Prijava

Šta mislite, da li se Japanac onesvestio od počasti kad mu je Pačić vratio biciklo? Verovatno je pomislio da kad ti premijer u Srbiji vrati ukradeni bicikl, to je nešto kao kad bi ti to u Japanu uradio car!!! Sad će mu potomci kroz usmenu tradiciju prenositi priče o junaštvu, kodeksu časti i o počasti koja je od malog okruglog beloputog gaiđinskog cara ukazana njihovom pretku. Meni dođe da se ubijem mačem u stomak, ali sam suviše niskog porekla i nedostojan, nažalost.

Јамаха сине мој. Пустио се твој тајо у одисеју по свијету. Нови бајс, кинеска производња ово - оно. Пропутује твој часни тајо многе земље и дође у познату Србију. Земљу славних витезова Лазара и Милоша. Добра земља нема шта, сви људи поштени, сачекај ме секунду одјави се са скајпа да провјерим бајс, МАТЕР ЛИ ИМ ЛОПОВСКУ НЕКО ГА ЛАПИО. ООО ЈЕБЕМ ЛИ ВАМ МАТЕР СРПСКУ. УПРАВА НАПОЉЕ АЏИЋУ РЕАГУЈ. Добро не мора Аџић може и Дачић. ДАЧИЋУ РЕАГУЈ.
Е сине јављам ти се опет нашли ми бајс након 10 дана. Да сам у домовини за 10 дана би ми направили фабрику за доживотне залихе нових бајсева али добро је и ово. А најгоре је што се они поносе тиме да су ми нашли бицикло. Онај мали крмчић од премијера се наложио ко да је побио пола Европе. Нека нека, направио сам задовољну фацу али ћу им јебати матер кад се вратим у Јапан. ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ ЈАМАХА СИНЕ МОЈ! Дао би му катану да пресуди себи али бојим се да ће сјећи крметину са њом па ме страх.

Mislim da je Japanac pustio blagi piš niz butinu kada mu je Ivica-san vratio biciklo i da si potpuno u pravu. Priča o Debelom Zmaju će se širiti po Japanu i biće pretočena čak i u pesmu.

Kada dođoh u Beli Grad,
Ispred Ušća da kupim patike,
Neko mi je ukrao biciklo,
Kletvu bacam na sve lopove.

Sedeo sam na ladnom betonu,
Očaj me preplavio ko reka,
Ne bih vido opet mog Japana,
Da ne beše jednoga čoveka.

Jeste debo, jeste i pijanac,
Jeste čovek iz prošlosti loše,
Ali nađe on meni biciklo,
Pa me za to sada boli ćoše.

Ko vizija stvorio se ispred,
Moj biciklo u rukama mu stoji,
Kaže evo prijatelju žuti,
Lopov sada dane kazne broji.

Zahvalih se i stisnuh mu ruku,
Beše mokra i pomalo meka,
Ali oči bejahu mu tople,
Ja boljega ne videh čoveka.

Stigoh nazad u moj Japan lepi,
Opet dođoh do mog rodnog kraja,
Pa da širim svud po njemu priču,
O dobroti Debeloga Zmaja.

http://1.bp.blogspot.com/-l0bcs31DRVU/UAM8mhsY4uI/AAAAAAAAALM/ng1JGODdGrs/s1600/ivica-dacic-sastanci-satnica-zauzet-1329724822-128261.jpg

Ja mislim da je ta vest iznervirala ljude kojima je ukraden bicikl pre i posle nego što je japanac došao.
Takođe mislim da takav gest ipak šalje po tom čoveku dobru sliku o zemlji svakom kome bude ikada pričao.
Zamisli, cela nacija ustala da traži bicikl.

Што нису човеку платили авион до Јапана? Било би боље и за њега и за нас.

A nešto razmišljam, koliko para bi morao da imaš da sedneš na bicikl i kreneš oko sveta.
OK, imaš prevoz, ali ako te snađe neka katastrofa negde u Portugalu ili još dalje, morao bi da imaš dosta para, pa da budeš siguran da, šta god da se desi, možeš privesti put kraju.

A đe je tu egzibicionizam, avantura i pustolovina Syngrafeas?

Шта то грми у Граду бијеломе ?
Ал' су Делије ? ал' су Гробари ?
Да су Делије град би изгорио...
Да су Гробари исто би га било...
Нит су Делије, ниту су Гробари
Већ Јапанац Рио Асаџијо.

Он болује од љутијех рана,
Обилазе га грађани и марица
само лопов од срама не мого.
Кад ли му је ранам' боље било
тек поручава глупом лопову своме:
Не очекуј царство небеско,
ти у пакао идеш скоте.

Кад је лопов рјеч разумио
још је јадан у тој мисли стао ...

Ja mislim da ovakvu predustretljivost celog MUPa sa sve tajnim službama možeš da očekuješ samo u zemlji u kojoj ništa drugo ne valja. Nekako mi ne zvuči verovatno da bi se Švajcarci recimo izlomili nacionalno da nađu bicikl samo zato što je vlasnik Japanac.

Devetare tako si se lepo nadovez'o na moju pesmu da nemam reči. "Balada o Debelom Zmaju" je sada potpuna lolololo

Да склопимо братство између Кохорте и Фунцута ? ололо

Inače, kad pišete u fazonu narodne epike, gledajte da sve uklopite u deseterac, zvuči bolje kad se čita.

Е јебга, толико времена за бацање немам :)

Haiku o biciklu

Malo se prase
U senci cveta trešnje
Valja u bari

Vraća biciklo
U vrelini avgusta
Debeli gaiđin

Zadovoljstvo je
Debelo pred kamerom
Okruglo grok-grok

Daščić ispoštovo bušido. Nadam se da ga je posle bajsom vodio na Kalemegdan, Kale, što znači brdo..da mu objasni da su tamo bili turci, znate.

Mislim da se Šljivica samo nada da će nam Japanac na dobrotu uzvratiti bar ulaganjem u infrastrukturu klozeta Osnovne škole "Vasa Čarapić" iz Pinosave.

To mu Dačić i ukrao da se napravi faca.

Znam da se mnogi ljute kojima su ukrali bajs, a on nije nađen, i ja sam od tih, ali ovaj je bio neki jedinstvni bajs kojeg nema nigde sem u Japanu, pa su ljudi mogli da ga prepoznaju i prijave. Tako su ga i našli. Šta ja znam, mislim da je ok što su vratili taj bajs, jedino je glupo što se pravila toooolika pompa oko toga (kao i oko svega ostalog u Srbiji). Trebalo je da olade, daju čoveku bajs, što da ne i neki poklončić tipa šljivovice i kraj sa tom vesti.

Mene nervira što je to toliko užasno groteskno! Jebote, koja smo mi banana republika... Šta je prva stvar koju je uradio kao premijer i ministar policije - vratio ukradeni bicikl. Granica između Letećeg cirkusa Monti Pajtona i srpske stvarnosti polako ali sigurno se topi...