Prijava

Vrlo često naletim što na netu što na tv-u na neki umjetnički akt od strane "konceptualnih umjetnika". Zašto nedostatak inteligencije, i glup pokušaj da se privuče pažnja ljudi danas nazivaju umjetnost?

pa jel otvaras temu za pljuvanje savremene umjetnosti il za uopsten razgovor o umjetnosti 21. vijeka?

Pa stavio sam pod navodnike umetnici, valjda je jasno šta želim sa ovom temom.

@Pišem Uz Vetar

Dobro si ovog našao. Nije mi jasno kako ovoliku pažnju daju njima.

јел су је ухапсили?

Sta ja znam, meni je ta umetnost koncepta ili kako god prvo bila mnogo glupa. Nije prooblem sto mi je bila glupa, nego i nezanimljiva. Sada ne mogu da se pohvalim time da bas razumem vecinu tih dela (ovo govorim za konceptualnu fotografiju konkretno), ali mi se dopadaju. Moj zakljucak je da sam ja jos uvek suvise glup da shvatim. Toliko...
Mada mi idu na ..., ovi domaci studenti akademije ili cega god, sa njihovim laprdanjem, frljanjem stranim pojmovima i insistiranjem na reci "instalacija", ka neaki vodoinstalteri Boz-me-prosti

Nisu jer je imala dopuštenje policije. Inače ovaj njen umjetnički akt izvodi i na akademiji gdje studira.

мени је до јаја њена уметност докле год сева брадаја. рејално подржавам госпођу

и какав ти оно ретардиран коментар на јутјубу? дао сам ти негативну оцену

Umetnost je sveobuhvatna (well, duh) i ona ne mora da se oseti samo čulima vida ili sluha. To ne mora biti samo slika na platnu, skulptura ili muzička kompozicija. Konceptualna umetnost ima za cilj da predstavi umetnost kao "ideju, a ne fizički entitet".

Ali da uzmem sada jedan performans za primer, kako bih te malo bolje razumeo. Šta bi ti rekao za čoveka koji pije sa ljudima koje nikada do tada nije video, koji u jednom trenutku izvadi tempere i platno, koji krene redom i svakom tom čoveku stavi boju na prst i zamoli ga da ostavi otisak na platnu i koji nakon toga izvadi maramicu i razmrlja te boje u određenu reč? Recimo.

Fejs, ovo je bruka za umjetnost. Mislim, sjeo bih i ja i gledao je golu, ne bih gledao pored. Ali me nervira što ovakvi ljudi rade gluposti od sebe da bi bili primjeceni.

Da kenja i da ne zna da slika, pa trazi dugi nacin da se pokaze kao slikar. Zaboravio sam da kazem da postujem samo one koji nesto znaju i koji pored tog konceptualnog dela imaju i nesto sto dokazuje njihovo umece.
Moje iskustvo (opet govorim o fotografiji) je da mnogo tih umetnika uradi nesto, a onda cekaju nekoga da to rastumaci. Sve, ali bas sve, moze da se protumaci na duboko filozofski nacin i da se uaze na skrivenu poruku. ima dobra defka umetnik

@ kostić

Ona mi je bila prva pri ruci, pa sam nju za početak okačio. Slažem se sa tobom, i dobro mi je poznato šta je umjetnost, ali moraš priznati da svakodnevno možeš naletiti na nekog debila koji sebe naziva umjetnikom.

I još u to da ne spominjem ove "Ime Prezime fotografi".
Jebo ti to, ćale kupio canon od milju evra, i normalno da sve što uslika je lijepo. Uz malo veza, sreće eto i izložbice i ode mala curica u umjetnike. Pravi izložbu sa slikama koje ne govore hiljadu, nego maksimalno tri riječi.

@ salmonel

E ova defka, to je poenta ove teme, ne znam kako je prije nisam vidio.

Konceptualna umjetnost je ok, ukoliko je ideja, tj. koncept iza nje pametan, ako je glup koncept, onda je glupa i konceptualna umjetnost. Ali evo ovo, na primer, je po meni genijalno:

http://en.wikipedia.org/wiki/Artist's_shit

@ Joba

Ovo su oni počeci, tu ima dosta stvari.
Ja sam ovdje mislio da pišemo o ovim sad kojih je sve više dolaskom jeftinog interneta i u najzabačenija mjesta na planeti.

ништа ново ниси рекао, питао, изнео неке податке, информације, само си отворио тему која је препрепрепрежвакана јер тако си у могућности. МИНУС