Prijava

U Seltiksima već godinu dana ovaj mlađi, ovaj stariji je već duže penzionisan

Videh da je The Jet potpisao za Bakse

Тај Лосон очекивано у Кингсима.... Пристојну екипу је Дивац склопио.... Лосон, Колисон, Меклемор, Афлало, Геј, Коли-Стајн, Буги.... Могли би до плеј-офа коначно после Рика Аделмана и 2006....

To je kurčina od ekipe, Divac najgori GM u ligi ubedljivo

Ни Далас (које је Новицки са 38 година извлачио) ни Хјустон нису имали боље тимове па су дошли до плеј-офа (а и Мемфис није био пуно бољи због сталних повреда).... А Дивац је за сад одрадио добар посао у Кингсима, чак и са трејдом Митровића и Гудаитиса јер се решио огромних уговора Томпсона и Лендрија (око 13-14 милиона по сезони су заузимали њих двојица заједно, а сад видех и да је са Вилијамсовим уговором ослободио укупно око 20 милиона долара).... Доста Д'Алесандрових гована је морао почистити прошле сезоне, укључујући и Џорџа Карла.... Са Каспијем је под одличним условима продужио уговор, потписао је Ронда (колико год био извикан, и даље је добар играч), за услове какве Сакраменто пружа склопио је фин тим.... Са првим плеј-офом ће доћи и бољи играчи, а Кингси ће следеће лето имати 30ак милиона долара у кеп простору.... Зато је доведен Катанела као помоћник Дивцу....

Da je ovakav tim na Istoku, pa i da PO bude realan. Na Zapadu tipa 5 ekipa je sabskrajbovano na PO, tako da kurac tu može Sakramento.

GS
SA
OKC
LAC
POR (Lilard se razvio u zver, Mekelum ozbiljan igrač postao)
DAL ???
MEM ???
HOU ???
...
SAC kurac

koji su vam najlepsi dresovi u ligi za predstojecu sezonu?

Ne znam koja ekipa danas lepe dresove u poređenju sa onima iz devedesetih. Eventualno one retro varijante su ok, ali današnji dresovi su uglavnom sranje. Mnogo je lakše pianje koja ekipa ima najgore dresove.

pa nisu bas svi sranje, i nisu ni svi dresovi iz devedesetih bas toliko sjajni bili.
mada jeste bilo lepsih dresova devedesetih itd, npr od baksa oni sa jelenom, atlantin, orlandov na pruge, cikagov, mada je i sad lep...a najgori ubedljivo je atlantin sadasnji dres

Прове брт, велика је разлика између могли би у плеј-оф и ићи ће у плеј-оф.... Хјустон је са саставом сличног квалитета и јебеним Харденом (супер је што сипа 30 по утакмици, али лик је добар само да буде други играч франшизе, не вођа) као вођом изборио исти (и још су узели победу против Голден Стејта, што је за такав састав огроман успех).... Далас је имао још гори квалитет неко Сакраменто ове.... Пет екипа је сигурно на западу (Голден Стејт, Спарси, Клиперси, Портланд (Тарнер им је одлична аквизиција) и Оклахома (одрадили су одличан трејд, за њих, са Орландом), за остала три места могу легитимно да конкуришу Јута, Пеликанси, Минесота, Мемфис, Сакраменто, Хјустон и Далас.... Једино су Денвер, Лејкерси и Финикс потпуни аутсајдери за плеј-оф место.... Зависиће од тога колико ће их Џоргер средити дефанзивно, Коли-Стајн је већ добар дефанзивац иако је софмор, али највише ће бити питања око Бугијеве одбране.... Прошле сезоне је другачија прича била за плеј оф, исток је конкурентнији био од запада.... Булси би, који нису прошли на истоку, били шести на западу.... 41 победа је требала Хјустону прошле сезоне да оде у плеј оф са осмог места....

А гледе дресова, Бостон ми је некако увек симпатичан....
http://www.topjerseysclub.com/upfile/pladd/Adidas-NBA-Boston-Celtics-42-Al-Horford-New-Revolution-30-Swingman-Green-Jersey.jpg

Meni Sakramento baš užasno deluje. Taj Loson još pije ili je prestao? Koliko je imao poena prosečno prošle godine, 4, 5? Ni asistencija nigde. Kolison je ok za rezervnog pleja, za startnog baš i nije. Meklemor, Aflalo, ajde da budu u nekoj rotaciji, ali oni će na kraju morati da budu treći, četvrti najbolji igrači, ako ne i najbolji posle Kazinsa. A odbranu tek da ne spominjem, ko će da je igra? Meni oni deluju baš najjadnije na Zapadu, uz ajde Finiks i Lejkerse. Ne znam što toliko potcenjuješ Denver, ni prošle sezone, sa svim povredama, nisu bili baš užasni, sad su svi godinu dana stariji, još su uzeli Mareja na draftu, još ako uspeju Galinaro, Jurkić i Čendler da budu zdravi, ne vidim što ne bi mogli da se bore za plej of. Kao autsajderi, naravno, ali ipak da se bore. Plus predviđam da će Juta ove godine da bude značajno bolja i da lagano uđe u plej of, a nadam se i Minesota.

barns je isto dosao ali bez obzira sac ce biti jos vece govno nego prosle godine..i gay je trazio trejd..ako naknape 15w vrhcinaaaaa

*Jurkić = Jusuf Nurkić

Лосон је пре те лоше сезоне, испуњене мањком самопоуздања и опијањем (а и почео ју је у најгоре вођеној плеј-оф франшизи у лиги, Хјустону), имао неколико добрих јбг.... Рондо је у Сакраменто дошао после, од како је постао велико име, најгоре сезоне у каријери у Даласу па је ревитализовао каријеру у Кингсима....
Не знам хоће ли Лосон урадити исто, али у Сакраменту нема толико притиска, вероватно ће и почињати са клупе (видећемо у предсезони како га Џоргер на почетку планира користити) и постепено би могао вратити Колисона на клупу и преузети стартно место....
А Денверу фали играч Ол стар калибра (што Кингси имају у Бугију, који је и, уз Дејвиса, најбоља петица лиге) на било којој позицији, јер овако су тим са доста талента и пар солидних играча.... Не би ме зачудило да њима ова сезона служи као Минесоти претходна....
А и рекох горе, одлазак Кингса у плеј-оф ће зависити од Џоргерове дефанзивне припреме.... И са најгорим дефанзивним рекордом лиге, Кингси су имали 33 победе, уз сређивање тог сегмента игре могли би бити екипа са 40ак победа....

Pa da, ali ko će da igra tu odbranu? Ja prvi mislim da trener može da ima veliku ulogu, da totalno unazadi ili unapredi tim, ali ne može on od igrača koji ne igraju nikakvu odbranu da napravi Tonija Alena ili Kavaija Lenarda. I tanji su mi u napadu nego prošle godine, šta znam. A kod igrača koji upadnu u takve probleme kao što je Loson se jako retko desi da se vrate na neki približno sličan nivo kao pre, ali dobro, da kažem da mu držim palčeve. Sve u svemu, uz još dodatak Meta Barnsa haha, meni deluju kao jedna od onih ekipa koja može skroz da se raspadne na polovini sezone.

A Denver u Galinariju ima igrača koji komotno može da postiže 20 poena po meču, plus dva dobra, mlada skroz različita centra u Jokiću i Nurkiću koje trener može da koristi po potrebi. I jos solidnih, mahom mladih igrača, plus Čendlera, Farida (kog bih ja doduše trejdovao, ali dobro). Mislim da će tu najviše zavisiti od Mudijea i da li će moći da dosta napreduje u svojoj drugoj sezoni, što nije isključeno, mada ja čisto sumnjam da će da se desi.

Čitao sam pre jedno dve, tri nedelje koliko se pobeda očekuje od koje ekipe i za koga se očekuje da uđe u plej of, da l na onim Las Vegas kvotama ili gde već, ne sećam se, i ništa toliko neočekivano nije stavljeno, za Jutu se očekuje da bude dosta bolja, naravno, i ovi dežurni krivci da se bore (a neki i sigurno da uđu, ovi koji ste vi nabrojali, osim možda Hjustona, za koga je donekle upitno). A najmanje kvote, i to poprilično manje nego za ostale, se daju baš Sakramentu, Lejkersima i Finiksu, i ja mislim s razlogom. To je doduše bilo pre još nekih trejdova i potpisa slobodnih agenata, ali ne vidim da se nešto značajno promenilo. No videćemo već.

sakramentov roster zvuči dobro onako u smislu sume overala tih igrača ali mi deluje poprilično majmunski.

Доста се у Џоргера уздам (а Кингси имају и добре атлете, није да се не могу дефанзивно средити - зато су довели Темпла, драфтовали Лабисијеа итд, а већ имају Меклемора, који може бити доста добар дефанзивац, Коли-Стајна и Каспија који су већ добри дефанзивци), успео је са Мемфисом који је доста кубурио са повредама прошле сезоне да се избори за плеј-оф, а и зна за шта му који играч треба.... И за Бена Удриха је пре нашао добру улогу у Мемфису....

http://www.espn.com/nba/story/_/id/17131591/2016-summer-forecast-west-standings

http://www.espn.com/nba/story/_/id/17131133/2016-summer-forecast-east-standings


Ево тих предвиђања за следећу сезону, свиђа ми се што коначно на Бостон гледају озбиљно....

Dobro, ovo je od 26. jula, ja sam negde video od malo kasnije, ali slično je sve.

Boston odličan, svaka čast Ejndžu na strpljenju, nije srljao u neke trejdove ili lude ugovore, polako prave odličan tim, a još imaju dosta pikova na narednim draftovima. I jako mi se sviđaju igrači koje su doveli na poslednjih par draftova, ali se bojim da će teško dobiti minutažu, dobar je sad Boston na svim pozicijama. Još mi deluju predaleko od Klivlenda, ali polako.

Da, i potezi Sakramenta na draftu su mi nejasni, dovode gomilu visokih igrača, a baš su tanki spolja. Za to se i Kazins bunio, ili bar čudio haha.