Prijava

Daklem, dal je burek burek ako je sa recimo sirom? Ili pečurkama? Ili prosto prazan? Zašto preko drine imaju samo burek s mesom (kojeg jednostavno zovu burek), a sve ostalo je u formi pite?

Ko se dosetio da u Srbiji izbaci meso iz bureka i ubaci sir? I kako smo to konstituisali kao burek, a ne kao pitu?

Da li je esencija bureka u sadržaju ili formi? To jest, da li burek čini način pripreme i slaganja kora, ili ono čime nadevamo te kore?

Šta čini dušu jednog bureka?

Po meni, ako se pita (bez obzira na sadržaj) kupi u pekari, buregdžinici i sl. visoko kompetentnim institucijama zove se burek.

Dušu jednog bureka čini način slaganja kora, sadržaj koji mora biti mesni (meso, crevca i sl.), svinjska mast koja curi niz bradu i podlaktice i obavezno biber. Jeo sam burek i u Turskoj - nema nikakav ukus.

Аукурац. :преврће сто:

Задрте босанчуге.
Бурек са сиром је бурек исто као и са месом.

Šta smeta? Burek je burek, kakav god da je u ponudi. Više mi se sviđa burek sa sirom nego wannabe burek sa mesom.

@Rosoneri
Oces gibanicu sa mesom??? :D
Ista stvar...

Esencija bureka je formi...burek nije burek ako je u vidu pite kolutace... :D
(ko ono izmisli oca li mu u vrh guzice! xD)
Ako nije u obliku trougla...cetvrtine tepsije...burek nije burek... :D

gobanica sa mesom je jednstavno pita sa mesom
gibanica nije burek sa sirom, postoji razlika, isto kao sto pita sa mesom nije isto sto i burek sa mesom

To se podrazmeva, nego je ovde u pitanju ukus, a ne oblik.

Zašto preko drine imaju samo burek s mesom (kojeg jednostavno zovu burek), a sve ostalo je u formi pite?

Ne-neeee... Vaš burek sa mesom je kod nas samo burek, vaš burek sa sirom je kod nas sirnica, te burek sa krompirom krompiruša. Vi Srbijanci pojma neate. Ccc...

dobro bre bruce, oćeš da kažeš da mi već decenijama živimo u zabludi?!?! to što smo iz bureka izvadili mesto i turili nešto drugo, to znači da to više nije burek?

a šta ćemo sa vegeterijancima? ili ljudima koji su nedajbože zanemoćali, pa ne smeju da jedu meso? da li to znači da je njima uskraćeno osnovno ljudsko i civilizacijsko pravo da uživaju u blagodetima bureka?!

al opet, ovo što kaže vuk - gibanica je sa sirom i ne mož drukče...

dobro bre bruce, oćeš da kažeš da mi već decenijama živimo u zabludi?!?! to što smo iz bureka izvadili mesto i turili nešto drugo, to znači da to više nije burek?

a šta ćemo sa vegeterijancima? ili ljudima koji su nedajbože zanemoćali, pa ne smeju da jedu meso? da li to znači da je njima uskraćeno osnovno ljudsko i civilizacijsko pravo da uživaju u blagodetima bureka?!

i odgovor

Vaš burek sa mesom je kod nas samo burek, vaš burek sa sirom je kod nas sirnica, te burek sa krompirom krompiruša.

Hahahaha, Urrad vam je objasnio.

jel to znaci da vi nemate pitu s mesom?

Хахаха, урраде, јеботе! Просух кафу! Коју сам попио пре тога...

Ja uvijek tražim burek sa sirom, da bi me prodavačica bolje razumjela.

Meni je svejedno kako drugi zovu ono šta jedem, sve dok uživam u tome. Svi ćemo omastiti brke, sad da li uz sir ili uz meso, burek je burek. ;)

Meni je svejedno kako drugi zovu ono šta jedem, sve dok uživam u tome. Svi ćemo omastiti brke, sad da li uz sir ili uz meso, burek je burek. ;)

Optimisto.