Prijava

I to kakav docek
Pustite ljude da gaze cveceeeee

F5

Kakvi su vaši utisci sa Olimpijade u Tokiju?

Baš čitam sad ovu temu…jebote, koliko paralela sa te Olimpijade (2012) sa ovom u Tokiju…Milica Mandić zlato opet, vaterpolo tada pukli od Italijana u polufinalu, sad ih dobili u 1/4, Nolo standardno duvao u ladan tofu…

utisci su neprijatni kao i uvek, mi smo donji ešalon sporta... poneka medalja u sportovima kojim se bave do tri države, tamo gde nema amera i rusa, tamo i osvajamo... nešto kapne na individualni rad i kvalitet, nemamo predstavika u muškoj konkurenciji u najpopularnijim ekipnim sportovima. Sportski savezi nam ne postoje, o ovim mejnstrim kao što su košarka, fudbal, rukomet, odbojka ne vredi ni govoriti (večiti sukob Partizan-fmp, sns, ili kako se već vabi komšinica trenutno), a to se prenelo i na male. Evo nekih primera:
Džudo: tolike najave medalja, a situacija sledeća - natruliji savez koji postoji, najkorumpiranija ekipa. Majdov se slizao sa Dodikom, voza kola od 100k evra i širi se po bosni, slika se u makini pre mesec dana i komentariše tipa evo kako budući olimpijski šampion rola hahaha... otac mu trener i ne izlazi iz odbora sns-a po Beogradu i džudo kluba džvedžda. Sav novac ide džudo klubu koji se naziva crvena zvezda (kurac će ga znati koja reinkarnacija je po redu i pazi ovo - šampion države u džudu je Partizan. Ima jednog trenera na 200 polaznika u svim kategorijama. Ovo što nazivamo zvezdom ima 600 polaznika i 9 (slovima devet) trenera. Svih deset sudija delegira tzv zvezda.Na državnom prvenstvu održanom pod ovim "uslovima", hahah pazi sad ovo - udbaško kopile je zauzelo valjda 32 mesto u konkurenciji 40-ak klubova, udruženja građana, pojedinaca itd...

da ne idem dalje po savezima, pronaćićete samo ovakve crveno bele pink storije.

napušiš mi se kurca

Drago mi da su basketaši uzeli bar tu bronzu i solidan keš, i dobiće penziju. Pošto se pate poprilično finansijski. Još je i Bulut otišao u big3 ligu i ima šansu nešto i tamo da napravi. Drago mi zbog svih tih individualaca kad osvoje jer reše starost. Bila je baš priča o onom makedonskom bokseru što je 80ih uzeo brdo nekih medalja na svim živim takmičenjima, a posle bukvalno gladovao skupa sa celom porodicom. Znam jednog (doduše pokojnog) boksera iz Šapca, Smaju. Vrhunski borac, boksovao i u reprezentaciji. Posle se napatio kroz život...To je ono što ljudi ovde ne mogu da shvate - velike, ozbiljne sportske nacije imaju sistem, plan, ulažu, pomažu i štite svoje sportiste. Naši neretko moraju da strepe.

utisci su neprijatni kao i uvek, mi smo donji ešalon sporta... poneka medalja u sportovima kojim se bave do tri države, tamo gde nema amera i rusa, tamo i osvajamo... nešto kapne na individualni rad i kvalitet, nemamo predstavika u muškoj konkurenciji u najpopularnijim ekipnim sportovima. Sportski savezi nam ne postoje, o ovim mejnstrim kao što su košarka, fudbal, rukomet, odbojka ne vredi ni govoriti (večiti sukob Partizan-fmp, sns, ili kako se već vabi komšinica trenutno), a to se prenelo i na male. Evo nekih primera:
Džudo: tolike najave medalja, a situacija sledeća - natruliji savez koji postoji, najkorumpiranija ekipa. Majdov se slizao sa Dodikom, voza kola od 100k evra i širi se po bosni, slika se u makini pre mesec dana i komentariše tipa evo kako budući olimpijski šampion rola hahaha... otac mu trener i ne izlazi iz odbora sns-a po Beogradu i džudo kluba džvedžda. Sav novac ide džudo klubu koji se naziva crvena zvezda (kurac će ga znati koja reinkarnacija je po redu i pazi ovo - šampion države u džudu je Partizan. Ima jednog trenera na 200 polaznika u svim kategorijama. Ovo što nazivamo zvezdom ima 600 polaznika i 9 (slovima devet) trenera. Svih deset sudija delegira tzv zvezda.Na državnom prvenstvu održanom pod ovim "uslovima", hahah pazi sad ovo - udbaško kopile je zauzelo valjda 32 mesto u konkurenciji 40-ak klubova, udruženja građana, pojedinaca itd...

da ne idem dalje po savezima, pronaćićete samo ovakve crveno bele pink storije.

prokleta dzvedzda pokvarila je tokio

nije, ali džvedžda ne pravi zlatne medalje

Meni je recimo ženska košarka (ono što sam uhvatio da vidim od naših akrepa) pišijada jebena. Drago mi je doduše da je skejtbording konačno deo tog celog cirkusa, ne kapiram što država ne uloži u to, boćanje i tipa gađanje glinenih patki pa da za deceniju i po imamo fazon garant jednu-dve medalje…

A kapiram to za penziju za osvajače olimpijskih medalja, ok je to od strane ove lažne države da obezbedi svoje odlikovane sportiste kad počnu da ćopaju i to…al te silne iljade evra kao jednokratna apanaža za medalje - previše je, čak i za zlatno doba kojim se diče.

Šta je pritom sa drugim profesijama? Drugim zaslužnim građanima-predstavnicima svoje zemlje negde na nečemu? Matematičkom olimpijcu kurac u usta i “dobar si mali” tapš po ramenu (čitaj: američka stipendija i karta u jednom pravcu iz zemlje), šahisti…pa kapiram samo kita.

Koja poruka se šalje mlađim naraštajima koji se ne bave fiskulturom? Uostalom sam sebi sam odgovorio…

Kad random Miladin iz Buđanovaca bude ustajao u 4 ujutru kako bi pratio osminu finala matematičke olimpijade u kategoriji algebra do 18 god, tad će i biti. Do naroda je i do rejtinga.

Znam ja da je do rejtinga, to je i najtužnije. Taj matematičar će posle u tamo nekom Ohaju, Mičigenu, Masačusetsu da bude koristan za ljude i društvo a prosečni Miladini ovde će i dalje da se lože na Jokićev horog, Nolov kik-servis i Tadićev pas u prazno.

Dok piju merak pivo i jedu sava leba.

ne sekiraj se za matematicare sa olimpijade, ako se rese da odu bilo gde van srbije, zaradice mnooooooogo vise po guglima, fejsbucima, tiktokima i slicno nego zasluzni sportisti od njhove penzije ili stavec

Takoe kelt. Profe solidna sirotinjska spika

biće koristan kurčinu... koje je to zanimanje osim matematičara kojem je ista potrebna više od
onog što završe formule u ekselu i win calculator

It sektor evo da ti obojim ovo sto je kelt nacrtao jel sad jasnije

malo mi to široko, it sektor... mislim razlikuje se dosta onaj top klas iz cerna (njima možda nešto i treba od matematike) i 99% mučenika koji 12 sato dnevno prepisuju kodove za zmijicu app, nose naočare i oćelave do 32