Prijava

Zanima me šta je to u srpskom mentalitetu što nas čini pogodnim ovcama sa totalitarističko stado. Čini se da prost srpski narod jedino tad cveta...

Pazi ove dve vesti:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=30&nav_category=78&nav_id=630609
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/335569/Ruske-pankerke-Pussy-Riot-danas-u-sudnici-Putin-nas-se-plasi

sad, vesti su o tome da neke klinke skakale u crkvi snimale se i pričale "Bože progoni Putina", nisu ništa slomile niti bilo kog povredile, a sad hoće da ih osude na 7 god. (vec su odlucili da ih jedno 6 meseci zadrze u pritvoru) što vređale Putina...
E sad, od rusa se i mogu očekicvati takve gluposti, ali su mi neverovatni komentari na vest tipa:

"Apsolutno je sigurno da su clanice nekog katolickog reda. Obracanje Bogorodici je vise u tradiciji katolicanstva nego pravoslavlja i one su samo izvrsioci projekta za koji su placene. Licno mislim da blage veze nemaju o danasnjoj situaciji u svetu o previranjima. Nemaju predstavu o tome da je cilj Zapada rasparxcavanje teritorije, unistenje Rusije i otimanje njenih resursa i energetskih potencijala."

ili

Kad smo dobili pravo slobodnog govora dobili smo krvave ratove koje smo izgubili,tako se desilo i sa Libijom pogleda ih kako danas zive kako su pre.Nma treba neko ko Tito da zavezde red na ovim narodom koji se umnozio.
(Zeca, 30. jul 2012 12:20)

esma "Bogorodice, progoni Putina"????
Kakav kreten treba da budes da das ovakav naziv pesmi?? Sta su ocekivali, da ih Putin zove da pevaju u ruskoj dumi???
E pa progonice Putin vas, pa vi opet pevajte idiotske pesme po crkvama. Malo 7 godina, 70 godina bi ih ja strpao u zatvor...
(srbin, 30. jul 2012 12:11)

Ne objaviste mačkice koliko vam je i ko platio za tu sramotu što učinjeste.. Mada je odgovor unapred poznat..

Nema sale sa Imperatorom Putinom. To je pravi vladar, a ne kao oni liberalni milk drinkeri sa Zapada koji gube kontrolu nad svojom zemljom.

Pa ko im uzdignu zemlju na noge ako ne Putin. Dal su ziveli bolje za vreme gorbacova i jeljcina, pa takve ispade u crkvi nisu radili, sramota.. Ja ih licno osudjujem za ovo delo. Crkva je crkva a ne neko zabaviste da radi ko sta hoce.

ima još...
ajd da uzmemo da je 50% trol. ali ja i dalje ne mogu da verujem da dobar procenat Srba misli da će da procveta tek kad ga neko upregne. Za stoku i nije bolje izgleda.

Sve mi je nekako jasno ali nikako i nikada neću razumeti ovu potrebu prostog Srbina da bude teran. Nikako...
Šta mislite što smo debili?

Нисмо дебили, такви су сви народи. Људи генерално. Јер им не прија оговорност за сопствене поступке и само желе некога ко ће да их растерети и каже им шта да раде. Људи воле и желе да буду овце јер зашто би ишао кроз високу траву ако има утабана стаза, то је овчје размишљање.

Ништа ми Срби нисмо посебни, само се трипујемо да јесмо. У суштини смо исти курац као и сви остали ал' волимо да ласкамо себи да смо нешто другачији, што раде и све друге нације на свету.

Људи воле и желе да буду овце јер зашто би ишао кроз високу траву ако има утабана стаза, то је овчје размишљање.

ma to jest, ali nakon vremena provedenog na trulom zapadu, video sam i drustva gde se ne loze ljudi toliko na svoje lidere i ne ocenjuju/kritikuju/idealizuju ih ko mi.

Boli vas kurac, vi ste otišli iz Srbije da vas uprežu drugi. Ne valja vam srpska batina.

ali ja i dalje ne mogu da verujem da dobar procenat Srba misli da će da procveta tek kad ga neko upregne. Za stoku i nije bolje izgleda.

Е па код нас док не ради мотка и шибање по џепу, има да будемо калакурција.
А кад те ошину мотком и лупе по џепу - упрегли су те.
Нама је то у генима, 500 година нас Турци тако јебавали, после Турака се ређао како је ко стигао.
Погледај мало те народе које "терају" (Швабе, Кинезе и оне квалитетне Кинезе - Јапанце), они су упрегнути, срећни и пуни лове (макар Швабе и Јапанци). Њима је у крви само рад, а ми смо као распуштена банда и то неће да се промени док неко не лупи шаком о сто.
Вечито ћемо да лелемудамо и да кукако како нема пара, а нико не жели да ради.
Мрзи ме даље да пишем јер ћу да поткачим и многе друге теме...

Jebote koji debilizam, Putin napolje sa celom upravom. Čuj zatvor za to...

Е па код нас док не ради мотка и шибање по џепу, има да будемо калакурција.
А кад те ошину мотком и лупе по џепу - упрегли су те.
Нама је то у генима, 500 година нас Турци тако јебавали, после Турака се ређао како је ко стигао.
Погледај мало те народе које "терају" (Швабе, Кинезе и оне квалитетне Кинезе - Јапанце), они су упрегнути, срећни и пуни лове (макар Швабе и Јапанци). Њима је у крви само рад, а ми смо као распуштена банда и то неће да се промени док неко не лупи шаком о сто.
Вечито ћемо да лелемудамо и да кукако како нема пара, а нико не жели да ради.
Мрзи ме даље да пишем јер ћу да поткачим и многе друге теме...

auuuuu, sumirao si ga :)

Treba obavestiti Putina da Karleuša u svom najnovijem hitu kaže: "tu ruskinjama nije do Putina, tu se pije kristal sa butina". Što je direktan atak na njegov lik i delo, gde ona okreće mlade ruskinje protiv njega i tera ih u razvrat i alkoholizam, dok se kroz mali parcijal provlači i ideja bludničenja i seksa. Obavestite Putina, to je za doživotnu!

mozda ih je karleusa inspirisala...

Treba obavestiti Putina da Karleuša u svom najnovijem hitu kaže: "tu ruskinjama nije do Putina, tu se pije kristal sa butina". Što je direktan atak na njegov lik i delo, gde ona okreće mlade ruskinje protiv njega i tera ih u razvrat i alkoholizam, dok se kroz mali parcijal provlači i ideja bludničenja i seksa. Obavestite Putina, to je za doživotnu!

Hahahah, realno!

Донекле си у праву Келте, имам слична искуства. Али запази колико и код њих има идеализовања претходних политичара итд. На пример у Италији су почели да дижу Берлусконија у небеса, и опет ће да дође на власт, у то сам сигуран. А за Монтија којег су хвалили пре него што је дошао сада кажу да је будала и да нема појма. То ваљда тако иде. По мом мишљењу тако је свуда, ништа ми нисмо посебни.

Ако си приметио код нас све више почињу приче типа "У Слобино време је било боље" од којих ми се лично повраћа иако сам тада био дете и нисам ни толико како је стварно било, али се сећам свих митингга на које ме ујак водио, сјебаног пута од мог села до града, рестрикција, џака брашна за 50 марака, 4 марке за литар нафте и бензина у флашама од 1.5 и 2 литра.

JEBI NAS PUTINE, NEK CURI NIZ BUTINE!!!1

Чистке, чистке, Стаљинове чистке... :)

od 1990 do 1999 sam imao 6-15 godina tako da nisam bas toliko upucen u stvari, al ko kaze da je to vreme bilo srecnije od danasnjeg je il skrenuo ili bio jedan od "onih" sto su procvetali u to doba, i koji nam od tad do danas kroje sudbinu...

Хоћу да кажем да су људи као маса генерално такви, неки мање неки више. Мислим да су ови ближе екватору мање такви јер су нерадници али опет и они воле добре узенгије и бич по леђима. Што више упознајем људе из других нација све ми је више јасно да ми Срби нисмо ништа различити од других.

све ми је више јасно да ми Срби нисмо ништа различити од других.

kao jedinka ne, ali drustveno ima razlika... nekako drustvo nije pokretno, inventivno nit preduzimljivo samo od sebe. uvek mora nesto da vide i da prate...

"Apsolutno je sigurno da su clanice nekog katolickog reda. Obracanje Bogorodici je vise u tradiciji katolicanstva nego pravoslavlja i one su samo izvrsioci projekta za koji su placene. Licno mislim da blage veze nemaju o danasnjoj situaciji u svetu o previranjima. Nemaju predstavu o tome da je cilj Zapada rasparxcavanje teritorije, unistenje Rusije i otimanje njenih resursa i energetskih potencijala."

Јеботе, колико је ово победнички коментар! Прави онај стаљинистички. Оно кад хоћеш да дискредитујеш некога, па не знаш одакле да кренеш. Прво их сврсташ у католике, па у плаћенике (у истој реченици). Онда ипак нађеш неко објашњење у томе што оне не прате дешавања на светској сцени (да дођу на Калемегдан, да им се тамо објасне светски токови), па су, заправо, жртве свог незнања. Нешто као кад Илија Чворовић објашњава Јаковљевићу што је постао издајник: "А био си млад, природно је. Оћеш да једеш, оћеш да јебеш, а то кошта, брате! Па онда дрога..." И то све анализира човек хиљаду километара од места догађања!

Čini se da prost srpski narod jedino tad cveta...

Не бих се сложио баш с овим, ипак је доба највећег напретка Србије било доба 1903-1914 (мислим на нововековну Србију), када је био један од најдемократскијих (ако не и најдемократскији) систем код нас.

Apsolutno je sigurno da su clanice nekog katolickog reda. Obracanje Bogorodici je vise u tradiciji katolicanstva nego pravoslavlja i one su samo izvrsioci projekta za koji su placene. Licno mislim da blage veze nemaju o danasnjoj situaciji u svetu o previranjima. Nemaju predstavu o tome da je cilj Zapada rasparxcavanje teritorije, unistenje Rusije i otimanje njenih resursa i energetskih potencijala.

Као прво, ово за римокатолике је очит идиотизам. Са овим другим се и могу сложити, ипак је циљ сваке велике силе био да сјебе све остале велике силе.

Kad smo dobili pravo slobodnog govora dobili smo krvave ratove koje smo izgubili,tako se desilo i sa Libijom pogleda ih kako danas zive kako su pre.Nma treba neko ko Tito da zavezde red na ovim narodom koji se umnozio.

Ово је нетачно из једно десетак разлога, нема сврхе да сад кренем да кобјашњавам узроке нашег распарчавања деведесетих.

esma "Bogorodice, progoni Putina"????
Kakav kreten treba da budes da das ovakav naziv pesmi?? Sta su ocekivali, da ih Putin zove da pevaju u ruskoj dumi???
E pa progonice Putin vas, pa vi opet pevajte idiotske pesme po crkvama. Malo 7 godina, 70 godina bi ih ja strpao u zatvor...

70 година за песму?

Ne objaviste mačkice koliko vam je i ko platio za tu sramotu što učinjeste.. Mada je odgovor unapred poznat..

Nema sale sa Imperatorom Putinom. To je pravi vladar, a ne kao oni liberalni milk drinkeri sa Zapada koji gube kontrolu nad svojom zemljom.

Pa ko im uzdignu zemlju na noge ako ne Putin. Dal su ziveli bolje za vreme gorbacova i jeljcina, pa takve ispade u crkvi nisu radili, sramota.. Ja ih licno osudjujem za ovo delo. Crkva je crkva a ne neko zabaviste da radi ko sta hoce.

Ово за плаћање не желим коментарисати. Као ни ово за "Императора Путина" (где нађе императора, кеве му), а за "милк дринкере", па и јесте да им пропадају земље економски, но то сад није тема приче. Испаде јесу правили за време Горбачова и Јељцина, додуше живело се горе, то је сигурно.

Sve mi je nekako jasno ali nikako i nikada neću razumeti ovu potrebu prostog Srbina da bude teran. Nikako...

Капирам да смо се навикли на Турке и Швабе.

Нисмо дебили, такви су сви народи. Људи генерално. Јер им не прија оговорност за сопствене поступке и само желе некога ко ће да их растерети и каже им шта да раде. Људи воле и желе да буду овце јер зашто би ишао кроз високу траву ако има утабана стаза, то је овчје размишљање.

Ништа ми Срби нисмо посебни, само се трипујемо да јесмо. У суштини смо исти курац као и сви остали ал' волимо да ласкамо себи да смо нешто другачији, што раде и све друге нације на свету.

+1

I moj stari zna da odvali ovu rečenicu "Jebo ti to, u Slobnu vreme je ljeb bio 3 dinara". Napuštam prostoriju.
Realnost je da se nikada nije bolje živelo a malo radilo kao što je danas, a ljudi džangrizaviji nego inače.

Voli narod taj neki ideal vodje, fino je to objasnio Radoje Domanović u istoimenoj pripovedci.