Prijava

i jos jedan izraz MAHUNARKE! covece jesi lud?

Šomi je počeo da vrijeđa, ali ću to ignorisati, jer se nikad ne ljutim na nervozne ljude. Napiši šta si jeo, kiflu ili pečenje, to je bitno.

Ја сам данас јео рижото/пилав са лигњама/каламарима наливен јухом/супом од рајчице/парадајза, али као додатак сам имао umak/sos od jebenih GLJIVA/PEČURAKA.

Danas sirnica/burek sa sirom.

Seltice nemoguce da nije u nekom sosu od pelikanove sperme ili da je makar sa dodatkom karanfilica hahaha

ja cu neki sis ili vesalicu za dorucak jos nisam odlucio od priloga standardno urnebes, pavlaka, luk i ljuto

pseto, fala, sinusi me ubijaju, stvarno ću prokuvati vino i ubaciti karanfilić. I od vas nekuvara čojek nešto nauči, vama plus od mene ;-)

Ја сам данас јео рижото/пилав са лигњама/каламарима наливен јухом/супом од рајчице/парадајза, али као додатак сам имао umak/sos od jebenih GLJIVA/PEČURAKA

A šta, nisi stavljao pelate, pomidore i kapulu?

Drago mi je da sam od pomoci. Preterujem jutros sa pomaganjem ne znam koji mi je kurac dal sam se prosvetlio ili sta

Pseto, još te samo treba u kuhinju uvaliti da kuvaš i ne mrdaš i poklanjam ti papuče....

Javio je tražio, pa evo da i ovdjekarce okačim originalan recept za bolognese.

SASTOJCI:

- 250 gr mljevene junetine
- 250 gr mljevene svinjetine
- 100 gr slanine
- 50 gr koncentrata paradajza
- 50 gr maslaca ili margarina
- 3 kašike ulja
- 1 čaša mlijeka
- 1 čaša crnog vina
- 1 mrkva
- 1 crveni luk
- so, biber

PRIPREMA:

Zagrijati na srednjoj vatri maslac i ulje, dodati isjeckanu mrkvu i dinstati je dok ne omekša. Dodati isjeckani luk. Poklopiti da se dinsta dok luk ne postane staklast. Onda isjeckati slaninu na kockice i dodati da se dinsta. Dodati i miješano mljeveno meso i pustiti da se dinsta oko 30 minuta. Dodati čašu crnog vina i ostavite da posve ispari. Dodati koncentrat paradajza, so i biber te krčkati bar pola sata na najnižoj vatri, podlivati sa vodom po potrebi. Na kraju dodati i čašu mlijeka i kuhati još 10-ak minuta, na najjačoj vatri, da se sve zgusne. Servirati vrelo, uz vino koje si koristio pri kuhanju.

Bio sa ženom kod mojih na ručku. Domaća supa, musaka i zelena salata. Leglo mi ko budali šamar.

Gle slike, kako se anarhisti hrane. Ni anarhija nije što je bila. Elem, danas sam puckao piletinu prelivenu sirom, koprom i bijeeelim lukom.

Celtic, baš ću danas da probam ove tvoje bolonjeze.

Vidim da se kuva buranija. Danas jedem u MB-u ili u Daščari jbg.

Celtic, odlične su ti ove špagete. Samo nisam imao vino, mrzelo me da kupujem, pa sam stavio domaće vinsko sirće u nekoj razmeri. I dodao sam suvog bosiljka. Moram zapisati da imam, evo žena i ja izdišemo na krevetu.

Boraniju. Inace nesto mi se jede pirinac.

Hvala, Valdemare. Inače, danas je Sveti Patrik, pa sam spremao tradicionalna jela za ručak. Malo kasnije, dok oćeram goste, napisaću detaljne recepte, pa može probati ko želi.