Prijava

Још једна веома дискутабилна тема. Коју битку сматрате највећом у историји Србије. Њен историјски значај, број учесника и резултат само су неки од критеријума. Ево неколико понуђених, али можете додати:
Косовска битка
Битка на Мишару
Битка на Чегру
Церска битка
Колубарска битка
Пробој Солунског фронта (као низ битака)
...

Najveća bitka u istoriji Srbije je definitivno bitka KAKO PREŽIVETI CEO MESEC SA 20.000 din.

Спријечити глупе и лексикон теме на вуки.
Чекам цара, јер шта он каже за историју то ти је тапија.

Bitka za bebe. Ako nju popušimo popušili smo ga amin.

Спријечити глупе и лексикон теме на вуки.

Ma nemoj? Kakve su ti to "pametne" teme na kraju krajeva?

http://x.vukajlija.com/var/products/posters/201109/251719/britka-za-bebe.jpg

Ne moze biti najveca bitka u istoriji Srbije jer istorija Srbije jos nije dosla do korica pa da se moze na osnovu prethodnog stanja uporedjivanjem dobiti krajnji rezultat.
Glupo pitanje...

отвори матори тему - највеће светске битке које су преокренуле ток светске историје, то је много дискутабилнија и занимљивија тема јер је их има много и више сценарија итд.

Ma nemoj? Kakve su ti to "pametne" teme na kraju krajeva?

Не знам, задња је отворена превише давно.

Car je u školi lolo, neće doći do 7-8, ali glasam za bebe ove.

Pa digni onda revolt protiv zlotvorskog sistema postovanja tema, nemoj mene jebati u zdrav mozad.

Не јебем у мозак никога :Д само чекам Цара јер ти је он овде историчар, ја остале вас не признајем :Д

Косовска битка

Ovo je bre kosovska istorija! Pa Hilari je lično to priznala!

Не јебем у мозак никога :Д само чекам Цара јер ти је он овде историчар, ја остале вас не признајем :Д

ја сам историчар момче.

Zaključaće temu dok on dođe lololo.

EDIT : A i David je ovde.

Давиде ти си гробар лололо

У слободно време :)

ено ти севасте предлог горе.

Ma ne otvara mi se, kad vidim kolika je zainteresovanost za ovu temu :) cekam da zakljucaju

Jel' zna neko tačno da mi kaže šta je to bilo na Gučevu i da li je istina da su naši jurišali kroz minsko polje koje su prethodno postavili Austrougari? Unapred zahvalan.

Ja znam nesto malo, posto je Gucevo tamo u mom kraju.
To je bila jedna od prvih rovovskih bitaka u Prvom sv. ratu i moze se reci da je deo Bitke na Drini, odnosno operacije pokrenute u cilju upadanja na Austrougarsku teritoriju i pokretanja sveopste ofanzive nakon Cerske bitke. Da, nasi su jurisali kroz minsko polje, ali ne zbog junastva (mada svakako treba imati muda da to pretrcis), vec da austrougarska artiljerija koja je bila daleko nadmocnija ne bi nanela velike gubitke.