Prijava

počeo mi je dinamit džekson na b92 upravo, a za 4 sata treba da ustajem i pičim na posao. kod privatnika, jašta.

Nisi preradikalan, nego si preglup. Okreces 3 price, zatrpavas, pokusavas da nadjes koja zvuci najmanje suplje da opravda glupost koju podrzavas.

i okrivljuje mene, kao da sam ja kriv sto on pise gluposti..pseto88, nemas talenata za ovakve stvari..nemoj molim te da se uclanjujes u neku stranku, ne daj boze tebi da zapadne neka funkcija..

manijak, samo koks vjeruj mi..nemoj dop, da imas posla sa klosarima..samo sto ti treba malo vise da ulozis ali je manji rizik..pa policija juri decu i ove sto koriste dop, kad si cuo da je neko pao zbog posedovanja kokaina..njih policija ne dira..to ti je isto kao ovo za struju

Pa vidis da su danas na ceni poslusni kmetovi, koji ne pitaju puno, nego rade sta im se kaze - zapravo bi se odlicno uklopio u ovu vlast.

Trenutno i mene jebu, al ne placem ko picka na svaku sitnicu i ne okrivljujem druge, nego radim na tome da se vadim iz govana.

Manijace jbg zavisi sta si zavrsio, donekle i prosek bitan, al jos bitnije sta znas sta mozes da ponudis, danas svako ima faks pa cak i master je postao redovna pojava.
Svako moze da sedne nekoliko sati ponovi jedno te isto 10 puta i polozi i sad kad dobije diplomu ocekuje da ga ceka posao, al ne ide to tako, znam na desetine takvih ljudi, a obicni ljudi, glupani, sa rezonovanjem glupana..
Nego skrenusmo sa teme, kucam sa fona pa me mrzi, a i nezgodno je izraziti se na pravi nacin kad su ovakve teme u pitanju..
Suma sumarum potrosio si plati i kraj, sto se pravde tice, jednakih prava za sve i te munje to nikada nije bilo i nikada nece ni biti, kakva demokratija koji kurac, naravno da nismo svi isti, e sad jedni ce zeleti da smo svi isti i da se sve ravnopravno deli, a ovi drugi naravno da ne, e sad ko je sa koje strane i ko je uvek isterivao svoje i zasto, vi recite meni...

Vidi Džeri. Ovo nije navijačka tema, ozbiljne su stvari, radi se o sudbini ljudi te stoga možeš da se napušiš kurca jebem te usta smrdljiva. Jebo te i Dule i Vučić što vam neda pare. I unucima ćeš taj trip da preneseš genetikom debilčino ograničena. Pre 5 strana sam te mangupski iskulirao ali tebi nije dovoljno. Sa stokom mora ovako jebo te ko te napravi takvog glupog ko kurac jebeni popišam ti se na partizan i duleta jer ti je to centar sveta i ono o šta se ti orijentišeš za život.

Nermine, Nermine, svaka ti čast, zaslužio si sendvič i sokić, i crvenu i po.

Samo nemoj da preskačeš, obavezno dopiši ˝Svaka čast Vučiću˝

EDIT

Danas pored mene prošao kombi sa velikim natpisom Bohor, nije što sam se smejao nego što se nisam usudio da objasnim nikome zašto se smejem. Bohore, da ti pravo kažem, jeb´ se.

svaka cast vucicu..ljudi su stoka, nece da rade, nece da se angazuju..posla ima na pretek ali nema ko da radi, uslovi za pokretanje privatnog biznisa su isto odlicni ali svi hoce u drzavnu firmu i da ne rade nista, jer se zna da se u drzavnim firmama slabo radi..nece da placaju struju a imaju pare...ja stvarno ne znam sta to vucic treba da uradi pa da natera te ljude da krenu da rade..posao ceka,,,ko kaze da nema posla hehehe to nije istina

'ajde stvarno da se preskoči ova priča o plaćanju/neplaćanju računa za struju, telefon, televizor i slično. Nebitno je, ko hoće i može - plaća, ko neće ne plaća i za to (u većini slučajeva) trpi posledice kasnije.
E,' ajde da diskutujemo o posledicama, nesumnjivo je da je legalno da mu oduzmu kuću, namire potraživanje i vrate resto pa neka se jebe, ko god da je. Ali nije legitimno, treba li pronaći svaki drugi mogući način pre no posegnuti za takvom krajnjom merom?
Da li je moglo da se namiri administrativnom zabranom, da mu narednih deset godina odbijaju od primanja i to je, mislim da jeste, i da je ova mera sprovedena prvenstveno za nauk drugima.
U ovom slučaju naročito, interes dece je sigurno ispred duga od sedam hiljada evra.
Svakako je "zdravije" diskutovati o tome nego o moći tajkuna i postojanja prava i obaveza, to je valjda jasna stvar svima. E ako se i u tome razilazimo - onda do kurca i mi i celo društvo.

Dakle definitivno je moglo biti rešeno drugačije, i definitivno je ovo za nauk stoci da se dovede u red.

Toooooooooo, cvaka čast Vučiću !

Poklonio je Kosovo a niko ni hvala da mu kaže, uveo nas u NATO na mala vrata, niko hvala da mu kaže, smanjio plate i penzije i niko to ni da vidi, sad pokušava sirotinju da nauči da plaća struju tako što ih izbacuje iz kuća, a narod, stoka nezahvalna, još ga i kritikuje.

Izdrži Aco, ti si dobar, mi ne valjamo !

E,' ajde da diskutujemo o posledicama, nesumnjivo je da je legalno da mu oduzmu kuću, namire potraživanje i vrate resto pa neka se jebe, ko god da je. Ali nije legitimno, treba li pronaći svaki drugi mogući način pre no posegnuti za takvom krajnjom merom?

ja sam o tome pisao jedno 5 sati...pisao sam da je pravednije da se uopste nikom i ne dozvoli da nabije toliki dug nego da ima limit koliko privatno lice moze da duguje onda su ovi sto su iskljucivo za ovkvu meru (prodaja imovine i isteravanje na ulicu) pricali da je on krao struju pa je nabio dug, ja sam bio za to da je onda trebao da ide u zatvor kao i za svaku kradju a ne da ispastaju svi u toj kuci.onda su oni rekli da treba svi da ispastaju jer ga nisu prijavili da krade struju.Kad sam pomenuo da mu se odbija od plate ili penzije sa racuna onda niko sa mnom nije ulazio u raspravu...zvuci neverovatno ali neki misle da je zaplena imovine najbolje resenje, da se nauci stoka pameti heheh..

samo ponavljaju jedno isto kao dijabole..potrosio je tolko onda mora da plati, kako ja placam nije ni meni lako a on da ne placa.ko ga jebe tako mu i treba, hteo da izigra sistem..znaci samo te recenice vrte...ovo mi lici kao kad pokusavas da ubedis nekog penzionera sa 4 razreda osnove da je vucic los..msm nema sanse mozes da pricas koliko hoces on se drzi svojih par recenica i ko te jebe

definitivno je ovo za nauk stoci da se dovede u red.

To je jedna od dve stvari koja je ovim trebala da se postigne, da jedan deo stanovništva kaže ˝tako mu i treba˝ a drugi da se naplaši pa da plaća sve do poslednje pare za struju.

E vidiš, nije razlog za to naplata struje (mogla je tako država i ranije da radi pa nije) nego prodaja EPSa, zato što nove gazde imaju uslov da država natera sve da plate struju. Ovo je usluga novim vlasnicima EPSa koji su sada u Srbiji važniji od građana Srbije.

Dobro, čitao sam sve, samo nisam hteo da upadam u priču kad ste se zakrvili debelo.
I istina je to, treba da postoji limit neki (kad smo kod limita, isto je drug prošle godine platio račun za mobilni 35 'iljada, zbog interneta, iako je po listingu to nabio za noć, što je nemoguće, kasnije su mu kao refundirali to kroz račune, i još je kod njih postojalo ograničenje na 12 hiljada, pravili se ludi jednostavno, ali nećemo sad o tome, samo mi pade na pamet), ali kad ga već nema - tu smo gde smo,daj da se vidi šta je činiti kad bi bilo normalne države.

Dakle država je tu za naplatu poreza, za ubiranje svih taksi i dažbina, ali nije tu da zaštiti svog građanina, iako joj je to osnovna dužnost. Deca su tu kao još veća opomena da bi se moralo pribeći nekoj drugoj meri.
Ili u stvari ona nas baš ovako i štiti, samo mi ne gledamo na to kako treba.

P. S. Inače, bio si u pravu da ženu ne mogu da terete ako prećuti krivično delo supružnika, al' me je mrzelo da se mešam.

Ako imaš slučaj gde čovek nema odakle da plaća struju i to dokaže, sigurno da ne treba da mu se oduzima nekretnina nego da mu se oprosti dug, ili da mu se da šansa da radi pa da otplaćuje dug iz zarade (ako je moguće).

I u tome o prodaji eps-a može biti istine, i to gledanje je u redu, čak zvuči logično jako.

Da ne nastavljamo raspravu od večeras i sutra, slažem se sa svakim u određenim pitanjima, i sa psetom kad kaže da svako od nas ima prava i obaveze i da se to mora poštovati, ali postoje i obaveze države, posebno u ovakvim situacijama, više bih voleo da o tome raspravljamo nego o tome kako je neki mučenik najebao, nije ni prvi ni poslednji.

Ima ko ne najebe ni kad padne helikopter, ima ko najebe zato što nema odakle da plaća struju.

Ja bih pre išao na to da najebe za helikopter onaj ko je javno rekao da preuzima odgovornost nego da najebe mučenik koji je žrtva pripreme EPSa za prodaju a nema odakle da plati dug za struju (da ima valjda bi ga platio da ne ostane bez kuće).

cudno je to stvarno, neki ljudi ovde su cudni...podrzavaju ovaj potez drzave, reklo bi se da uzivaju u njemu, stvarno to mislim..pa kad je pseto isao cak dotle da deca treba da zavrse na ulici jer su im roditelji glupi...neki drugi mi prica da je zena saucesnik u kradji struje, znaci covek ne zna tacno ali ipak tera kontru samo da bi opravdao ovo isteravanje na ulicu..totalna zaslepljenost..jos samo fali da se uvede ona gladijatorska arena kao u starom rimu, mnogi su jos na tom nivou.pa onda da covek moze da se bori do smrti da bi mu se otpisao dug ili recimo da da svaju decu kao hranu za lavove..mislim da bi neki takav predlog bez problema podrzali..

Pseto je napisao posle da je tu banalizovao stvar i išao u krajnost svesno da bi tebi nešto dokazivao, da ne citiram sad, nije ni bitno. Uglavnom, izbegavajte te lične prozivke, dovoljno je već kulminiralo večeras, a ne vodi ničemu, samo se raslojimo na sns-ovce i one druge ovce.
Odoh da spavam, sutra ćemo, a ako baš dođe do rasprave oko sns-a ja sam za Vučića svim srcem eto samo da se zna.

Ovakav potez ne može da bude interes države.

Država ovim ne dobija ništa, osim još nekoliko socijalnih slučajeva koji će da koštaju više nego da je dug za struju otpisan, ili da se našla mogućnost da se dug kroz neki rad otplati.

Cifra koja je cilj naplate je uvećana za ko zna koje izmišljotine, sa sve kamata i troškova izvršitelja, tako da je mučenik najebao mnogo više nego što je stvarno dužan.

Ukratako, ovim potezom je država učinila uslugu novim gazdama EPSa a sebi je napravila nepotrebni trošak i problem sa novim beskućnicima koje ne bi trebalo da pusti da pomru od gladi na ulici.

EDIT

Osim ako nije cilj države da malo smanji broj stanovnika .