Prijava

Deluje taj recept dobro za to što ti hoćeš.

A ne razumem šta pitaš, kad si već našao recept.

Našo je sastojke za to što oće, a sam recept - kako zbućkati - bi da iskoristi iz sličnog, pa veli da li može.
Otprilike što reče Kurajber - može, bar deluje tako, a i ovo: balzamiko nije neki egzotik toliki, ima ga.

U principu svaki recept prilagođavaš onome što ti želiš. Kad se malo izveštiš.

A može i vinsko sirće da zameni balzamiko, ako ti je skupo, a recept deluje sasvim o.k.. I ja bih tako kuvala.

ma balzamiko ima svudje, stoji pored maslinovog ulja kod nas

е фала вам, пошто сам ја дудук за кување па не бих да сјебем драгоцене паприке које гајим пола године јебига

Jebaču, ovo je ukusnije a puno jeftinije: isjeckaj dva češnja bijelog luka i glavicu onog drugog luka i jednu malu, ali što ljuću papričicu, onu od 1-2 cm, sve to zgnječi u avanu ili propasiraj. U džezvu za kafu stavi 1 dcl ulja da provri, dodaj ovo pasirano i neka kuha još 1 minut. Kad se malo ohladi, dodaj 10 tucanih zrna bijelog bibera. Jedi to uz bilo koje meso i javi rezultate. Nema na čemu.

Celtic, ovo jeste dobar ljutkast preliv, sos, kako god, ali Bač ovo ne bi ni osetio :)

PA metnuće tu njegovu mambo-džambo papričicu, onda će da trve

Meni danas na meniju vegeterijanska lazanja + svinjska džigerica :D

Ja danas pravio lososa. Onako isečen na kolutove. Prvo ga marinirao, kombinacija ulje, limun, beli luk, so, biber, provansa mešavina i peršun. Tako ga ostavio sat vremena u frižideru, izvadio i bacio na tiganj. Onako lagano, ne na najjačoj vatri ga ispekao. Kad sam ga ispekao prelio sam ga onom marinadom sa početka i nabacao još peršuna. Kao prilog sam uzeo brikete blitve. Ispalo je od 1 do 10, laganih 11.

идем после кошарке у дом пензионера на ћевапе хахаха

Celtic, ovo jeste dobar ljutkast preliv, sos, kako god, ali Bač ovo ne bi ni osetio :)

Nato, ja dugoročno razmišljam: ješće ljuto i osjetiće za par godina posljedice na hemoroidima, a onda će ga liječiti neki Holivud-doktor koji pušta mali nokat i nosi pink stetoskop (npr. kao Vejvrader).

Ja jedem prsuta i leba cijelu sam veknu pojo

Inače Bačje, nagazio sam u maksiju i onaj kajenski biber. Ima ga,

Sad sam ispohovao piletinu i napravio spanać. Ceo dan mi se to klopa.

Napravio slanu tortu-ispekao 6 palačinki, spržio malo mljevenog mesa i gljiva, složio meso i palačinke u slojevima i zapekao u rerni 15 minuta na 200 C. Sreća sreća radost.

правим пилетину са каријем и сусамом