Prijava

Obično ne tolerišem meso koje majka ne doji i kita ne napravi, ali puževi u slanini na roštilju su nešto najljepše.

nisam jeo na rostilju,moracu da probam.ja sam jeo u vidu gulasa.

Ovo se, drugovi i drugarice, obično zove prevrta ili prevrtača. Poznato u nekim krajevima i kao kigana a još poznatije kao jedno od dražih jela našeg najdražeg austrijskog konjušara - Druga Starog. U modernije doba, ponekad nazivano i 'kolač u tiganju' ili 'balkanska palačinka'.

http://www.dodaj.rs/f/3T/hO/2oXXQL2T/img20140916134059.jpg

Testo se muti isto kao za palačinke, jaja, mleko, brašno, malo soli i šećera, samo dosta gušće i s nečim gaziranim da se ne ubetonira, najčešće kisela ali može i pivo ili gaziran sok. Obično se jede kao dezert ili predjelo s kajmakom, sirom, džemom, šećerom i orasima...

Gotovim plave patlidžane, punjene smesom.
Izdube se patlidžani, malo posole, in d minvajl se napravi nadev od crnog luka, paprike, paradajza, belog pilećog i onog izdubljenog, napune se zatim i skrlja se u relnu.
Otprilike tako

Zvuči interesantno, mogla bih da probam.

Ovo Ela često pravi. Vrh stvar.

Ovaj.. MIsliš konkretno ovo što sad krčkam u rerni, mislim kad se ohladi i to.. ili
da skuvaš ti? :P LOLO

Nemam pojma da li sam dovoljno stanjio patlidžan, da bi se lepo ispeko. Neki ga kuvaju ili malo pržnu pre ovog završnog dela

Patlidžan majka svih štrumfova, valja i nagaravljen s tikvicama u rerni pa na salatu s fetom, malo sirćeta i maslinovim uljem. Davljenje.

Pa hvala na pozivu, ali biće da si mi predaleko da skoknem na ručak, moraću da spremim sama. ;)

staviš u vatrostalnu i sipneš malo vodice, ako stoi nasuvo ume biti žilav posle

I ne ljuštiti patlidžan nikako. Korica mu je posebno ukusna, pogotovo pečena.

ja oljuštim, naviklo se tako, ne ljuštim ga samo ako ide na roštilj pa kao salata posle

ao jesu mi maloprije fino legle paprike punjene rižom i krompirom aoooooooooooooooooo

šta je ono jeboteeee

svaka čast djevojko kako ih napravi, svaka čast

PROBO. Pa, biću skroman i reći ću..
Ma šta koji.. OJE-BAO!
Vrh ispalo, dobro se ispeklo, a ostavio koru, nije se sasušilo, nego baš onako đusi.
Veli klinar: odlično, moram da te poljubim! A nikad nije voleo patlidžan! Mitza~
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20140709231211/degrassi/images/9/9f/Crying-meme-674-1.jpg

Elem preporučujem vino marke Šardone iz 1997.
Ja ga naravno nemam, pa sam stuko pivo iz krampona LOLOLO

eno pravim ženskom delu porodice tople sendviče, izvol'te...

Sutra planiram redovno mjesečno čišćenje od mesa i ostalih materijalnih, kapitalističkih izmišljotina. Pravim bijelu salatu: kuhani krompir, dok je vreo, isjeći na kockice od 1cm, puno pavlake, sjeckana glavica luka i sjeckana dva češnja bijelog luka, malo soli, po pola kašičice peršina i bosioka. U fridž na po sata, pa njam.

готово сам сигуран да сам јуче скувао пасуљ који је најбољи пасуљ икад скуван у овој галаксији

Jebaču, ono što se čojeku sviđa, to je najkvalitetnije jelo. Danas sam jeo grašak s piletinom u prelivu od bibera i bijelog ruma, pa malo patim.

Danas, po želji klinaca, napravio Shepherd's Pie, utukli smo se ko mačići. Nisam uslikao, jebga, ali evo link:

http://allrecipes.com/video/577/irish-shepherds-pie/detail.aspx?prop24=RD_VideoTipsTricks