Prijava

Капирам да има свакаквих имбецила, али ми је једна ствар окупирала пажњу. Наиме, на клипу са лопатањем наркомана лопатом у гуз'цу, 99% људи осуђује ово малтретирање. Што би било о, да не остављају коментаре као што су:

Sramota je ovo! I to pred ikonom! Pa ja ne znam ko je bolestan ovi sto biju ili ovaj sto ga biju???

I to sve pod ikonom, jebem li ti majku sadističku. Kako bi ovom majmunu nabio ovu dršku od lopate u dupe do kraja, pa bi mu snimio reakciju. Škartu ljudski, sve vam krvavo jebem i muško i žensko!!

To SRBINE, udri pred ikonom...neko to vidi,sram te bilo olosu! I tebe i onog bolesnog popa !

Ајде све, али зашто је посебан злочин што га бије "пред иконом". Стичем утисак да их то погађа. Елем, могу да схватим оне што се зајебавају, могу да схватим и оне што кажу "треба јаче", и оне са "јебем ти крваву мајку у пичку на дететовом гробу, док ти то гледаш из инвалидских колица говедо дебело", па чак и оне са "јебем вам мајку ћетнићку болесну, гори сте него муслимани" и "пуши ми курац католичко говедо задригло", али ове једноставно не могу. Победа јебена. Не знам у коју бих их групу сврстао. Једноставно су генијални.

Дајте сличне примере и причајте нешто. Спем дозвољен. Љуби брат Реме.

Da, a bilo bi fino i da neko objasni, uvek ćemo biti otvoreni za to da neko nije idot. :)

A vidš meni je zanimljivo to što se jedan od komentatora zgražava što ovaj to radi "pred ikonom" a onda bi on, citiram "ovom majmunu nabio ovu dršku od lopate u dupe do kraja, pa bi mu snimio reakciju.", pod istom tom ikonom. Meni su komentatori valjda zanimljiviji od samog događaja.
A to kakve veze uopšte ima dal je pod ikonom ili nije, nema veze nikakve po meni, jer sranje je sranje de god da ga napraviš.

'Ajd ja sad jedan totalno matorački komentar. :-)

Jebi ga, sve je to sasvim OK onda kad dovedeš sebe dotle da uopšte i budeš kod nekog tamo Peranovića i nekog što bije sa lopatama u nekoj Crnoj Reci ili kako već.
Ako me razumeš...
:-)

Kontam da misle da je ok raditi raznorazne gadosti (ne mislim samo na ovaj slučaj) ako to bog ne vidi. Predpostavljam da jadnici misle da Bog gleda samo kroz ikone. Dakle ako ih klasifikujemo, ja bih rekla, neobrazovani licimeri.

E pa zato se u HrvaCku ne biju sa lopate...zato što imaju kvalitetne pesme protiv drogu, a ne ko mi.

Edit:

Jebi se bre sa ovom pesmom, sad idem okolo i pevušim je! :-))

Mada lepo napisa Kurd gore, u vezi dovođenja sebe u tu situaciju.
Većina nas je mogla da cepi heroin. Bilo brda oko mene, pa ga nisam pipn'o.
A taj ćelavi što bije ove ćomane je ljakse i iživljava se jer mu je dozvoljeno i zato što se ovi ćomani ne brane, inače da mu je naleteo neki ludi ćoman iz zemuna im'o bi najmanje 50 rupa više na telo neg što priroda propisuje.

Jbg Džoni, kad već dovedeš sebe do igle i do toga da te skidaju negde sa heroina, onda i to što te biju lopatom, nije baš najgora stvar koja ti se desila.
A dal će da te ubiju štanglom ili ti sam sebe iglom, isti ti je krivak...mislim razlog zbog kog si mrtav i beo, na kraju je opet heroin jbg. Da njega nema u tvom životu, ne bi bilo ni nekog bolida Peranovića.
Fora je da u životu čuješ za sve takve stvari samo iz novina...

Ma nebitan je povod, bitni su komentari. Fazon je što je mene apsolutno ne dotiče to, nek se biju koliko hoće, jebiga, imam saosećanja za ljude koje znam i koji mi nešto znače, licemerno je kukati nad sudbinom svake ličnosti koja izgine, ili slično. Samo, slažem se da je Crna Reka težak zločin, što ne pravda narkomane, jebiga, ali nikako ni narkomanija ne pravda ove druge, ali opet, to je ovde nebitno. Poenta su upravo komentari o ikoni. Koji kurac? Zašto je veća greška tući nekoga pred ikonom nego pod Zvezdinim posterom ili posterom nekog benda? Skroz mi je do jaja taj trip. Jebeno jak opijum je religija.

Ikone su božiji Skajp. :)
Ako stanem ispred ikone Marije Ognjene, konekciju uspostavljam obraćanjem. Ko god joj se obrati, ona je tu, samo je bitno da imaš njenu ikonu. E sada ispada da su ti na ikonama uvek onlajn, ili ako su u offu, onda te mogu snajperisati. I u prostoriji sa ikonama bez bludničenja i ostalih nebogougodnih dela, mada mislim da sveci ne bi trebalo da voajerišu. A ubijanje, taman posla. Tako, jednu misteriju smo rešili, idemo dalje.

Teško je navesti sve primere pa ih onda svrstati. Evo još jedan. Logika da je žrtva kriva kao poslednji argument za objašnjenje nekog (ne)dela. Primer: Šta je tražio sam i nenaoružan među napadačima, tako mu i treba kada je budala. I ovde se stane. To je sve. Nije meni jasno šta ovde takvi ljudi brane. To što je neko budala, ili bolje reći, nepromišljen, ne znači da ga je super pretući, ubiti ili silovati. Verujem da i oni to misle, ali zašto se javljaju sa takvim stavom. Niko njih nije prozivao niti ih terao da se ispovedaju, jer je uvek situacija između konkretnih lica. Ali oni tako u komentarima kažu npr: šta će poštena žena u kockarnici noću, dobila je šta je tražila. Verujem da je sve više rizičnih situacija, mesta i ponašanja, ali zašto voliš da napakostiš, čoveče. Uživanje u povređivanju drugih. Mada, možda nije ni to. Stvarno mi nije jasno.

Reme, jesi ti svestan da si na sabajle otvorio vrata pakla lolo :)

Pa vidi Reme, lepše je i bogougodnije nekako kad te spuca neko ašovom po glavi, a iznad tebe stoji lepa ikona...ima nečeg uzvišenog u tome.
A sa druge strane, kako pred ikonom jbt, kad te svetitelj sa nje gleda..? Doduše, on se možda i slaže sa tobom i lopatom, al' ko to da zna?
Ne znam, evo nisam pametan, šta činiti u tim momentima.
Dal' da se skine ikona na neko vreme, pa okači taj Zvezdin poster, dal' da ne?

što se tiče tog lopatanja, samo da ubacim da je moj brat od tetke u jednom od tih manastira, i jedino ga te batine sprečavaju da se ponovo drogira. i kad ga puste kući, on jedva čeka da se tamo vrati...

a to "pa zar ispod ikone" imam ja jednu defku u fazonu "pa zar tebi ništa nije sveto?!". to je to licimerje i puritanizam, kad ljudi više ne znaju šta bi osuđivali, oni se uvate religije kao pokrića...

A je l bogohuljenje da drkas pred ikonom? Ili, ne daj Boze, da objekat drkenzija bude neko sa ikone lololo

Scenografija je podešena da se narkoman oseća krivim, ali i da se nada. Svi su ga napustili, al' ima koga da moli. Lopata je tu jer je "terapet" uzo' da petlja na svoju ruku (pesnicu i motku) sa prividom da pomaže, leči i spašava. Ikona "pomaže" terapeutu-lopataru: ima "opravdanja" za svoje metode i nema granicu šta i dokle može.

U srednjem i ranijim vekovima se praktikovalo izolovanje i batinanje psihijatrijskih bolesnika. Sada se samo izoluju. Čim to nije zabranjeno, ali je prećutno podržano, vlasnik "klinike, manastira, ordinacije i sl" ima slobodu. Neko je kompetentan i radi u skladu sa propisom i etikom, ostali imaju poligon za zaradu love i ispoljavanje sopstvenih morbidarija.

Ikona je sredstvo za manipulaciju.

Nije jedina.

Bitka za bebe.
Lepo. Savršeno. Uzvišeno. Humano.
Sve je to tačno i još 100 puta toliko. Slažem se iz sve snage. Prioritet je najosteljivija populaciona grupa.

Imam pitanje : kako, majku mu, nijedna televizija neće da pokrene kampanju za pomoć sakatima, nesrećnima, ubožarima, klošarima i strakeljama (namerno koristim ove aogavne termine, izvinjavam se)???
Kako bi bilo da nam u sred filma iskoči krezava baba, drljavi starac, balavi paraplegičar, smrznut klošar itd. Kakva bi to reklama bila za TV??!! Nikakva. A ljudi bi dali pare, ali bi i promenili kanal.
Ovako daju prilog. Ne menjaju kanal.
Humanost je selektivna. Upotrebi se sa nekim ciljem. Usputno se i pomogne nekome.

Nisam kompetentna za 'vake stvari, al' da bode oči i mozak....i ide na nerve!!!

U srednjem i ranijim vekovima se praktikovalo izolovanje i batinanje psihijatrijskih bolesnika.

Pa mi smo tu negde sad, jbg.
Ovo društveno uređenje u kome trenutno živimo je najbliže do feudalizma, realno. Iz čistog neznanja mi mislimo da smo trenutno u kapitalizmu. :-)
A realno je i da imamo i srednjevekovne sisteme lečenja, ali i razmišljanja, kako je primetio Reme na tim YT komentarima.

Fora je da u životu čuješ za sve takve stvari samo iz novina...

Da ubacim jednu koje je taman zbog pominjanja ikone u prvom postu.
"Ko se čuva i Bog ga čuva" :)

ĐEĆEŠ PRED IKONU NARKOMANE IZVODIT NESOJU NIJEDAN NEKRŠTENI?!

Elem, meni su gori oni što bi 'pržili strujom pa izboli noževima i objesili ko Musolinija da visi i pri tome ga gađali vrelim olovom pa bi ga spustili i odradili voterbording al u bikovu spermu pa bi mu otkinuli glavu i muda i opet objesili' kad iziđe vijest da je neko zlostavljao neku životinju.
Mislim, i ja sam pristalica da te sadiste što se iživljavaju nad nemoćnim kučićima i mačićima vješamo na bandere za primjer ostalima, ali ja bih ga samo objesio ili bar strijeljao, ne bi bio još veći sadista od njega pa izmišljao tamo neka mučenja i zvijerstva.

Skočimiš je apsolutno i 100% u pravu u celokupnom prošlom postu!
Ti su mi najgori sadisti. Gori od onih na snimku.

I to sve pod ikonom, jebem li ti majku sadističku. Kako bi ovom majmunu nabio ovu dršku od lopate u dupe do kraja, pa bi mu snimio reakciju. Škartu ljudski, sve vam krvavo jebem i muško i žensko!!

Šta je autor ovog komentara hteo da kaže, da je latentni hom... peder?