično se ne osećam mnogo drugačije nego kada sam imao 15 ili 10 godina. Ok, definitivno imam malo više znanja o svetu oko sebe, ali to mi ničemu ne služi, jer npr. i dalje ne znam da kako banke funkcionišu.
Ceo taj svet odraslih je samo fikcija koju smo stvorili da bismo uverili sebe da kontrolišemo stvari i da imamo neku meru kontrole nad svetom u kojem živimo. Ali zapravo nemamo, to je jedna velika iluzija. Sve oko nas su samo spontana dešavanja na koje dajemo naše najbolje odgovore sa malenim znanjem i razumevanjem sveta koje imamo. Sokrat je pre više hiljada godina hodao ulicama i pokušavao da dokaže da nije najmudriji čovek na svetu. A sve što je otkrio je da jeste bio najmudriji, jer je bio jedini koji nije lažirao znanje, bio je jedini koji je posedovao mudrost da zna da ništa jebeno ne zna. Ne vidim mnogo sokrata u ovoj kulturi, samo gomilu sveznalica koji zapravo ne znaju NIŠTA.

Je l' gledao neko Džordž Karlinov poslednji HBO Special koji je snimio pre nego što je umro? Star 71 godinu i genijalan kao i uvek! Koliko sedamdesetogodišnjaka vi poznajete koji su na vrhuncu mentalne snage? Verovano ne mnogo. Kako je njemu pošlo za rukom? Tako što nikad nije sazreo. Bio je komičar, zasmejavao ljude, uvek je apsorbovao nova znanja, nikada nije izgubio onu dečiju radoznalost. Uporedi Džordža Karlina i onog matorog idiota "Baš duva vetar". JEBAO TE VETAR, DŽORDŽ KARLINU JE PUCAO PENIS DA LI JE VETROVITO. Jedino kada bi Karlin obratio pažnju na vreme je ako bi džinovski tornado stajao pola metra od njega, a i tada bi mu verovatno samo pokazao srednji prst i rekao: "Jebi se, tornado!" To je zbog toga što nije bio zreo, bio je nezreo i takvi bi svi trebalo da budemo, jer onog trenutka kada sazriš počinješ da živiš u deluziji. Misliš da kontrolišeš svet, a ustvari ga ne kontrolišeš.

Си то читао Буковског а? Видојковића можда?

Валсинарб озбиљан трипер. Мисли да зна све, а уствари не зна колико не зна.
Чији ли је дупли..

Mojih četvero drugara (2 muška i 2 ženska), imaju po 27 godina, svi su nedavno završili čkole, zaposlili se i nastavili da žive skupa kao i ranije. Njih dvojica rade u istoj firmi i imaju klizno radno vrijeme, tako da sami određuju kad će biti tih 8 sati koje trebaju da odrade dnevno...Uglavnom, često se dešava da ih jedna od njih dvije kad se vrati s posla, zatekne ovu dvojicu kako satiru PES u gaćama:
- Ćao momcii, šta ima, šta radite to?
- Igramo PES, vidiš i sama...
- Jaoo, zaboli vas, imate čime da se zabavljate...Hoću i ja neku svoju igricu!
- Milenka, tvoje igrice su u kuhinji.

Ko je sad tu zreo a ko nezreo?

E sad, zašto su onda devojke u globalu bolji učenici od momaka?
Da nije to možda dokaz veće zrelosti u tom periodu života?

Нисам нешто приметио да су девојке, у глобалу, бољи ученици од момака (баш напротив, могао бих да кажем).

Можда је само питање места где сам ја одрастао и ишао у школу (што ме не би чудило лоло, та теорија ми изгледа рационално) али дечаци су интелигентнији од својих вршњакиња. У исто време далеко несташнији и неодговорнији. Девојке (већина њих) које сам знао или знам су у Основним, па и касније у Средњим школама бубале по цео дан јер су им маторци приморавали (прејака реч, али капирате поенту). Касније им се то увукло ваљда под кожу, шта знам.

Оно што сам ја приметио је да су те исте девојке далееееко дисциплованије у учењу од момака, чак и онда када упишу факс, кад већ буду одрасле и немају те трипове од матораца. Немају оне ''празне дане'' (којих ја имам превише). Начи редовно раде.

Дакле, причам у глобалу, изрода са оба стране има.

Smatram da je osoba zrela ako je
1. Emocionalno stabilna
2. Nezavisna -Da ako zivis sam u stanu godinu dana da mozes da se brines o sebi, da kuvas, peres svoj ves i da naravno placas sam svoje racune
3. Formirala svoje stavove i svoju licnost, a ne da je deo krda
4. Da je svesna kako postupci te osobe uticu na druge

Da mi je sad ova pamet, a one kile....

Pišem Uz Vetar

E sad, zašto su onda devojke u globalu bolji učenici od momaka?

Da nije to možda dokaz veće zrelosti u tom periodu života?

05. maj 2012

Дођи до Старе, да се разувериш :))
Додуше, људи, што мораш да будеш зрео? Мени било супер кацам био клиња

Raznih ovde misljenja ima, ali valja imati u vidu da mladji uvek zele da lice na neki tip starije osobe i da je drustvo kompaktna celina, sigurno je da su nekada devojke bile zrelije ili se barem takvima cinile dok su sa 12-13 godina vec pocele da kuvaju i peru i oponasaju ponasanje svojih konzervativnih majki, dok su pripadnici muskog pola trcali okolo sa drvenim macevima ili puskama i igrali se opet oponasajuci odrasle muskarce. Danas je to drugacije i danas vecini devojaka nisu uzor majke iz patrijarhalnih porodica kojih je i ovako sve manje vec starlete i pevacice sumnjivih pevackih kvaliteta (ali ne i nekih drugih). Tako dolazimo do paradoska da se ta deca prave nedostiznima, a u isto vreme bi se jebale za 2 pica u diskoteci od lokalnog Arkana ili Milana Stankovica zavisno od ukusa. Lepo su Rimljani govorili da Ubi peccat aeta maior, male discit minor. odnosno kada gresi stariji narastaj, mladji se uci zlu.

Sve zavisi od porodice i kućnog vaspitanja. Šta je likuša koje imaju 30 godina pa se ponašaju kao da imaju 12.

E baš to bili, baš to...

E sad, zašto su onda devojke u globalu bolji učenici od momaka?
Da nije to možda dokaz veće zrelosti u tom periodu života?

Brate kod nas devojčice u sedmom sve bile štreberi, u osmom razredu ništa nisu radile, sve prepisivale od dečaka, i sada u srednjoj fejlovale.
Nači da dečaci više uče.

Зависи шта је зрелост тачно - да ли се под тиме мисли на то да седнеш и одрадиш посао који треба, пошто сам у том случају незрео до бола...

Po meni zrelost je:

- Kao što je već neko rekao: emocionalna stabilnost.
- U potpunosti prihvatiti sebe, naravno sa tendencijom ka ispravljanju postojećih loših osobina, a razvijanju postojećih talenata.
- Finansijska i svaka druga nezavisnost.
- Raditi posao koji voliš i koji ti odgovara.
- Steći prave prijatelje.
- Imati sopstveno mišljenje i stavove, bez obzira na mišljenje većine.

- Raditi posao koji voliš i koji ti odgovara.

Za ovo nisam bas siguran. Nije svako u situaciji da radi posao koji voli, narocito ne u Srbiji.