Prijava

Još jedan glas za pajton, laka sintaksa koju ćeš pohvatati brzo, a lako ćeš je prevući na javu, javascript, php i te web munje, slobodno koristi prvih par dana ovaj tutorijal
https://www.codecademy.com/tracks/python
Ja sam dao burazeru od četrnaest godina da ga prođe, odlično mi deluje za kompletne nubove
A za ono što tebi treba, na sreću(ili žalost), nećeš nikad morati da naučiš šta je adresa u memoriji, pokazivač, alokacija memorije, bitske operacije, a u C-u i Cpp-u bez toga skoro da ne možeš ni na ekranu da napišeš STRIC

Grej, Kursera i Edx su besplatni. Plaća se samo ako hoćeš verifikovani sertifikat, a kako sam skapirao ti hoćeš da učiš za sebe, tako da kul. Aman ljudi koristite internet i za nešto korisno jebemudan. Otidji na FAQs, sve objašnjeno i čisto ko pišta.

A za ono što tebi treba, na sreću(ili žalost), nećeš nikad morati da naučiš šta je adresa u memoriji, pokazivač, alokacija memorije, bitske operacije, a u C-u i Cpp-u bez toga skoro da ne možeš ni na ekranu da napišeš STRIC

Laže te ovaj divigavajo. Evo nek ti se nadje ako ustreba:

void fnPrintStric()
{
std::cout << "STRIC\n";
std::cout << "T\n";
std::cout << "R\n";
std::cout << "I\n";
std::cout << "C\n";
}

Može sok bistri jedan hvala.

Lukse, koristiš madžarsku notaciju?

S T R I N G
T
R
I
N
G

Млатони
Lukse, koristiš madžarsku notaciju?

Na forumu na forumu...

Ако си иоле нормалан и систематичан, сваки од тих језика је ок за почетак. Проблем код Ц-а и сличних срања је што су људи углавном алави и мисле да ће за пола дана све да науче, што не мере. С и Срр су прилично пипави и када њих савладаш како ваља, све остало је пичкин дим. У суштини, доста су блиски хардверу и подвлачим оно што је Радјард рекао. Искрено сматрам да С и Срр никако не треба прескочити, ако имаш идеју да се бавиш програмирањем или било чим везаним за електротехнику, рачунарство и слична срања.

Мени лично синтакса С-а и Срр-а прилично одговара, интуитивна ми је и прегледна. Али опет, то је индивидуална ствар. Можда је заиста боље кренути од Пајтона.

gojko,jel mlatoni za herbarijum?

http://vocaroo.com/i/s0v0xr7a5HOt misljenje cenjenog kolege clanada o tome da li mlatoni spada u te kategorije

http://vocaroo.com/i/s0jIT7llTNQa rad koleginice putinke na temu ,,mlatoni--daun ili ne i koji je tip dauna,,

Ne videh neku drugu temu na forumu vezano za programiranje pa da pitam ovde, naime po struci sam dipl ekonomista, pre sam zavrsio srednju masinsku (smer konstruisanje), imao sam dodira sa programiranjem, konkretno c++ i java, pa me zanima, gde bih po vasem misljenju trebao upisati kurs, da li postoje neki korisni sajtovi sa ok materijom?
Mogu da naucim bilo sta, nije mi problem. I konkretno , kakvo je vase misljenje o It akademiji, e kampusu i ostalim skolama koje nude kurseve iz php i android programiranja. Da li je to samo izvlacenje para ili daju neko znanje?
Unapred sam zahvalan na svim sugestijama i odgovorima?

Brt znam da nije odgovor na tvoje pitanje, ali... Da li si razmisljao da se bavis tim masinskim konstruisanjem, tacnije C&C masinama?

Znam iz ortakovih prica da je dosta velika potraznja za radnicima u tom poslu, plata je stvarno dobra, a od programa se koristi Solid Edge.

Znam za to, medjutim eto otisao sam na totalno drugu stranu igrom slucaja. Upravo su nas i obucavali za rad na tim masinama a nismo videli ni jednu (nase skolstvo), hvala na odgovoru uzecu u obzir i tu opciju, ali me bas zanima programiranje.

најбољи пут ти је да смислиш неки пројекат прво који желиш да радиш. суво учење на тим академијама ти је скоро па бескорисно. значи, смисли нешто што желиш да урадиш, консултуј се са неким искуснијим за пар савета око језика, алата, окружења и почни паралелно са учењем и курсом то да радиш. почни одмах јако и доста да радиш, обраћај пажњу на неке опште концепте и пробај њих добро да разумеш. то је једини начин да нешто брзо научиш. поента је, капираш, да од учења програмирања нема много вајде, за годину-две су сасвим солидне шансе да то што знаш неће више бити корисно. има и у томе изузетака, али нема их код програмера који су знање стекли на курсевима.

ако си завршио економију, фокусирај се на неки финансијски софтвер. погледај по фирмама на шта људи у финансијама губе време и пробај да им направиш нешто што ће да им скрати то време. кад нешто направиш дај им да користе џабе, а да ти кажу шта би им још олакшало посао даље и сакупљај те повратне информације.

можеш да идеш и другим путем. да пробаш да будеш неки кволити ашуранс, тестирање софтвера (опет, најбоље финансијског). да научиш неке алате и тако то. ту већ можеш са формалним образовањем на некој вечерњој академији да прођеш у неку фирму. па одатле ћеш имати контакта и са софтвером, базама, па и самим програмерима где ће ти бити далеко лакше да напредујеш.

пробај да тим путем не идеш сам. јако је битно ако си јако одлучио да изгураш кад ти се некад учини да је зајебано и да није за свакога (јесте за свакога, не брини). увек је боље кад са неким радиш заједно, без обзира што нисте најбољи ортаци или нешто сл.

пошто не видим из твог поста да ли ти већ негде радиш, па би само волео да научиш да програмираш, онда занемари овај пост, а нека га чита неко други ко би хтео да узме да се бави програмирањем после школовања.

Radim već oko dve godine za nemačku firmu, bavim se kreditnom analitikom, mislim smara me posao, ne plaćaju najbolje, a uvek mi je to programiranje ostalo nesto sto sam hteo ali nisam imao vremena ni novca da se vise tome posvetim, hvala na sugestiji i sam ne verujem u reklame i ta sarena obecanja..Zasigurno da nije lako, barem koliko se ja secam iz srednje. Ali imam volje i zelje da se u tome usavrsim, samo ne zelim da dam pare i vreme na neso beskorisno..

Ako imas volje i imas ineternet, pola posla si uradio. Manje vise za sve gde ti zapne pri ucenju, mozes izguglati nesto...

U dilemi sam samo oko programskog jezika, koji uzeti?
Nasao sam dosta tutorijala, čuda, ali me zanima misljenje nekoga iz branse, zanima me java i android programiranje?