Prijava

čače, jes to za pečenje, ali ona korelacija sa gibanicom i dalje ostaje kao kamen spoticanja...

Ne ostaje, zato što je gibanica isključivo naziv za to jedno jelo, a ne način slaganja testa. To je kao da kažeš da je štrudla samo sa makom, a ne sa orasima, višnjama itd.

Zaključajte temu lolo

Posle ovog postera sve riječi su suvišne. Gasi.

Ne ostaje, zato što je gibanica isključivo naziv za to jedno jelo, a ne način slaganja testa.

Zvučiš k'o Bosanac kad priča o bureku. :)

Ja kad sam gladan, čaršijom prošetam, odem kod Omera, odmah iznad golubova gore. Uzmem pola kile bureka, jednu čašu jogurta. Rahat sam nekoliko sati poslije. A ima on i sirnice, a i zeljanice. Prste da poližeš.

Zvučiš k'o Bosanac kad priča o bureku. :)

Ti jesi Bosanka, nećemo dalje. Gibanica je vrsta testa sa sirom. Nikad nisam čuo ni video da je neko pravi sa nečim drugim. Nego, reci mi da li je pica samo sa određenim sastojcima ili ima više vrsta?

Čače, tvoji argumenti i poređenja nisu adekvatni. BUREK JE BUREK! Ostalo su pite.

Ti jesi Bosanka, nećemo dalje

Ovo je sustina, otprilike.

Čače, tvoji argumenti i poređenja nisu adekvatni. BUREK JE BUREK! Ostalo su pite.

Itekako su adekvatni. Moj argument barem nije "Ja sam izBosne, ja znaaAaaM!"

Nisam ja iz Bosne, pa znam.

Iz BiH sam, tačnije iz R. Srpske i reći ću vam da me izuzetno mnogo nervira kad neko kaže "Burek sa sirom" ili "Burek sa mesom". To se odnosi na vas iz Srbije.

Pa ljudi,

BUREK je naziv za pitu sa mesom.

Isto kao što je pita sa sirom SIRNICA ili pita sa zeljem ZELJANICA.

Ninka, vi Hercegovci ste izdali bleju, vi bi trebalo da budete kul deo BiH, nemojte da se povinujete ovim smaračima. Jebeš burek, jedite meso (ne burek sa mesom, SAMO MESO!), kao pravi ljudi.